Címkézett bejegyzés

Információk: Békéscsaba 1912 Előre II. – Tállya KSE

Időpont: 2021. szeptember 1. (szerda) 16:00 óra

Helyszín: Kórház utcai Stadion (centerpálya)

Cím: 5600 Békéscsaba, Kórház utca 6.

BELÉPÉS 18 ÉVEN FELÜLIEKNEK CSAK VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL, VAGY AZ AZT HELYETTESÍTŐ EESZT APPLIKÁCIÓVAL!

Belépőjegy információk:

A mérkőzésre érvényes belépőket megvásárolhatják elővételben az Előre Székház ügyfélszolgálati irodájában munkanapokon 08:00 és 16:00 óra között, valamint a mérkőzés előtt a pénztáraknál is. Pénztárnyitás: 15:00 órakor. A fizetés készpénzzel vagy bankkártyával egyaránt lehetséges.

A büfék 15:00 órától szolgálják ki vendégeinket.

FELHÍVJUK FIGYELMÜKET, HOGY KIZÁRÓLAG A FEDETT LELÁTÓ HASZNÁLHATÓ! A RÉGI (Kórház utcai felőli) LELÁTÓ TELJES EGÉSZÉBEN LEZÁRÁSRA KERÜLT!

Hazai drukkereink az Előre Székház után balra található, 5-ös számú kapun léphetnek be, a ligetben található 3-as számú ezúttal ZÁRVA lesz.

Gépjárművel történő behajtás kizárólag előre leadott rendszámok alapján (az 5-ös számú kapun keresztül) lehetséges érvényes, belépésre jogosító okirattal együtt (védettségi igazolvány és személyazonosításra szolgáló arcképes igazolvány).

VIP vendégeink gyalogosan vagy gépjárművel a Székház után balra található, 5-ös számú kapun érkezhetnek a helyszínre. A pénztárnál jobbra tartva található a számukra fenntartott VIP parkoló.

Kérjük, hogy a stadionon belül figyeljenek a lezárásokra, semmiképpen ne lépjenek be olyan területre, amelyek el vannak határolva és saját érdekükben ne használják a lezárt szektorokat!

Várjuk Önöket, szurkoljunk együtt – hiszen Együtt erősebbek vagyunk!

Megközelítés:

A stadionhoz érkezés optimális útvonala Budapest felől (gépjárművel): Szarvasi út – (jobbra) Baross utca – (balra) Széchenyi utca – (balra) Gőzmalom tér – (jobbra) Kórház utca. Tömegközlekedési eszközként a 8V jelzésű autóbuszt javasoljuk. A részletes menetrend elérhető a következő hivatkozás alatt: https://www.volanbusz.hu/hu/menetrendek/helyi-jaratok/bekescsaba

Térkép:

Vendég szurkolók:

A vendég drukkerek a számukra kijelölt, Munkácsy Hotellel ferdén szemben található őrzött parkolóban, biztonságos körülmények között állíthatják le gépjárműveiket és a Kórház utcán átkelve, a 1-es számú kapun léphetnek be a mérkőzésre. A parkolás ingyenes. A vendég szektorban büfé üzemel és mellékhelyiségek is biztosítottak. A tribün megnyitott részén 216 ülőhely (fehér színű) áll rendelkezésükre. Felhívjuk figyelmüket, hogy a jelenlegi állapot ideiglenes.

A 18 év felettieknek belépés kizárólag védettségi igazolvánnyal!

Arra kérjük 18 év feletti szurkolóinkat, hogy kizárólag akkor próbáljanak belépni a mérkőzésre, ha már megkapták védettségi igazolványukat. Azokat, akik védettségi igazolvány nélkül próbálnak bejutni a mérkőzésre, nem fogják beengedni a stadionba.

Fontos, hogy 18 év feletti bérletes drukkereink, a VIP vendégeink is csak védettségi igazolvánnyal léphetnek be a stadionba.

A védettségi igazolvány kizárólag valamilyen fényképes személyazonosító igazolvány felmutatásával együtt érvényes.

Az igazolványok ellenőrzését még a stadion területére történő belépés előtt ellenőrizni fogja a biztonsági szolgálat!

Figyelem! A vonatkozó rendelet értelmében kizárólag a védettségi igazolvány (plasztik kártya) fogadható el, az oltási igazolás és/vagy bármilyen más dokumentum NEM! Felhívjuk vendégeink figyelmét, hogy a fehér, papír alapú oltási igazolást nem áll módunkban elfogadni.

A beléptetés minden esetben – a bérletesek, a sajtó munkatársai és a VIP-szurkolók esetében is – azzal kezdődik majd, hogy a biztonsági személyzet ellenőrzi, van-e szurkolóinknál védettségi kártya, valamint személyazonosításra szolgáló arcképes igazolvány. Ezek együttes megléte szükséges ahhoz, hogy tovább engedjék Önöket. Ezt követően a korábban megszokott módon történik majd a belépők ellenőrzése és a stadionba való bejutás.

Bár azok számára, akik védettségi igazolvánnyal belépnek a stadionba, onnantól már nem kötelező a maszk használata, mindenkinek javasoljuk, hogy továbbra is viseljen maszkot a Kórház utcai Stadion területén is.

Figyelem!

A védettségi igazolvány kiemelt jogi védelmet kapott: aki azt meghamisítja vagy jogosulatlanul használja, közokirat-hamisítást követ el, amiért öt évig tartó szabadságvesztés szabható ki.

A rendelet részletei az alábbi címen érhetők el:
https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/0012eabbdd41b625420afff9c09cd0672e477457/megtekintes

Sajtó akkreditáció:
https://1912elore.hu/site/kapcsolat/sajto/

Stadion információk:
https://1912elore.hu/site/stadion-adatok/

Pályarendszabályok:
https://1912elore.hu/site/palyarendszabalyok/

Transzparensek használata:
https://1912elore.hu/site/transzparensek-hasznalata/

Bérlet- és belépőjegy információk:
https://1912elore.hu/site/jegy-berlet/

Beharangozó: Békéscsaba 1912 Előre II. – Tállya KSE

A kupaforduló miatt intenzívebb ritmusban folytatódik második együttesünk számára a harmadosztályú bajnokság, így 2021. szeptember 1-én (szerdán) 16:00 órától a Kórház utcában fogadja a Tállya KSE csapatát, majd szeptember 4-én (szombaton) 16:00 órától már Sényőn lép pályára.

Ilyen formán négy nap alatt lezajlik az 5-6. forduló, ezáltal még tisztább képet kaphatunk majd a Keleti csoport erőviszonyairól. Négy forduló után következő vendégeink még győzelem nélkül, egy döntetlen, három vereség és egyetlen bajnoki pont birtokában, a tabella 17. helyét foglalják el. Gólkülönbségük sem túl meggyőző, hiszen mindössze egy alkalommal tudtak betalálni, mellette viszont nyolc gólt kaptak. Így aztán nem indult túl fényesen a szezon számukra, hiszen az előző fordulóban a bajnokesélyes Kazincbarcika lépte le őket 0-5 arányban, a hétvégi kupameccsen pedig a Sényőtől kaptak ki 2-0-ra. Valamilyen szinten érthető a halványabb kezdés, hiszen a jelentős játékosmozgás miatt Lasztóczi Péter vezetőedzőnek gyakorlatilag teljesen új csapatot kellett építenie. Távozott: Bocsi Patrik, Fenyőfalvi Csaba, Ohár Román, Fazekas Máté, Nagy Máté Zsolt, Kelemen Gergő, Serecin Filip, Tóth Lukás, Janó Robert. Érkezett: Varga József (Nyírgyulaj), Balogh Gábor (Nyírgyulaj), Demkó Balázs (Gesztely), Mezőssy Levente (Sajóbábony), Varga Krisztián (Sajóbábony), Kovács Norbert Imre (Nyíregyháza Spartacus), Csávás Bence (DVTK), Baranyi Bence (Mezőkövesd), Kosztyu István (DVSC), valamint Bucsák Szabolcs (Debreceni LA). A Borsod-Abaúj-Zemplén megyeiek az előző idényben 11 győzelem, 10 döntetlen, 17 vereség, valamint 43 pont birtokában a 14. pozícióban végeztek, ezzel megőrizték NB3-as tagságukat, de a 2021/2022-es szezonban már nyilván szeretnének előrébb lépni. A tervek elé azonban Brlázs Gábor neveltjei is támaszthatnak némi akadályt, hiszen a Békéscsaba II. a vártál sokkal jobban kezdte a bajnokságot, ezáltal egy győzelem, két döntetlen, valamint a legutóbb Újpest ellen elszenvedett egygólos vereség áll a nevük mellett. Az eddig szerzett öt bajnoki egység a tabella 10. helyére rangsorolja a Lilákat, ezáltal talán nyugodt szívvel kimondható, hogy inkább mi vagyunk a hétközi meccs esélyesei.

Színes cédulák miatt egyik csapatban sincs eltiltott, így az előző fordulóban piros lap miatt kimaradó Apró Ármin is pályára léphet adott esetben. A válogatott szünet miatt pedig az első keretből is kaphat majd néhány játékos lehetőséget. Sérültek sem akadályozzák túlzott mértékben a keret meghatározását, hiszen apróbb kék-zöld foltokon kívül, valószínűleg csak Balog Zsolt – makacs achilles ín gyulladása miatt – nem tud még pályára lépni.

A Békéscsaba 1912 Előre II. – Tállya KSE mérkőzés játékvezetőjeként Nagy Attila Lászlót akkreditálta a szövetség. Segítőiként Topálszki Szabint és Harsányi Martint jelölték ki. Az 1998-as születésű sporival a nyilvántartás szerint még egyszer sem találkoztunk. Pályafutása során eddig 34 sárga- és 2 piros lapot használt fel. Hasznos munkát, jó mérkőzést kívánunk!

Az NB III Keleti csoport 2021/2022-es szezon 5. fordulóját szeptember 1-én (szerdán) 16:00 órától Békéscsaba 1912 Előre II. – Tállya KSE, Termálfürdő FC Tiszaújváros – DVTK II., Eger SE – Törökszentmiklósi FC, Kisvárda Master Good II. – Hidasnémeti VSC, BKV Előre – Putnok FC, DEAC – Jászberényi FC, Tiszafüredi VSE – Újpest FC II., Füzesgyarmati SK – DVSC II., 16:30 órától Aqua-General Hajdúszoboszló – Salgótarjáni BTC, valamint 17:30 órától Kolorcity Kazincbarcika SC – Sényő-Carnifex FC párosításokban rendezik meg.

Négy forduló után talán vethetünk egy pillantást bajnoki táblázatra is, amelyet a BKV Előre – DEAC – Kisvárda trió vezet, a sereghajtó helyeken pedig jelenleg a DVSC II., Tállya, Salgótarján, Hidasnémeti és Törökszentmiklós csapatai állnak.

Az előrejelzés szerint Békéscsaba térségében közepesen felhős, szeles időjárás és 18 Celsius fokos maximális hőmérséklet várható, valamint záporok is előfordulhatnak. Tehát érdemes lesz már melegebben öltözni annak, aki szerda délutáni elfoglaltságnak a meccsnézést választja. A Nap 2021. szeptember 1-én (szerda) 19 óra 25 perckor nyugszik.

Hajrá Lilák! Együtt erősebbek vagyunk!

M.B.

Hosszabbítás 14. rész

Szentlőrinc SE – Békéscsaba 1912 Előre II.

szentlorinc_se_150

NB III. Közép csoport 2015/2016. 6. forduló

Szentlőrinc SE – Békéscsaba 1912 Előre II.

2-1 (0-1)

Időpont: 2015. szeptember 6. (vasárnap) 16:30 óra

Helyszín: Szentlőrinc, Szentlőrinc SE Sporttelep

Cím: 7940 Szentlőrinc, Virág utca 20.

Játékvezető: Barna Gábor

Asszisztensek: Kiss Balázs, Radák László

Szentlőrinc: Pacéka Norbert, Dekanics Márk, Zámbó József, Hajnal Gábor, Bartal Bence, Turi Tamás, Tóth Ákos, Lóth József, Tóth Márk, Harsányi István, Nikolic Vukan. Cserék: Füredi Szabolcs, Mezei Olivér, Kiss Márk, Németh Martin, Kovac Zoltán, Berdó Valentin, Ruff Márk.
Vezetőedző: Papp Zoltán.

Békéscsaba: Máthé Gábor, Vozár Dávid, Huszár Gergő, Szántó Mihály Sándor, Zámbori Dániel, Oláh László Dávid, Ruzsa Zoltán, Tatár Eduard, Kálmán Szilárd, Mácsai László, Pilán Márkó. Cserék: Takács János Dávid, Polonio-Guerreiro Joao, Bozsó Milán, Czinanó Antal Áron.
Vezetőedző: Boér Gábor.

Gólszerzők: Kálmán Szilárd (35. perc), Zámbó József (55. perc), Dekanics Márk (59. perc).

Sárgalapok: Lóth József (54. perc), Nikolic Vukan (57. perc), Ruzsa Zoltán (62. perc), Turi Tamás (69. perc), Pacéka Norbert (84. perc), Tóth Márk (88. perc), Zámbori Dániel (93. perc).

Bár a félidőben vezetett a Békéscsaba 1912 Előre NB III-as labdarúgó-csapata, a végén mégis pont nélkül maradt Szentlőrincen a 6. forduló keretében lejátszott mérkőzésen, így a két fél helyet cserélt a tabellán. A lila-fehérek néhány perces kihagyását kétszer büntették a házigazdák, ezért hiába irányították a 90 perc döntő részét a viharsarkiak, nem termett babér számukra.

Az első játékrészben a vendégek voltak aktívabbak. A támadó fellépés eredményeként sikerült helyzeteket kialakítaniuk, a vezető találatuk mégis egy pontrúgásból esett. A 35. percben a pálya bal széléről, mintegy 28 méterről jutott szabadrúgáshoz az Előre, amelyet Kálmán kapura lőtt, a jól irányzott erős löket pedig a bal felső sarokban kötött ki, 0–1.

A térfélcsere után semmi jele nem volt annak, hogy fordulhat a kocka, két védelmi megingás azonban alapjaiban írta át a meccset. Az 55. percben jobb oldali szögletnél támadt kavarodás a csabai kapu előterében, amit Zámbó használt ki, közelről bekotorva a labdát, 1–1. Az 58. percben egy jobb oldali beadást Dekanics pár méterről fejelt a kapuba, 2–1. Boér Gábor kettős cserével próbálta felrázni csapatát, amely hiába szorította be ellenfelét, mert újabb gólt már nem tudott szerezni.

Papp Zoltán: – Az eddigi mérkőzéseinken szerencsénk sem volt, most viszont két pontrúgásunknak köszönhetően megnyertük a mérkőzést.

Boér Gábor: – Nehéz ismét átélni, hogy uralva a mérkőzést, egyéni fegyelmezetlenségek miatt kerülünk hátrányba úgy, hogy az ellenfélnek összesen két kaput eltaláló kísérlete volt. Ameddig rögzített szituációknál nem tudunk megfelelő módon védekezni – annak ellenére, hogy rengeteget gyakoroljuk – addig elmaradnak a sikerek is. Gratulálok a Szentlőrincnek!

line_purple

Az Előre második számú alakulata ezúttal az utolsó előtti helyen álló Szentlőrinc otthonában szerepel, ahonnan múlt héten éppen a Termál FC tért haza győztesként. A lila-fehérek egy esetleges diadallal megkezdhetnék a felzárkózást a középmezőny tagjaihoz, ellenkező esetben viszont helyet cserélnének a vendéglátókkal.

Boér Gábor, az Előre második csapatának trénere: – Mindenképpen szeretnénk kozmetikázni végre az eddigi eredményeinket. Úgy gondolom, hogy az elmúlt heti játékkal nem lehetünk elégedetlenek, az első hetven percre lehet építeni. Bízom benne, hogy most már eredményességgel is párosul a jó játék. Nagyon fontos, hogy az adandó lehetőségeinket kihasználjuk, hiszen ezen a szinten már komolyan büntetik az ellenfelek a gyenge helyzetkihasználást. Tisztában vagyunk, hogy a vendéglátónk is szeretne feljebb kapaszkodni, éppen ezért egy nagyon küzdelmes és szikrázó meccset várok. A végkimenetelt illetően nagyban befolyásolhatja, hogy melyik fél fog motiváltabban pályára lépni. Lászikra eltiltás miatt nem számíthatok, a többiek viszont harcra készen állnak.

 line_purple

Jegyzőkönyv Tabella

line_purple

Csatlakozzon az eseményhez facebook oldalunkon:
https://www.facebook.com/events/492384540932875/

Békéscsaba 1912 Előre II. – Monori SE

monori_se_150

NB III. Közép csoport 2015/2016. 5. forduló

Békéscsaba 1912 Előre II. – Monori SE

0-3 (0-1)

Időpont: 2015. augusztus 30. (vasárnap) 17:30 óra

Helyszín: Békéscsaba, Kórház utcai stadion

Játékvezető: Szilágyi Sándor

Asszisztensek: Bornemissza Norbert, Mohos Mátyás Tamás

 A mérkőzés ingyenesen megtekinthető.

Békéscsaba: Koszecz Kristóf, Lászik Milán, Huszár Gergő, Szántó Mihály Sándor, Zámbori Dániel, Oláh László Dávid, Ruzsa Zoltán, Bagi István, Szalai Dániel, Kertész Tamás, Birtalan Botond. Cserék: Tatár Eduard, Mácsai László, Pilán Márkó, Máthé Gábor, Kálmán Szilárd, Bozsó Milán, Vozár Dávid.
Vezetőedző: Boér Gábor.

Monor: Komora László, Benkó Bence, Tóth Máté, Petrezselyem Tamás, Villányi Gergely, Horváth Dávid, Csőke István, Sárközi Szabolcs, Kiss Krisztián, Hunya Krisztián, Nádházi Ákos. Cserék: Miholics Milán, Dr. Selei András, Petric Branko, Járvás Levente, Vékei Nándor, Tóth Ádám, Barcsai Richárd.
Vezetőedző: Tóth Mihály.

Gólszerzők: Miholics Milán (39. perc), Horváth Dávid (71. perc), Miholics Milán (83. perc).

Sárgalapok: Szalai Dániel (35. perc), Benkó Bence (52. perc), Sárközi Szabolcs (62. perc), Lászik Milán (73. perc), Birtalan Botond (79. perc), Huszár Gergő (80. perc), Kertész Tamás (81. perc), Zámbori Dániel (92. perc).

Piroslap: Lászik Milán (73. perc).

A kimaradt lehetőségek meccsét vívta vasárnap a Békéscsaba 1912 Előre II. labdarúgó-csapata, amely az NB III-as mezőny egyik legerősebb alakulatát, a Monort fogadta. Az első félidőben egy sor ziccert hibáztak el a hazaiak, ami a későbbiekben visszaütött.

Az első félidő a csabaiakról szólt. A lilák támadó szellemben játszottak, helyzeteket alakítottak ki, de csak kapufáig jutottak Birtalan révén. Az ellenfél ezzel szemben a semmiből szerzett vezetést röviddel a szünet előtt. A 41. percben a csabaiak jutottak szabályrúgáshoz a felező vonalról, de a felívelésbe Nádházi belelépett. A labda úgy pattant róla, hogy azzal meg tudott iramodni a bal szélen, beadását pedig a csereként Miholics perdítette 5 méterről a hálóba, 0–1.

A 72. percben egy hazaadásnál Koszecz kapus átvette a labdát és vissza akarta húzni, de közben elcsúszott, a közelben álló Kiss pedig lecsapott rá és közelről a kapuba passzolt, 0–2. Két perccel később Kiss cselezte át magát a középpályán és Lászik csak szabálytalanul tudta megállítani a nyilvánvaló gólhelyzetben kitörő játékost, ezért a kiállítás sorsára jutott. A 82. percben egy gyors kontra végén dr. Selei hozta ziccer helyzetbe Miholicsot, aki biztosan értékesítette a felkínált lehetőséget. 0–3.

Hetven percen keresztül az Előre akarata érvényesült, igaz a befejezésekkel nem volt szerencséjük a hazaiaknak. A bekapott potyagól és a kiállítás után szétestek a lila-fehérek, így a látogatók megérdemelten vitték el a három pontot.

Boér Gábor: – Most játszottunk a legjobban a bajnokságban. Az egész csapat betartotta az utasításaimat, emellett nagyon komoly erőket mozgósítottunk annak érdekében, hogy megszerezzük a vezetést az első félidőben. Sajnos a befejezéseknél hiba csúszott, de a legnagyobb hibát így sem a játékosaim követték el és ebből a mélyütésből sajnos már nem tudtunk felállni.

Tóth Mihály: – Az első félidőben a Békéscsabai is megnyerhette volna a mérkőzést, de jobban jöttünk ki a meccs fordulataiból, viszont az utolsó félórában akár több gólt is lőhettünk volna.

line_purple

plakat_elore_2_monor_20150830_web

line_purple

Fotók Jegyzőkönyv Tabella

line_purple

Csatlakozzon az eseményhez facebook oldalunkon:
https://www.facebook.com/events/962517717120929/