A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 223 másodperc.

Időpont: 2019. szeptember 18. (szerda) 16:00 óra

Asszisztensek: Tőkés Róbert, Varga Gábor

Tartalék játékvezető: Szigetvári Márk

Békéscsaba: Ribánszki László, Farkas Márk, Faragó Tomás, Olasz Dénes, Máris Dominik, Szalai Dániel, Hursán György, Babinyecz Balázs, Kovács Ádám Tibor, Szélpál Norbert, Anton Bidzilya. Cserék: Uram János, Dávid Zoltán Gergő, Károly Bálint, Mészáros Márk, Nikola Pantovic, Gréczi Márton Péter, Burai Erik Csaba.

Haladás: Gyurján Márton, Eszlátyi István, Holdampf Gergő, Gaál Bálint, Szalai Szabolcs, Jagodics Márk, Németh Milán János, Németh Márió, Predrag Bosnjak, Kiss Bence András, Habovda Yuriy. Cserék: Nyári Patrik, Medgyes Zoltán Henrik, Schuszter Ronald, Novák Csanád Ákos, Rózsa Dániel, Jancsó András,Tóth Martin.
Vezetőedző: Supka Attila

Gólszerzők: Hursán György (25. perc), Szalay Szabolcs (42. perc), Nikola Pantovic (79. perc), Medgyes Zoltán Henrik (81. perc), de a jegyzőkönyv szerint Mészáros Márk – öngól.

Sárga lapok: Kovács Ádám Tibor (15. perc), Máris Dominik (23. perc), Jagodics Márk (38. perc), Holdampf Gergő (66. perc), Nyári Patrik (74. perc), Anton Bidzilya (86. perc), Kiss Bence András (92. perc).

Nézőszám: 835

25. perc: Faragót a tizenhatoson belül szabálytalanul szerelték, a játékvezető büntetőt ítélt. A büntetőt Hursán értékesítette, 1–0.

42. perc: sok passzos Haladás akció végén Szalay 9 méterről lőtt a békéscsabai kapuba, 1–1.

79. perc: a csereként beállt Pantovic 13 méterről lőtt a bal felső sarokba, 2–1.

81. perc: a szintén csereként beállt Medgyes egyenlíteni tudott, 2–2 (a játékvezetők Mészáros öngóljának jegyezték be a találatot).

A szerda délutáni találkozón az első tizenöt percben a tavasszal még NB I-es vendégek veszélyeztettek többet. A 15. percben Németh Márió lövését védte Ribánszki. A 19. percben Szalai elől mentett az utolsó pillanatban az egyik szombathelyi védő. A félidő közepén a lila-fehérek megszerezték a vezetést. A 29. percben Hursán lövése ment mellé. A 35. percben Hursán tört be a tizenhatoson belülre, lövését Gyurján kapus bravúrral védte. A félidő hajrájában a vendégek egyenlíteni tudtak.

Fordulás után az 53. percben Szalai lőtt 21 méterről a kapu mellé. Egy perccel később a vasiak veszélyeztettek, Ribánszki kapus azonban a helyén volt. Mindkét csapat próbálkozott, hogy megszerezze a vezetést, de a védelmek visszaverték a támadásokat. A hajrában újabb támadó, Pantovic érkezett a lila-fehérekhez, aki megszerezte a vezetést, ám gyorsan jött a válasz. A végén mindent megpróbált az Előre, de Gréczi és Pantovic sem tudta bevenni a Haladás kapuját.