Élő tudósítás: Békéscsaba 1912 Előre – III. ker. TVE

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 4 másodperc.

Winter Dániel, Farkas Márk, Kitl Miklós, Zvara Levente Mátyás, Lukács Raymond Barna, Máris Dominik, Ilyés Tamás, Fazekas Lóránt, Bora György, Horváth Péter, Puskás Gábor Sándor. Cserék: Krnács Richárd, Gránicz Patrik, Nikola Pantovic, Szabó Péter, Bor Dávid Fegrenc, Mikló Roland, Babinyecz Balázs, Sipos Gábor, Tóth Dániel, Hodonicki Márk, Szabó Csaba, Farkas Botond Gergő. Vezetőedző: Brlázs István Gábor
0'
Balázs József Balázs, Daróczi Zoltán, Barczi Dávid, Bekker Roland, Egerszegi Tamás, Köböl Krisztián Milán, Szalai Vilmos, Erdei Gábor, Birtalan Botond, Fejes András, Kulcsár Dávid. Cserék: Horváth Tamás, Rédei Adrián, Nyári Patrik, Rajczi Péter, Borvető Áron, Remili Mohamed, Földeák Levente, Schuszeter Ronald, Horváth Olivér Szabolcs, Mykytyshyn Artur, Sili Luka. Vezetőedző: Pintér Attila
1'
Elkezdődött a mérkőzés, lila-fehér szerelésben a hazai, kék-fehér mezben a vendég együttes.
5'
Barczi próbálkozása majdnem gólt eredményezett, lövésébe az utolsó pillanatban léptek bele a védők.
14'
Kulcsár Dávid
15'
Kitl Miklós cselezgetett a tizenhatoson belül, középre játszott, de társa nem érte el a labdát.
17'
Máris kapott mesteri labdát, megindult a félpályától, két védő kíséretében kissé kisodródva, 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1–0.
20'
Birtalan kevergetett a bal oldalon, Barczit szöktette, aki közelről lőtt, de Winter az alapvonalon túlra mentett.
25'
Daróczit kellett ápolni, akit Kitl szabályos szerelése után maradt a földön.
27'
Ilyés lábát találta telibe a labda, aki szintén ápolásra szorult.
31'
Horváth Péter 22 méteres szabadrúgása után, a berobbanó Lukács Raymond centikkel maradt le a labdáról.
35'
Daróczi emelt középre balról, Köböl nem érte el fejjel a labdát, amely a kapusról oldalra pattant, érkezett Barczi, és éles szögből jobbal egyből kapura lőtt. A visszavetődő Winter már a gólvonalon túlról ütötte ki a labdát, amely a kapus térdéről végül így is a kapuba került, 1–1.
39'
Lukács kapott sárgát, mert a játékvezető szerint buktatta Barczit.
42'
Puskás ívelte a tizenhatoson belülre a labdát, Ilyés megcsúsztatta, az érkező Lukács pedig három lépésről a kapu közepébe fejelt, 2–1.
45'
2-1
46'
Megkezdődött a második félidő.
52'
Ilyés vette le a labdát és kapásból, jobbal lőtt, a labda a kapu fölött hagyta el a játékteret.
53'
Cseréltek a vendégek, Daróczit Borvető Áron váltotta.
54'
Bal oldali szöglet után, Erdei kapásból lőtt, a labda a bal kapufáról vágódott vissza a mezőnybe.
60'
Birtalan kísérletezett, a lövése kevéssel, de elkerülte Winter kapuját.
66'
Kettős csere a Békéscsabánál: a két gólszerző, Máris és Lukács jött le, Mikló Roland és Nikola Pantovic lépett pályára.
67'
Bekkert Mikitisin váltotta a vendégeknél.
68'
Bora sárgult be, mert megrúgta Borvetőt.
72'
Puskás is hasonló sorsra jutott, aki Fejessel szemben szabálytalankodott.
73'
Csere a hazaiaknál: Puskás helyén Hodonicki Márk játszik tovább.
76'
Két poszton cserélt Pintér Attila: Egerszegit Remili Mohamed, Birtalant Schuszter Ronald váltotta.
83'
Kevés hiányzott a harmadik csabai gólhoz. Kitl Miklós lőtt váratlanul, nagy erővel mintegy 16 méterről, Balázs a kapufa segítségével mentett.