A MÉRKŐZÉS VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNY NÉLKÜL IS MEGTEKINTHETŐ!

A MECCSET AZ M4 SPORT TELEVÍZIÓ ÉLŐBEN KÖZVETÍTI!

Időpont: 2022. május 22. (vasárnap) 18:00 óra

Asszisztensek: Kóbor Péter, Bornemissza Norbert

Tartalék játékvezető: Káprály Mihály

Békéscsaba: Winter Dániel, Farkas Márk, Kitl Miklós, Zvara Levente Mátyás, Lukács Raymond Barna, Máris Dominik, Ilyés Tamás, Fazekas Lóránt, Bora György, Horváth Péter, Puskás Gábor Sándor. Cserék: Krnács Richárd, Gránicz Patrik, Nikola Pantovic, Szabó Péter, Bor Dávid Fegrenc, Mikló Roland, Babinyecz Balázs, Sipos Gábor, Tóth Dániel, Hodonicki Márk, Szabó Csaba, Farkas Botond Gergő.

III. ker. TVE: Balázs József Balázs, Daróczi Zoltán, Barczi Dávid, Bekker Roland, Egerszegi Tamás, Köböl Krisztián Milán, Szalai Vilmos, Erdei Gábor, Birtalan Botond, Fejes András, Kulcsár Dávid. Cserék: Horváth Tamás, Rédei Adrián, Nyári Patrik, Rajczi Péter, Borvető Áron, Remili Mohamed, Földeák Levente, Schuszeter Ronald, Horváth Olivér Szabolcs, Mykytyshyn Artur, Sili Luka.
Vezetőedző: Pintér Attila

Gólszerzők: Máris Dominik (17. perc), Barczi Dávid (35. perc), Lukács Raymond Barna (42.perc).

Sárga lapok: Kulcsár Dávid (14. perc), Lukács Raymond Barna (39. perc), Bora György (68. perc), Puskás Gábor Sándor (72. perc), Erdei Gábor (92. perc).

Nézőszám: 2.230

A Békéscsaba 1912 Előre több mint kétezer szurkoló előtt 2-1-re nyert a III. kerületi TVE ellen a labdarúgó Merkantil Bank Liga utolsó fordulójában és megőrizte másodosztályú tagságát.

Újra meccshangulat volt a Kórház utcában, a bejáratnál kisebb, a büfénél hosszabb sorok kígyóztak a meccs előtt. A tét ezúttal azonban nem a feljutás, vagy a dobogós helyezés volt, a Békéscsaba és a III. kerület is a bennmaradásért lépett pályára. A lilák sorsa saját kezükben volt, győzelem esetén ősztől is a másodosztályban szerepelhettek, az óbudaiaknak siker esetén a többi eredményt is nézniük kellett.

Fotó: Such Tamás

Megtelt a lelátó a kezdésre, sokan csak állóhelyekről vagy éppen a lépcsőn ülve biztatták a hazai csapatot. Mindkét együttes feszülten kezdte az összecsapást, igazi helyzetet az első negyedórában nem láthattak a kilátogatók. Az első ziccer azonban rögtön gólt hozott: Máris Dominik kapott kiváló labdát, majd mintegy 14 méterről a kijövő Balázs fölött a kapuba emelt (1-0). Az első vendég lehetőség a 20. percben jött, Barczi Dávid éles szögből leadott lövését Winter védte a rövid saroknál. A III. kerület talán egy kicsit többet birtokolta a labdát, de a csabaiak ellentámadásaiban több veszély volt. Kissé váratlanul, szerencsés góllal egyenlítettek a fővárosiak: Barczi Dávid kétszer próbálkozott, a csabai kapus másodjára csak a gólvonal mögé tudta ütni a labdát (1-1). Nem volt sokáig döntetlen az állás: a 42. percben Puskás ívelte középre a labdát, Ilyés csúsztatott, az érkező Lukács Raymond pedig közelről a kapuba fejelt (2-1).

A fordulást követően hét perccel Ilyés Tamásé volt az első helyzet, de lövése a kapu fölé szállt. Két perccel később közel volt az egyenlítéshez a III. kerület: Erdei lövése csattant a kapufán. Egy óra elteltével a korábbi csabai közönségkedvenc, Birtalan Botond lőhetett, de pontatlanul célzott. A csabai szurkolók minden jó megmozdulást értékeltek a hazai csapattól, amely ha nem is játszott hibátlanul, de a játékosok nagyot harcoltak minden labdáért. Mindkét edző cserékkel próbált frissíteni, a vendégek mentek előre, hiszen két gól kellett volna a bennmaradáshoz. A 83. percben végleg eldőlhetett volna a csata: Kitl Miklós lövését Balázs kapus és a kapufa közösen hárította. Szinte a fordulásból jött egy vendég ziccer: Barczi Dávid azonban az ötösről mellé fejelt.

A hajrában már nem változott az eredmény, a Békéscsaba 2-1-re nyert és megőrizte másodosztályú tagságát. A mérkőzés végén a hazai játékosok körbe állva ünnepelték a győzelmet, a szurkolók pedig megtapsolták a végül 15. helyen záró csapatot. A III. kerület a Szolnok és a Budaörs mellett kiesett a másodosztályból és jövőre az NB III-ban szerepel majd.

Brlázs Gábor: – Azt gondolom, hogy az akarat döntött a mi javunkra. Az ma is kiderült, hogy rengetegen szurkolnak a csapatnak, megérdemeltük a győzelmet és a bennmaradást is. Reméljük, hogy hosszútávon nem a bennmaradásért kell küzdenie a csapatnak! Az együttes megmutatta ma, hogy van tartása, a srácok megérdemelték ezt a mai győzelmet. A heti munkával eddig sem volt baj, a meccseken viszont ez nem jött ki, most mindenki odatette magát és 100 százalékot nyújtott. Ez a mérkőzés megmozgatta a várost, sőt, a térséget, ma is megmutatkozott, hogy mennyien szeretik itt a labdarúgást, ez az összefogás a csapatra is jó hatással volt!

Pintér Attila: – A mai mérkőzésen a helyzetkihasználás döntött. Az a csapat nem tud bent maradni a másodosztályban sem, amelyik nem tud élni a lehetőségeivel és közben szinte helyzet nélkül kap két gólt. Hozzá kell tennem, amikor idejöttem, azt mondtam a klubelnöknek, hogy nem biztos, hogy tudok ilyen rövid idő alatt segíteni. Minden mérkőzésen és ma is megvoltak a lehetőségeink, azonban ezekkel nem tudtunk élni!

Ilyen formán ezen a napon összeállt a 2022/2023-as szezon 20 csapatból álló másodosztályú mezőnye: Aqvital FC Csákvár, Békéscsaba 1912 Előre, BFC Siófok, Budafoki MTE, Credobus Mosonmagyaróvár, Dorogi FC, DVTK, ETO FC, FC Ajka, Gyirmót FC Győr, HR-Rent Kozármisleny, Kolorcity Kazincbarcika SC, MTK Budapest, Nyíregyháza Spartacus FC, PMFC, Soroksár SC, Szeged-Csanád Grosics Akadémia, Szentlőrinc, Szombathelyi Haladás, Tiszakécskei LC.