Címkézett bejegyzés

Beharangozó: Békéscsaba 1912 Előre II. – Kisvárda Master Good II.

A 25. fordulóból elhalasztott mérkőzését pótolja második csapatunk 2023. április 5-én (szerda) 15:00 órától, amikor a Kisvárda második együttesét fogadjuk a Kórház utcai Stadionban.

Békéscsaba 1912 Előre II. - Kisvárda Master Good II.

Pótlás ide vagy oda, amúgy is igen sűrű az április, hiszen ilyen formán három naponta követik egymást a mérkőzések. Nyilván fárasztó ez mindenkinek, de ezt szeretjük, azaz a mérkőzéseket, hiszen ezek olyan események ahol kijönnek a feszültségek, az izgalom a tetőfokra hág és hát foci van. A szükséges nyers edzés nem biztos, hogy mindenkinek a kedvence, így a játékosok körében is sokkal, de sokkal nagyobb keletje vagy egy-egy meccsnek. Játékpercből tehát van és lesz is még bőven, a kérdés csak az, hogy sikerből is adatik-e számunkra? A vasárnapi DVSC II. elleni szerencsétlen vereség (3-2) egészen biztosan nem esett jól senkinek, hiszen legalább egy pontot megérdemeltünk volna, sőt! De, sajnos ilyen a labdarúgás, fel kell állni és tovább küzdeni, mert nincs idő a kesergésre. Még akkor sem, ha szépen lassan matematikailag is eldőlhet a sorsunk, bár ezzel együtt 10 forduló áll még előttünk, amely 30 szerezhető pontot is jelent. A lemaradásunk az első bennmaradó helyezéshez képest viszont 21 bajnoki egység, így elméletben ha az összes előttünk álló mérkőzést nyernénk, szinte csak akkor lenne esélyünk elérni azt a pontszám mennyiséget, amely talán-talán elegendő lehetne az üdvösséghez. Viszont számoljuk bele, hogy nyilván a többiek is gyűjtögetik majd pontjaikat, így a különbség állandósulhat, rosszabb esetben pedig akár nőhet is. Tehát a feladat ettől kezdve a tisztes helytállás, fiatal játékosaink tapasztalat- és meccsrutin szerzése, na meg a tanulás. A többit pedig meglátjuk…

Következő ellenfelünk a Kisvárda második csapata a 2021/2022-es idényben 65 ponttal a hatodik helyen végzett. Az aktuális bajnokságban viszont 28 lejátszott fordulót követően 10-10 győzelem és vereség, 8 döntetlen, valamint 38 pont birtokában csak a 13. helyen állnak. Ez tehát eddig jócskán elmarad az előző évi teljesítménytől, így nyilvánvalóan rajtunk is szeretnék majd behozni, amit eddig elvesztegettek. Az viszont biztos, hogy az utóbbi időben nagyszerű flow-ban vannak, hiszen hatmérkőzéses veretlenségi sorozatot tudhatnak maguk mögött. Utoljára 2023. február 19-én Tiszafüreden kaptak ki 3-1 arányban, azóta viszont magukra találtak és egymás után jönnek a győzelmek, illetve döntetlen eredmények. Az előző fordulóban Diósgyőrből hozták el a három pontot, tehát Békéscsabára is győzelemből érkeznek. Idegenbeli mérlegük 4-4 győzelem és vereség, valamint 5 döntetlen, azaz szinte kiszámíthatatlannak látszik, hogy éppen milyen formában lépnek pályára. Az is kérdés, hogy a hétközi mérkőzés kapcsán hány visszajátszót kapnak a magasabb osztályból, hiszen első csapatuk csak április 9-én játszik majd bajnokit. A lefelé játszók mennyisége békéscsabai részről egészen biztosan minimális lesz, mert a vasárnapi DVTK elleni másodosztályú mérkőzésre minden bevethető játékosunkra szükség lesz.

Kisvárda Master Good II. - Békéscsaba 1912 Előre II. 4-0 (1-0)

Mivel a 25. fordulóból csak a mi mérkőzésünk került halasztásra, így a többi csapat nem játszik ezen a napon. A két mérkőző fél közös mérlege egyébként abszolút várdai fölényt mutat: három eddigi találkozásunkból az összes mérkőzésen ők győztek (4-0, 3-2 és 1-2). Utoljára 2022. augusztus 31-én találkoztunk velük, amikor 4-0 arányban maradtunk alul. Ezúttal viszont hazai pályán, egészen más körülmények között, vélhetően sokkal nagyobb eséllyel szállhatunk harcba a pontszerzésért. Ehhez viszont kulturált, precíz és harcos játékra van szükség, aminek egészen biztosan meglesz az eredménye!

Téli átigazolásaik gyakorlatilag az első csapatra koncentrálódtak. Érkeztek: Aleksandar Jovicic (HNK Gorica), Spasic Milos (FK Radnik Surdulica), Danijel Petkovic (Angers), Enes Alic (NK Domzale), Raúl Martín Stefan (Getafe). Távoztak: Ionut-Andrei Peteleu, Jasir Asani. Az első keretből egyébként többen, rendszeresen pályára lépnek a harmadosztályban is. Színes lapok miatt egyik csapatban sem eltiltott.

Gerliczki Máté: – Ellenfelünknek reális esélye ugyan már nem nagyon van a bennmaradás kiharcolására, de a békéscsabaiak is minden mérkőzést szeretnének megnyerni és az utóbbi időben javult az eredményességük is, bravúrt is fel tudtak mutatni. Abból is indulunk ki, hogy jó csapattal lesz dolgunk, nem is értem, hogyan van ennyire kevés pontja a szerdai házigazdának. Úgy kell felfognunk, hogy ez egy bónuszmérkőzés, hiszen ezen a szerdán csak két csapat lép pályára a mezőnyből, a Békéscsaba II és a Kisvárda II. Az utóbbi hetekben megteremtettük magunknak annak a lehetőségét, hogy tudunk lépkedni folyamatosan előre, és ha szerdán is nyerünk, akkor biztos, hogy további két helyezést javítunk a pozíciónkon. Maximálisan ez is a célunk.

Nagy Sándor: – Szeretnénk, ha úgy alakulnának a dolgaink, mint a legutóbbi hazai mérkőzés során a Füzesgyarmattal szemben. Jó lenne nyerni, hogy tovább gyarapíthassuk a pontjaink számát, ezzel pedig tovább acélosítsuk fiataljaink önbizalmát. Az utóbbi hetek játékában ez benne van, csak a lehetőségeinket kellene hatékonyabban kihasználni, mert a kihagyások gyakran megbosszulják magukat, azzal pedig duplán is büntetjük magunkat. Nehéz sorozatot kezdtünk el Debrecenben, április folyamán összesen nyolc bajnokit játszunk szerda-szombati ritmusban, ráadásul az U19-es együttesnek is sűrű lesz a programja. Fontos lesz tehát beosztanunk az energiát és a rendelkezésre álló humán erőforrásokat. Szerencsére sérültünk és eltiltottunk nincs, így a terveink szerint masszív csapattal vehetjük fel a küzdelmet a Kisvárdával szemben. Róluk azt tudjuk, hogy lendületes, agresszív csapat, sok ügyes fiatallal, akiket rendre rutinos játékosok egészítenek ki. Nem könnyít a dolgunkon, hogy az utóbbi hetekben egyre eredményesebben teljesítenek és ennek megfelelően remek formát mutatnak, de így sem mondunk le a győzelem megszerzéséről.

Békéscsaba 1912 Előre II. – Kisvárda Master Good II. mérkőzés játékvezetőjeként Nazsa Tamást, segítőiként Tőkés Róbertet és Kövér Tamást akkreditálta a szövetség. Az 1986-os születésű sporival 2023. április 2-án, a Békéscsaba 1912 Előre – HR-Rent Kozármisleny 1-1 mérkőzésen, tartalék játékvezetőként találkozhattunk utoljára. Pályafutása során eddig 670 sárga- és 68 piros lapot használt fel. Hasznos munkát, jó mérkőzést kívánunk!

A mérkőzést élőben (live stream) közvetítjük hivatalos YouTube csatornánkon az alábbi elérhetőség alatt:
https://www.youtube.com/watch?v=T14_7M7Agxc

bajnoki táblázatot 29 lejátszott fordulót követően a BVSC-Zugló (75 pont) vezeti a Putnok (59 pont) és a Körösladány (50 pont) előtt. A tabella végén (17-20. hely) pedig a Füzesgyarmat, az Eger, a Jászberény, valamint a Békéscsaba II. áll.

Az előrejelzés szerint Békéscsaba térségében erősen felhős, szeles időjárás várható és a legmagasabb nappali hőmérséklet mindössze +8 Celsius fok körül alakulhat. A Nap 2023. április 5-én (szerda) 19 óra 19 perckor nyugszik.

Arra biztatjuk közönségünket, hogy amennyiben tehetik és módjukban áll, látogassanak ki a mérkőzésre és szurkoljanak a srácoknak!

Hajrá Lilák! Együtt erősebbek vagyunk!

M.B.


Értékelj!

Kattints egy csillagra az értékeléshez!

Értékelések átlaga: / 5. Értékelések száma:

Még nincs értékelés.


Mérkőzés


Csatlakozzon YouTube csatornánkhoz:

Beharangozó: Békéscsaba 1912 Előre – Szeged 2011

Az utolsó előtti fordulójához érkezett a Merkantil Bank NB II Liga 2016/2017-es őszi szezonja, amikor a Békéscsaba 1912 Előre a Szeged 2011 együttesét fogadja a megyei El Clásico-n.

promo_elore_szeged_web

A rangadó fényében készült mindkét résztvevő fél a héten, hiszen egy győzelem esetén a Lilák akár a dobogót is megtámadhatnák, a Szeged 2011 pedig zárkózhatna az élmezőnyhöz. A hétfői pihenőnap után kedden délután kezdték meg munkájukat labdarúgóink és a szokásosnak nevezhető repertoárt felvonultatva, a már bevált stratégiával tréningeztek a vasárnapi bajnokira. Szombaton délután videózással és átmozgató edzéssel fejeződtek be az előkészületek. Vasárnapra már csak egy rövidebb taktikai értekezlet és a játékoskeret kihirdetése maradt.

A két együttes 2011. óta összesen nyolcszor találkozott egymással, utoljára éppen Békéscsabán, 2015. május 16-án gólnélküli döntetlen születetett, de egy hasonló eredménnyel – a jelenlegi helyzetben – valószínűleg senki sem lenne elégedett. Szokták mondani: a számok nem hazudnak és bízunk benne, hogy a matek ezúttal is a mi oldalunkon áll, hiszen következő vendégeink az utóbbi hat évben egy alkalommal sem tudtak győzedelmeskedni. Persze, nem azon múlik egy-egy mérkőzés végkimenetele, hogy ki tud jobban számolni… de mégis maradjunk még egy kicsit a statisztikánál. A szegediek 18 lejátszott forduló után a táblázat 10. helyét foglalják el, mérlegük 7 győzelem, 5 döntetlen és 6 vereség, amely 26 bajnoki pontot jelent. Az előző héten kétperces rövidzárlat okozta a Szeged 2011-Grosics Akadémia vesztét a Sopron elleni mérkőzésen (1-2). Hiába vezettek Germán Tamásék és szerettek volna javítani a kisvárdai vereség (1-0) után, mégis pont nélkül maradtak.

Az előző idényben 10. helyen végzett Klausz László legénysége, így az átigazolási szezonban igyekeztek lehetőségeik szerint minél jobban megerősíteni a csapatot.

A 22 éves Jagodics Bence fiatal kora ellenére több nagyobb csapatnál is megfordult. Új klubjában, a Szeged 2011-nél belső védőként kell helytállnia a 2016/17-es szezonban.

A Szeged 2011-Grosics Akadémia új igazolásai között szerepel az a Balogh Gusztáv, aki 17 évesen kapott lehetőséget, hogy a felnőtt keret tagja legyen. A fiatal labdarúgó jelenleg a teljes NB I-es és NB II-es mezőny legfiatalabb játékosa.

Egy 23 éves kapussal is bővült a Szeged 2011 kerete. Molnár Péter az előző szezonban az NB III. Közép csoportját megnyerő Kozármislenytől érkezett.

Újra a Szeged 2011 színeiben szerepel az elmúlt fél évet Dabason, kölcsönben töltő Geiger Norbert. A 23 éves futballista szélső középpályás poszton erősíti az együttest.

A 22 éves Farkas Aurél a Ferencváros második csapata után a Szeged 2011-ben folytatja pályafutását.

Viszonylag későn csatlakozott a kerethez az Ajkáról érkezett középpályás, így különösen fontos volt számára, hogy jól sikerüljön a bemutatkozás, és bizonyítsa a szakmai stáb számára, hogy lehet rá számítani. Horváth Attila szerint a csapatot leginkább a fegyelmezettség jellemzi.

Mindenképp érdemes különös figyelmet szentelni Zádori Krisztánnak, aki vendégeink ügyeletes gólfelelősének mondható – hiszen a szezonban már 5 bajnoki találatnál jár.

Csapatunk az elmúlt három fordulót 7-0-ás gólkülönbséggel és újabb 9 pont begyűjtésével teljesítette. A győzelmi sorozat mindenképp meggyőző és bizakodásra ad okot. Ám vezetőedzőnk jól tudja, hogy a túlzott magabiztosság nem vezethet eredményre. Az egészséges önbizalom és határozottság, a csapategység és a jó hangulat egyaránt pozitív hatásokkal járhat – de csak akkor, ha mindenki megfelelőképpen és százszázalékos erőbedobással dolgozik továbbra is. Egyéni hibák, rövidzárlat és figyelmetlenség ezen a szinten már nem megendedhető. A tét tehát nem kicsi, mivel egy újabb győzelemmel akár már az érmes pozíciók valamelyikét is elcsíphetnénk. A Békéscsaba mérlege a 19. forduló előtt 32 pont, 10 győzelem, 2 döntetlen és 6 vereség, így mindössze három ponttal vagyunk lemaradva a jelenlegi éllovas Soroksár mögött.

Zoran Spisljak: – Igazi rangadó előtt állunk. Ha lehet Békéscsabán nagy derbi, akkor ez biztosan az lesz. Nem gondolkozunk azon, hogy mi történt a múltban, mi volt az utolsó mérkőzés eredménye – hiszen azóta sok minden megváltozott. Minden játékosnak érezni kell, hogy mit jelent ez a meccs – úgyhogy nagy izgalommal és lelkesedéssel várjuk. Az őszi szezon végén mindenki előtt ott a lehetőség, hogy megmutassa mit tud és mennyire jó focista. Csak a győzelmet tartom maradéktalanul elfogadható eredménynek, így ennek érdekében minden lehetséges dolgot meg kell tennünk. Szervezetten, okosan kell játszanunk és bízom benne, hogy a felkészülés eléri a célját és újabb három pont birtokában várhatjuk a szezonzáró fordulót. Sérültjeink, eltiltottunk nincs – így jelen pillanatban mindenki bevethető.

Klausz László: – A szerdai elemzésen megbeszéltük, hogy az első 15 mérkőzésen jól teljesítettünk, de ez a legutóbbi hónap nem úgy sikerült, ahogy akartuk. De nincs vége ennek a bajnokságnak, sőt még ennek az évnek sem. Megbeszéltük részletesen, mi hogy történt. Ezt az elkövetkezendő két meccset a Békéscsaba és a SZEOL ellen kiemelném ebből a fél éves bajnokságból. Ez a két találkozó presztízs meccs lesz, úgyhogy itt olyan energiákat kell felszabadítani, amivel győzni tudunk, illetve sikeresek leszünk, aztán majd ráérünk pihenni.

A mérkőzés játékvezetőjeként ezúttal Radványi Ádám került kijelölésre. Az 1983-as születésű sporival utoljára 2016. július 31-én találkozhattunk, a Cegléd elleni, idegenbeli meccsen. A sípmester eddigi pályafutása alatt összesen 514 sárga- és 50 darab piros lappal "jutalmazta" az arra érdemeseket. Segítőiként Pápay Zoltán és Máyer Gábor, tartalék játékvezetőként pedig Csontos Dávid végezheti majd feladatát. Hasznos munkát, jó mérkőzést kívánunk!

Vasárnap gyengén felhős, csapadéktól mentes időjárás várható, -7 és +4 Celsius fok közötti hőmérséklettel. A kezdési időpontra való tekintettel érdemes melegen öltözni, ha vasárnap délutáni elfoglaltságnak a szurkolást választják.

A forduló ezúttal sem szegénykedik majd izgalmakban, hiszen a Soroksár Szolnokra látogat, a Kisvárda a Balmazújvárost fogadja, a Puskás pedig Felcsúton látja vendégül a Budaörs együttesét. A küzdelmek már 13:00 órától megkezdődnek, amikor öt mérkőzést rendeznek meg, majd 15:00 órától a bajnoki résztvevők másik fele is pályára lép.

Arra buzdítunk mindenkit, hogy látogasson ki a stadionba és szurkolásával segítse győzelemre csapatunkat! Amennyiben tehetik és módjukban áll, hozzanak magukkal egy-egy cípősdoboz ajándékot is és adják le a hazai pénztárakban!

Hajrá Lilák! Együtt erősebbek vagyunk!

Békéscsaba 1912 Előre – HR-Rent Kozármisleny

Békéscsaba 1912 ElőreHR-Rent Kozármisleny

Merkantil Bank NB II Liga 2022/2023.
29. forduló

Békéscsaba 1912 Előre – HR-Rent Kozármisleny

1-1 (1-0)

Időpont: 2023. április 2. (vasárnap) 16:00 óra

Helyszín: Kórház utcai Stadion (centerpálya)

Cím: 5600 Békéscsaba, Kórház utca 6.

Játékvezető: Zimmermann Márió

Asszisztensek: Punyi Gyula, Szilágyi Norbert

Tartalék játékvezető: Nazsa Tamás

Békéscsaba: Krnács Richárd, Futó Zsombor, Kitl Miklós, Lukács Raymond Barna, Mikló Roland, Albert István, Hodonicki Márk, Hamed Yasin, Czékus Ádám, Bora György, Horváth Péter. Cserék: Apró Ármin, Farkas Márk, Zvara Levente Mátyás, Máris Dominik, Fazekas Lóránt, Mágocsi Bence, Kóródi Nándor, Farkas Botond Gergő, Zádori Krisztián, Szalai Dániel, Puskás Gábor Sándor.
Vezetőedző: Brlázs István Gábor

Kozármisleny: Somogyi Máté, Gajág Gergő, Beke Péter, Bartha László, Várkonyi Bence, Tölgyesi Viktor, Sági Milán, Horváth Dániel, Turi Tamás Kristóf, Vajda Roland Attila, Vogyicska Balázs. Cserék: Lékai Soma, Vas Bence, Bor Dávid Ferenc, Gránicz Patrik, Nagy Erik, Károly Bálint, Füredi Szabolcs, Kotroczó Péter, Daru Bence.
Vezetőedző: Márton Gábor

 Gólszerzők: Futó Zsombor (27. perc), Várkonyi Bence (48. perc).

 Sárga lapok: Kitl Miklós (16. perc), Lukács Raymond Barna (28. perc), Turi Tamás Kristóf (36. perc), Bora György (55. perc), Albert István (61. perc), Sági Milán (68. perc).

Nézőszám: 710


Helyezés a forduló után: 17 (-)
Bajnoki pontok száma a forduló után: 29 (+1)
Hátralévő fordulók száma: 9
Szerezhető pontok száma a forduló után: 27
A 15. hely eléréséhez minimálisan szükséges pontok száma a forduló után: 5


Újabb döntetlent ért el csapatunk a Kozármisleny ellen.

A mérkőzésen a fehér mezben pályára lépő Kozármisleny veszélyeztetett először, azonban Bartha László lövései nem találtak kaput. A 8. percben ismét a vendégek próbálkoztak, de Vajda Roland lövését Krnács Richárd hárította. A 23. percben Czékus Ádám és Yasin Hamed összejátéka után utóbbi lőtt, azonban kaput nem talált a próbálkozás. Nem sokkal később már gólt ünnepeltek a hazaiak: a 27. percben Horváth Péter jobboldali szöglete után Futó Zsombor fejelt a kapuba 18 méterről, a vendég hálóőr nem volt a helyzet magaslatán. A 35. percben Kitl Miklós szabadrúgása a kapufán csattant, így a csabai együttesnek nem sikerült megdupláznia az előnyét.

Békéscsaba 1912 Előre - HR-Rent Kozármisleny 1-1 (1-0)

Fotó: Für Henrik

A Kozármisleny, csakúgy, mint a két együttes első meccsén, most is a második félidőben talált a csabaiak kapujába, ezúttal Várkonyi Bence szerzett gólt 18 méterről a 48. percben. A baranya megyeiek a 70. percben a vezetést is megszerezhették volna, azonban a csabai védelem hibáját Beke Péter nem tudta gólra váltani. A 72. percben Sági Milán lövése kicsivel ment el a csabai kapufa mellett. A hazaiak a második játékrészben a 77. percben próbálkoztak először, amikor Kórodi Nándor lövését hárította Somogyi Máté. Egy perccel később Mikló Roland lőtt távolról, de ezt is fogta a vendég hálóőr, így maradt az 1-1-es végeredmény.

Brlázs István Gábor: – Sokadik olyan hazai mérkőzésünket játszottuk, amikor az előnyünket nem tudjuk megtartani. A szünet után kimegyünk a pályára és kapunk egy óvodás gólt. Óriási fegyelmezetlenségeket követünk el, nem vagyunk elég agresszívak, a középpályán nem csináljuk meg a bezárásokat, ahogyan kellett volna. Saját magunkat hoztuk kellemetlen helyzetbe.

Márton Gábor: – Jól kezdtük a mérkőzést, negyedóra alatt volt három százszázalékos helyzetünk. Nagyon jól játszott a csapat, ám azután megkaptuk a szokásos komikus gólunkat és kapaszkodhattunk vissza a döntetlenért. Az egy pont a látottak alapján kevés.

A Békéscsaba a döntetlennel maradt a tabella 17. pozíciójában, azonban még hátrébb csúszhat, ha hétfőn este a 18. helyezett Nyíregyháza pontot szerez az MTK otthonában. A Kozármisleny maradt az utolsó 20. pozícióban. Az Előre első csapata legközelebb 2023. április 9-én lép pályára, a listavezető Diósgyőr otthonában.



Fotók, élő tudósítás, információk, esemény,  jegyzőkönyv, tabella:

FotókÉlő tudósításMérkőzés információk

JegyzőkönyvTabella


Csatlakozzon YouTube csatornánkhoz:


 

Békéscsaba 1912 Előre – Szeged 2011

  szeged_2011_logo

Merkantil Bank NB II Liga 2016/2017. 19. forduló

Békéscsaba 1912 Előre – Szeged 2011

0-0 (0-0)

Időpont: 2016. december 4. (vasárnap) 15:00 óra

Helyszín: Kórház utcai Stadion (centerpálya)

Cím:5600 Békéscsaba, Kórház u. 6.

Játékvezető: Radványi Ádám

Asszisztensek: Pápay Zoltán, Máyer Gábor

Tartalék játékvezető: Csontos Dávid

line_purple

Békéscsaba: Ribánszki László, Bagi István, Fehér Zsolt, Szélpál Norbert, Juhász György, Bényei Balázs, Viczián Ádám, Spitzmüller István, Szalai Dániel, Nagy István, Gránicz Patrik. Cserék: Mursits Roland, Nascimento de Oliveira Fabio, Urbin Péter, Birtalan Botond, Pilán Márkó, Tóth Dániel, Beszterczei Attila.
Vezetőedző: Zoran Spisljak

Szeged: Szántai Levente, Horváth Attila, Tóth Gábor, Coroian Andrei Ion, Germán Tamás, Mészáros Márk, Farkas Márk, Achim Ádám Sándor, Zabari Dávid, Király Patrik, Zádori Krisztián. Cserék: Molnár Péter, Geiger Norbert, Jagodics Bence, Andorka Péter, Balogh Gusztáv, Farkas Aurél, Povázsai Zsolt.
Vezetedző: Klausz László

Sárgalapok: Tóth Gábor (29. perc), Viczián Ádám (42. perc), Coroian Andrei Ion (77. perc).

Nézőszám: 625

line_purple

A labdarúgó NB II 19. fordulójában a Szeged 2011-Grosics Akadémia érkezett Békéscsabára. A Kórház utcában a hazai lila-fehérek játszottak fölényben, de nem tudták feltörni a vendégek védekezését, így maradt a döntetlen.

Fagypont körüli hőmérsékleten kezdték az összecsapást a csapatok. A kezdőrúgást követően, a Szeged 2011 tűnt kezdeményezőbbnek, a labdabirtoklásban is ők jeleskedtek jobban, ám igazi helyzetet nem tudtak kiharcolni. A mérkőzés első próbálkozása Bényei Balázs nevéhez fűződik, aki a 7. percben 20 méterről célozta meg a szegediek kapuját, de lövése mellé szállt. Továbbra is a Szegednél volt többször a labda, és bár igazi helyzetet egyik fél sem tudott kiharcolni. A 22. percben Nagy István remek labdával ugratta ki Grániczot, azonban a szegediek kapusa tisztázott. Az ütközet első sárgalapját a 28. percben osztotta ki a játékvezető, ezt Tóth Gábor a szegediek játékosa könyvelhette el. Talán a mérkőzés, kaput leginkább veszélyeztető lövését a 32. percben Juhász György indította útjára balról, éles szögben megküldött lapos lövése viszont elsuhant a kapu előtt.

Gól nélkül  mentek tehát az öltözőbe valamelyest olvadni a csapatok, majd a fordulást követően a  49. percben Szalai próbálkozott egy beíveléssel, ám Szántai Levente könnyedén lehúzta a labdát. Egy perccel később már Király Patrik próbált 35 méterről a bal alsó sarokba találni, de Ribánszki látványos vetődéssel mentett. A 60. percben történt meg az első csere, amikor Fabio érkezett. Ezt még további változtatások követték, de a csabaiak nem tudták feltörni a szervezetten játszó rivális védelmét. A 80. percben egy 16 méteres szegedi szabadrúgás után Germán Tamás lőtt fölé. Egy perccel később Andorka Péter fejelt, de Ribánszki ismét ott termett és tisztázott.

A csabaiak ugyan fölényben voltak, de a Szeged 2011 értékes pontot szerzett és megérdemelten távoztak vereség nélkül. Az esztendő utolsó meccsén jövő vasárnap a Cegléd érkezik Békéscsabára.

Zoran Spisljak: – A mérkőzésből elsősorban egy gól hiányzott. Ehhez több akarat és elszántság kellett volna. Az első játékrészben inkább átadtuk a területet a vendégeknek, amit igen jól használtak ki és volt időszak, amikor nyomás alá is tudtak minket helyezni. A második félidőben nagyobb elánnal kezdtünk játszani, próbáltunk helyzeteket kialakítani – nyilván ez azzal járt, hogy a Szeged kontrákat is tudott vezetni. Hiányoztak azok az igazán nagy helyzetek, amelyekből gólt lehetett volna szerezni. A két csapat mutatott játéka alapján igazságosnak mondható a pontosztozkodás.

Klausz László: – Egy gól eldönthette volna a találkozót. Egy nagyon jó játékerőt képviselő Békéscsabával mérkőztünk a mai napon és úgy gondolom, hogy nem tudták igazából megakadályozni azt a játékstílust, amit az ősszel próbáltunk a pályára tenni. Sajnos még mindig az a legnagyobb problémánk, hogy a helyzeteinket nem tudjuk gólra váltani, kihasználni.

Viczián Ádám: – Két jó csapat találkozott a mai napon. Nehéz meccs volt és igazából erre is számítottunk – tudtuk, hogy adott esetben egy gól is eldöntheti a három pont sorsát. Sajnos ma hiányoztak az igazán veszélyes és jó utolsó passzok – ez mindkét csapatra érvényes.

line_purple

Élő tudósítás Youtube Jegyzőkönyv Tabella

line_purple

Csatlakozzon az eseményhez facebook oldalunkon:
https://www.facebook.com/events/157544954720602/

Beharangozó: Békéscsaba 1912 Előre – HR-Rent Kozármisleny

Az áprilisi hétmérkőzéses sorozat első állomása 2023. április 2-án (vasárnap) 16:00 órától következik, amikor a HR-Rent Kozármisleny csapatát látjuk vendégük a másodosztályú bajnokság 29. fordulójában.

Békéscsaba 1912 Előre - HR-Rent Kozármisleny

A tavasz egyik biztos jele az is, hogy a mérkőzések főképp már 16:00 órás kezdési időponttal kerülnek megrendezésre, így vélhetően még nagyobb létszámban látogatnak ki szurkolóink a Kórház utcába! A tizenkettedik csapattag lelátóról érkező támogatására ezúttal is igen nagy szükség lenne, hiszen anélkül, hogy bárkire nyomást tennénk elmondható, hogy a Kozármisleny elleni mérkőzés végeredménye nagyban befolyásolhatja a táblázaton elfoglalt helyünket akár már a forduló után, de a bajnokság végén egészen biztosan. De, ezt nyilvánvalóan mindenki tudja, hiszen elegendő a tabellára pillantani és látható, hogy a két csapat között három helyezés és hat pont a különbség javunkra, éppen ezért következő vendégeink is véresen komolyan veszik a viharsarki túrát. Abban biztosak lehetünk, hogy a Baranya vármegyeiek nem engedték el a bennmaradás kérdését, még akkor sem ha jelenleg 28 fordulót teljesítve, 5 győzelem, 7 döntetlen, 16 vereség, valamint 22 bajnoki pont birtokában a huszadik, tehát az utolsó és biztos kiesést jelentő pozíciót foglalják el. Szándékuk komolyságát tükrözik lépéseik is, hiszen a klubvezetés minden lehetséges lépést megtesz azért, hogy a csapatot kirángassa a gödörből. A Gyirmót elleni 2-0-ás vereség után vezetőedzőt váltottak és Szekeres Zoltán helyét a visszatérő Márton Gábor vette át. Az elmúlt héten pedig leigazolták a tőlünk távozót Bor Dávidot is bízva abban, hogy a rutinos labdarúgó segítségükre tud lenni.

A tavasszal még nyeretlen Misleny 2023-as mérlege 3 döntetlen és 5 vereség, melyből különösen a legutóbbi Dorog ellen hazai pályán elszenvedett 0-1 arányú vereség igen fájdalmas lehetett. Ebből felállni és olyan szinten motiválni a társaságot, hogy idegenben eredményesen tudjanak szerepelni, egészen biztosan nem egyszerű feladat. Bár a vasárnapi mérkőzéssel együtt még 10 forduló maradt, tehát elméletben kereken 30 pont szerezhető, azzal ők is tisztában vannak, hogy a békéscsabai szereplés kulcsfontosságú lehet, hiszen a többi csapat is gyűjtögeti pontjait, a lehetőségek, ezáltal a még gyűjthető bajnoki egységek száma pedig egyre csökken. Mindez természetesen ránk is vonatkozik, hiszen az mindenképp jól néz ki, hogy tavasszal csak az MTK-tól kaptunk ki, a négy mérkőzés óta tartó döntetlenek sorozatának viszont igazából akkor lenne értelme, ha most már győzelmek is társulnának az egyenleghez. Visszatérve a tabellához kalkulálható, hogy győzelmünk esetén megelőzhetnénk a Nyíregyházát is, és akkor már éppen a vonal alatt lennénk, azaz az első osztályozót jelentő 16. pozícióba mozdulhatnánk. Az egyenlet természetesen többismeretlenes, hiszen három 28 pontos csapat (Nyíregyháza, Békéscsaba, Szentlőrinc) is próbál elmozdulni a veszélyzónából.

HR-Rent Kozármisleny - Békéscsaba 1912 Előre 1-0 (0-0)

A két mérkőző fél közös múltjára tekintve látható, hogy az összesített mérleg szerint mi lennénk az esélyesebbek, hiszen három csabai győzelem mellett, két mislenyi sikert olvashatunk ki a számokból. Érdekesség, hogy a csapatok mérkőzései még sohasem zárultak döntetlen eredménnyel, ami szintén azt vetítheti előre, hogy feszült, de közönségszórakoztató, gólokkal fűszerezett meccsre számíthatunk. Utoljára 2022. október 5-én idegenben találkoztunk velük és azt a mérkőzést is élőben közvetítettük a helyszínről, de sajnálatos módon 1-0 arányú hazai siker született. Van tehát törleszteni valónk, hiszen az a vereség mindenkinek nagyon rosszul esett! Legnagyobb arányú, egyben utolsó sikerünket 2017. április 9-én értük el a Kozármislennyel szemben, amikor 5-1 arányban léptük le a kék-fehéreket. Tegyük a szívünkre kezünket, ennél jócskán karcsúbb, aprócska győzelemmel is kiegyeznénk ezúttal, de nyilvánvalóan semmi jónak nem vagyunk elrontói!

Márton Gábor: – Mind a két csapat a bennmaradásért küzd, de a Békéscsaba van jobb helyzetben. Az elmúlt mérkőzéseken jól játszottunk, de sajnos ez pontokban nem mutatkozott meg. Szeretnénk jó eredményt elérni, hogy közelítsünk az előttünk álló csapatokhoz.

Brlázs István Gábor: – Arra törekedtünk a válogatott szünetben, hogy rendezzük a sorokat, amennyire csak lehet. Nehéz időszakon vagyunk túl, hiszen azt influenza gyakorlatilag végigment a csapaton, így az előre lekötött felkészülési mérkőzést is azért kellett lemondanunk, mert nem voltunk tizenegyen sem. A héten nagyjából már kiegyenesedtünk és igyekeztünk úgy felkészülni a vasárnapi bajnokira, hogy itthon tudjuk tartani a három pontot, ennek megfelelően fogunk majd pályára lépni. Sajnos az idegenbeli mérkőzésen kikaptunk Kozármislenyben, most viszont szeretnénk mi irányítani és bízunk benne, hogy minél előbb sikerül majd betalálnunk. Egyáltalán nem lesz egyszerű mérkőzés, még annak ellenére sem, hogy ellenfelünk az utolsó helyezett. Továbbra is vannak sérültjeink, Szabó Csabi és Talpalló Norbi átesett a műtéteken, úgyhogy rájuk ettől kezdve hosszabb felépülési folyamat vár, de rajtuk kívül is vannak még hiányzóink. Minden összevetve azonban számban is minőségben is megvagyunk, úgyhogy megfelelőképpen ki tudunk állni az előttünk álló mérkőzésre.

Békéscsaba 1912 Előre – HR-Rent Kozármisleny mérkőzés játékvezetőjeként Zimmermann Máriót akkreditálta a szövetség. Segítőiként Punyi Gyulát és Szilágyi Norbertet jelölték, míg a tartalék játékvezető feladatait Nazsa Tamás látja el. Az 1994-es születésű sporival 2022. augusztus 17-én, a Békéscsaba 1912 Előre – MTK Budapest 1-4 mérkőzésen, tartalék játékvezetőként találkozhattunk utoljára. Pályafutása során eddig 260 sárga- és 22 piros lapot használt fel. Hasznos munkát, jó mérkőzést kívánunk!

Színes lapok miatt ezúttal egyik csapatban sem lesz eltiltott, sérülések viszont sajnos továbbra is nehezítik keretünk meghatározását.

tabellát jelenleg a DVTK (61 pont), az MTK (60 pont) és a Gyirmót (48 pont) trió vezeti, míg a sereghajtó pozíciókból a Szentlőrinc (28 pont), a Dorog (25 pont) és a Kozármisleny (22 pont) próbál elmozdulni. A forduló kapcsán mindenképp hasznunkra válthatna, ha a Diósgyőr nyeri tudna Dorogon, ha a Szentlőrinc folytatná rossz sorozatát hazai pályán a Csákvár ellenében is, ha a Nyíregyháza pont nélkül maradna az MTK-val szemben és azt sem bánjuk, ha a Siófok kikap Pécsett! A harmadosztályban jelenleg a BVSC-Zugló, az Iváncsa KSE, valamint a Tatabánya áll a csoportok élén, tehát ez a három csapat vívná ebben a pillanatban a feljutáshoz szükséges oda-visszavágós osztályozó mérkőzéseket.

A Merkantil Bank NB II Liga 2022/2023-as szezon 29. fordulóját április 2-án (vasárnap) 16:00 óratól PMFC – BFC Siófok, Kolorcity Kazincbarcika SC – Szombathelyi Haladás, Gyirmót FC Győr – ETO FC Győr, Szentlőrinc – Aqvital FC Csákvár, Dorogi FC – DVTK, Békéscsaba 1912 Előre – HR-Rent Kozármisleny, Budafoki MTE – Credobus Mosonmagyaróvár, 17:00 órától Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Tiszakécskei LC, FC Ajka – Soroksár SC, 15:00 órától Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Soroksár SC, Tiszakécskei LC – BFC Siófok, FC Ajka – Szombathelyi Haladás, PMFC – ETO FC Győr, valamint április 3-án (hétfő) 20:00 órától MTK Budapest – Nyíregyháza Spartacus FC párosításokban rendezik meg.

Az elmúlt szűk két hét történéseihez tartozik, hogy távozott Nyíregyházáról Visinka Ede vezetőedző, helyét egyelőre Fekete Tivadar sportigazgató vette át. Győrben is edzőt váltottak, hiszen a távozó Tímár Krisztián vezetőedzői pozícióját ezután már Antonio Munoz tölti be.

Az előrejelzés szerint Békéscsaba térségében hidegfront érkezése várható, záporral és erős széllel, a legmagasabb nappali hőmérséklet +16 Celsius fok körül alakulhat. A Nap 2023. április 2-én (vasárnap) 19 óra 15 perckor nyugszik.

Arra biztatjuk közönségünket, hogy amennyiben tehetik és módjukban áll, látogassanak ki a mérkőzésre és szurkoljanak a srácoknak!

Hajrá Lilák! Együtt erősebbek vagyunk!

M.B.


Értékelj!

Kattints egy csillagra az értékeléshez!

Értékelések átlaga: / 5. Értékelések száma:

Még nincs értékelés.


Mérkőzés


Csatlakozzon YouTube csatornánkhoz: