A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 233 másodperc.

Időpont: 2023. április 30. (vasárnap) 17:00 óra

Helyszín: Kórház utcai Stadion (centerpálya)

Cím: 5600 Békéscsaba, Kórház utca 6.

Játékvezető: Rúsz Márton

Asszisztensek: ifj. Varga Gábor, Szilágyi Norbert

Tartalék játékvezető: Zimmermann Márió

Békéscsaba: Krnács Richárd, Futó Zsombor, Kitl Miklós, Ilyés Tamás, Mikló Roland, Fazekas Lóránt, Albert István, Hamed Yasin, Czékus Ádám, Bora György, Puskás Gábor Sándor. Cserék: Bukrán Erik, Zvara Levente Mátyás, Máris Dominik, Mágocsi Bence, Kóródi Nándor, Hodonicki Márk, Zádori Krisztián, Szalai Dániel, Horváth Péter, Talpalló Norbert Lajos.
Megbízott vezetőedző: Pásztor József

Siófok: Winter Dániel, Debreceni Ákos, Vágó Gábor Richárd, Varga Bence, Szakály Attila, Polényi Gábor, Volter Patrik, Hegedűs Márk, Horváth Milán Gábor, Varjas Zoltán, Farkas Balázs Kesző. Cserék: Hutvágner Gergely, Medgyesi Márk, Dénes Csanád Vilmos, Major Gergő György, György Nico Julian, Girsik Áron Róbert, Pataki Zoltán, Nemes Marcell, Forgács Dávid Péter, Nyitrai Bence, Makrai Gábor.
Vezetőedző: Vukmir Dragan

Gólszerzők: Czékus Ádám (13. perc), Varjas Zoltán (18. perc), Ilyés Tamás (40. perc), Dénes Csanád (92. perc).

Sárga lapok: Varga Bence (24. perc), Futó Zsombor (45+1. perc), Volter Patrik (45+1. perc), Mikló Roland (90. perc).

Nézőszám: 1.350

Helyezés a forduló után: 19 (-1)
Bajnoki pontok száma a forduló után: 34 (+1)
Hátralévő fordulók száma: 3
Szerezhető pontok száma a forduló után: 9
A 15. hely eléréséhez minimálisan szükséges pontok száma a forduló után: 4

Már-már a kezében érezhette a három pontot a Békéscsaba 1912 Előre, ám a hosszabbításban a cserejátékos Dénes Csanád fejesével egyenlített a vendég csapat.

Békéscsaba 1912 Előre - BFC Siófok 2-2 (2-1)

Fotó: Für Henrik

Azonnal ellenfelének esett az NB2-es tagság megőrzéséért harccoló Békéscsaba. Fölényét az is jelezte, hogy öt percen belül már a harmadik szögletet végezte el Czékus Ádám. A sokat cselező, villámgyors csabai támadó nem sokkal ezután, a meglepetésre kezdőbe állított Ilyés Tamás lövése után meg is szerezte a vezetést csapatának (1-0). Sokáig nem örülhetett az Előre, mert az első siófoki szöglet után Varjas Zoltán fejese után Krnács Richárd kapujában landolt a labda (1-1). A csabaiakat azonban nem sokkolta a gól, továbbra is mentek előre, minden egyes labdáért megharcoltak, melynek eredményeképpen Ilyés Tamás egy pompás emeléssel újra a lilákat juttatta vezetéshez (2-1).

A szünet után a vendégek domináltak inkább, a Csaba visszahúzódott a saját térfelére és a kontrákra rendezkedett be. A Balaton-partiak többször jutottak el a kapujukig, de igazán veszélyes helyzetet sokáig nem tudtak kidolgozni. Nem úgy a hosszabbításban, amikor a csereember, Dénes Csanád jókor állt, jó helyen és fejesével pontot mentett (2-2).

Dragan Vukmir: – Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz, mert a hazai csapatnak nagyon kellett a három pont. Fiatal játékosokból álló csapatunk az első félidőben sok hibával futballozott, de akkor is küzdött. Próbáltunk három cserejátékossal frissíteni, végül a hosszabbításban gólt szereztünk, örülünk a megszerzett az egy pontnak.

Pásztor József: – Sajnos sorozatban nem tudjuk úgy lehozni a mérkőzéseket, hogy ne kapjunk gólt, ezúttal is mindkét fejesgól elkerülhető lett volna. A legnagyobb baj az, hogy nem tudunk kilencven percen át koncentrálni, emiatt a csapat mindig „hozza” a hibát. Pedig kúsztak-másztak a fiúk, nem mondhatom azt, hogy nem küzdöttünk volna, de hiába vezetünk rendszeresen, a végén mindig gólt kapunk, így pedig fontos pontokat veszítünk.