Időpont: 2015. augusztus 30. (vasárnap) 17:30 óra

Helyszín: Békéscsaba, Kórház utcai stadion

Asszisztensek: Bornemissza Norbert, Mohos Mátyás Tamás

Békéscsaba: Koszecz Kristóf, Lászik Milán, Huszár Gergő, Szántó Mihály Sándor, Zámbori Dániel, Oláh László Dávid, Ruzsa Zoltán, Bagi István, Szalai Dániel, Kertész Tamás, Birtalan Botond. Cserék: Tatár Eduard, Mácsai László, Pilán Márkó, Máthé Gábor, Kálmán Szilárd, Bozsó Milán, Vozár Dávid.
Vezetőedző: Boér Gábor.

Monor: Komora László, Benkó Bence, Tóth Máté, Petrezselyem Tamás, Villányi Gergely, Horváth Dávid, Csőke István, Sárközi Szabolcs, Kiss Krisztián, Hunya Krisztián, Nádházi Ákos. Cserék: Miholics Milán, Dr. Selei András, Petric Branko, Járvás Levente, Vékei Nándor, Tóth Ádám, Barcsai Richárd.
Vezetőedző: Tóth Mihály.

Gólszerzők: Miholics Milán (39. perc), Horváth Dávid (71. perc), Miholics Milán (83. perc).

Sárgalapok: Szalai Dániel (35. perc), Benkó Bence (52. perc), Sárközi Szabolcs (62. perc), Lászik Milán (73. perc), Birtalan Botond (79. perc), Huszár Gergő (80. perc), Kertész Tamás (81. perc), Zámbori Dániel (92. perc).

Piroslap: Lászik Milán (73. perc).

A kimaradt lehetőségek meccsét vívta vasárnap a Békéscsaba 1912 Előre II. labdarúgó-csapata, amely az NB III-as mezőny egyik legerősebb alakulatát, a Monort fogadta. Az első félidőben egy sor ziccert hibáztak el a hazaiak, ami a későbbiekben visszaütött.

Az első félidő a csabaiakról szólt. A lilák támadó szellemben játszottak, helyzeteket alakítottak ki, de csak kapufáig jutottak Birtalan révén. Az ellenfél ezzel szemben a semmiből szerzett vezetést röviddel a szünet előtt. A 41. percben a csabaiak jutottak szabályrúgáshoz a felező vonalról, de a felívelésbe Nádházi belelépett. A labda úgy pattant róla, hogy azzal meg tudott iramodni a bal szélen, beadását pedig a csereként Miholics perdítette 5 méterről a hálóba, 0–1.

A 72. percben egy hazaadásnál Koszecz kapus átvette a labdát és vissza akarta húzni, de közben elcsúszott, a közelben álló Kiss pedig lecsapott rá és közelről a kapuba passzolt, 0–2. Két perccel később Kiss cselezte át magát a középpályán és Lászik csak szabálytalanul tudta megállítani a nyilvánvaló gólhelyzetben kitörő játékost, ezért a kiállítás sorsára jutott. A 82. percben egy gyors kontra végén dr. Selei hozta ziccer helyzetbe Miholicsot, aki biztosan értékesítette a felkínált lehetőséget. 0–3.

Hetven percen keresztül az Előre akarata érvényesült, igaz a befejezésekkel nem volt szerencséjük a hazaiaknak. A bekapott potyagól és a kiállítás után szétestek a lila-fehérek, így a látogatók megérdemelten vitték el a három pontot.

Boér Gábor: – Most játszottunk a legjobban a bajnokságban. Az egész csapat betartotta az utasításaimat, emellett nagyon komoly erőket mozgósítottunk annak érdekében, hogy megszerezzük a vezetést az első félidőben. Sajnos a befejezéseknél hiba csúszott, de a legnagyobb hibát így sem a játékosaim követték el és ebből a mélyütésből sajnos már nem tudtunk felállni.

Tóth Mihály: – Az első félidőben a Békéscsabai is megnyerhette volna a mérkőzést, de jobban jöttünk ki a meccs fordulataiból, viszont az utolsó félórában akár több gólt is lőhettünk volna.