A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 325 másodperc.

Időpont: 2022. augusztus 17. (szerda) 19:00 óra

Asszisztensek: Punyi Gyula, Márkus Péter

Tartalék játékvezető: Zimmermann Márió

Békéscsaba: Bukrán Erik, Kitl Miklós, Zvara Levente Mátyás, Lukács Raymond, Máris Dominik, Mikló Roland, Fazekas Lóránt, Albert István, Horváth Péter, Puskás Gábor Sándor, Talpalló Norbert Lajos. Cserék: Krnács Richárd, Hamed Yasin, Váradi Ádám, Sipos Gábor, Mágocsi Bence, Czékus Ádám, Szabó Csaba, Bora György, Varga Tamás Károly.

MTK: Somodi Bence Máté, Poór Patrik Péter, Medgyes Sinan, Szépe János, Nagy Zsombor, Kata Mihály, Stieber Zoltán, Mezei Szabolcs, Horváth Artúr, Bognár István, Németh Krisztián. Cserék: Balázs József Balázs, Lehoczky Roland Patrik, Varju Benedek, Kovács Mátyás, Nagy Barnabás Szabolcs, Kovácsréti Márk, Biben Barnabás László, Futács Márkó.
Szakmai igazgató: Bognár György

Sárga lapok: Németh Krisztián (9. perc), Stieber Zoltán (19. perc), Medgyes Sinan (36. perc), Kata Mihály (73. perc), Szabó Csaba (80. perc).

Gólszerzők: Németh Krisztián (44. és 83. perc), Stieber Zoltán (52. perc), Lukács Raymond (64. perc), Futács Márkó (92. perc).

Nézőszám: 1.850

A csabaiak a Pécs elleni vereséget követően fölényesen nyertek a Kazincbarcika ellen, majd bravúros, 1-0-ás győzelmet arattak az előző szezonban még NB I-ben szereplő Gyirmót FC Győr otthonában. Három nappal később a másik élvonalból kieső MTK volt az ellenfél a Kórház utcai Stadionban. A kék-fehér gárda három mérkőzésen tíz gólt szerzett, azonban hatot kapott is mellé, így a Lilák bízhattak abban, hogy meglephetik Bognár György együttesét.

Fotó: Such Tamás

A meccs elején ahogy az várható volt, a fővárosiak léptek fel támadólag, azonban a minimális labdabirtoklási fölény mellett mindössze egy Németh Krisztián-lövést lehetett feljegyezni a 11. percből, amikor Bukrán magabiztosan hárított. A hazaiak sem adták fel a támadások lehetőségét, Máris Dominik gyors megindulásaiban és Lukács Raymond harcosságára építkeztek. A Békéscsaba először Mikló Roland révén veszélyeztetett a 19. percben, a lövés viszont elkerülte a bal felső sarkot, egy perccel később azonban Lukács beadásszerű lövésénél már Somodinak is védenie kellett. Az első igazi helyzet a korábban egy szezont lila-fehér mezben játszó, korábbi csabai nevelésű Mezei Szabolcs előtt adódott, de Bukrán bravúrral hárított. Amikor már úgy tűnt, hogy gól nélkül mennek a szünetre a csapatok, akkor egy labdaszerzést követően Stieber indult meg, bal lábas kísérletét a csabai kapus rossz helyre ütötte és a lecsorgó labdát Németh Krisztián a kapuba kotorta (0-1).

A fordulást követően nagy lendülettel jött ki a kettős cserét végrehajtó Békéscsaba: a 46. percben Horváth Péter lőtt fölé ígéretes helyzetből, majd négy perccel később Lukács harcolt ki magának jó lehetőséget, de a lövésre már nem maradt erő, Somodi biztos kézzel védett. Az MTK gyorsan válaszolt a kihagyott helyzetekre: Bognár lövése után Bukrán ismét pechesen ért labdába, a kipattanót ezúttal Stieber Zoltán helyezte közelről a kapuba (0-2). A hazaiak a 64. percben visszajöttek a mérkőzésbe, amikor Nagy Zsombor hibája után, csak lerántani tudta Lukács Raymondot a tizenhatoson belül. A Lilák támadója magabiztosan értékesítette a megítélt büntetőt (1-2). Mindkét csapat cserékkel frissített, de a vendégekben több erő maradt, akik a hajrában bebiztosították a győzelmüket: a 82. percben egy újabb kapusról kipattanó labdát helyezett a kapuba Németh Krisztián, majd a hosszabbításban Futács Márkó tizenegyesből állította be a 4-1-es végeredményt.

Brlázs Gábor: – A jobbik csapat nyert, megérdemelten, bár az eredmény talán kicsit túlzó. Sajnos nem tudtuk kipihenni a hétvégét, nem volt meg a frissesség, nem volt meg az agresszivitás.

Bognár György: – Az első félidőben mi irányítottuk a játékot, és egészen jól játszottunk. A Békéscsabával meggyűlik majd a baja mindenkinek, sok lehetőséget látok ebben a csapatban. Értékesnek tartom ezt a győzelmet.

Az MTK sikerével maradt a tabella élén, a Békéscsaba pedig hat ponttal a 8. helyen áll a 4. forduló után. Brlázs Gábor csapata vasárnap a Szentlőrinc otthonában folytatja a bajnokságot.