Beharangozó: Termálfürdő FC Tiszaújváros – Békéscsaba 1912 Előre II.

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 334 másodperc.

Az utolsó előtti idegenbeli mérkőzés következik 2022. május 15-én (vasárnap) 17:00 órától, amikor második csapatunk Tiszaújvárosban vendégszerepel a harmadosztályú bajnokság 36. fordulójában.

Az Eger elleni hazai győzelemnek (2-1) és az elmúlt forduló további mérkőzéseinek köszönhetően 14 győzelem, 8 döntetlen, 13 vereség, valamint 50 bajnoki pont birtokában visszavettük a kilencedik pozíciót a Keleti csoport bajnoki táblázatán. A sorsolás úgy hozta, hogy gyakorlatilag a végére maradtak a papíron nehezebb mérkőzések, így ezen a vasárnapon az ötödik helyezett Tiszaújvároshoz utazunk, majd a negyedik pozíciót elfoglaló Hajdúszoboszló érkezik Békéscsabára, végül a szezont a már bajnok és feljutó Kazincbarcika otthonában zárjuk. Mivel a csoportban gyakorlatilag minden lényeges kérdés eldőlt, így a hátralévő mérkőzések elsősorban a kísérletezés, a próbálgatás és az előre gondolkodás jegyében zajlanak majd. Tétje csak abból a szempontból van a még hátralévő három összecsapásnak, hogy beférünk-e a végelszámolásnál az első tízbe?! Nyilván ez is lehet a következő cél, tehát nem feltartott kézzel lépünk majd pályára és egyáltalán nem engedjük el a lehetőségeket, így Mészáros Márk neveltjei mindent meg fognak tenni az ügy érdekében.

Annál is inkább, hiszen van elszámolni valónk a borsodiakkal, mert legutóbbi találkozásunk alkalmával borsot törtek az orrunk alá, amikor 2021. november 21-én csak a 81. percben esett, szerencsétlen öngóllal tudták elvinni a három pontot (1-2). A tiszaújvárosiak egyébként egy négymérkőzéses győzelmi sorozatban voltak az előző fordulóig, amikor a Barcika ellen beleszaladtak egy 5-1 arányú vereségbe, tehát bennük is egészen biztosan munkálkodik a kozmetikázásra való igény. Összességében nagyszerű idényt tudhatnak maguk mögött – bár a feljutásra nem adódott esélyük -, hiszen jelen pillanatban 19 győzelem, 6 döntetlen, 10 vereség, valamint 63 pont birtokában az ötödik helyen állnak. Ez pedig adott esetben még tovább javítható, hiszen matematikailag még a harmadik helyen álló BKV Előrét is megelőzhetnék. Ha szorosan csak az eddigi eredményekre támaszkodunk, akkor nyilvánvalóan nem mi vagyunk ezúttal sem az esélyesebbek, hiszen a két mérkőző fél között 4 pozíció, valamint 13 pont a különbség. Tudjuk azonban azt is, hogy a harmadosztályban sem jelent ez semmit, a vélt vagy valós különbségek egy-egy mérkőzésen a lelkesedéssel, a fegyelmezett és koncentrált játékkal simán eltüntethetők. Az is biztos, hogy mindkét csapat próbált focizni az idényben, nem játszott bunkerfocit, hanem győzelemre próbált játszani, amit például a borsodiak relatíve kevés, hat döntetlen eredménye is alátámaszt. A sárga-kékek szakmai munkáját egyébként Vitelki Zoltán irányítja, aki két héttel a bajnoki rajt előtt vette át a csapatot Uray Attilától. Utóbbi az öt év után távozó Gerliczki Mátét váltotta, és öt hetet sem töltött el az újvárosiaknál. Az állandóságra való hajlam megmaradt a Tisza-partiaknál, hiszen a hírek szerint senki sem távozott télen, és az érkezési oldalon “csak” utánpótlásukból merítettek, hiszen Molnár Dávid, György Kristóf és Nagy Péter is lehetőséget kapott az első csapatnál.

A Termálfürdő FC Tiszaújváros – Békéscsaba 1912 Előre II. mérkőzés játékvezetőjeként Práth Dávidot akkreditálta a szövetség. Segítőiként Vilmányi Simont és Derda Dominik Kolost jelölték ki. Az 1997-es születésű sporival a nyilvántartás szerint még nem találkoztunk. Pályafutása során eddig 105 sárga- és 5 piros lapot használt fel. Hasznos munkát, jó mérkőzést kívánunk!

Az NB III Keleti csoport 2021/2022-es szezon 36. fordulóját május 14-én (szombat) 16:00 órától Kisvárda Master Good II. – DVTK II., május 15-én (vasárnap) 17:00 órától Termálfürdő FC Tiszaújváros – Békéscsaba 1912 Előre II., Aqua-General Hajdúszoboszló – Kolorcity Kazincbarcika SC, Hidasnémeti VSC – DVTK II., Putnok FC – Salgótarjáni BTC, Jászberényi FC – Sényő-Carnifex FC, DEAC – Tállya KSE, BKV Előre – Újpest FC II., Eger SE – Tiszafüredi VSE, valamint Törökszentmiklósi FC – Füzesgyarmati SK párosításokban rendezik meg.

A Keleti- és Közép csoportban már eldőlt a feljutók kiléte (Kazincbarcika és Kozármisleny), nyugaton azonban elméleti lehetősége még mindig van annak, hogy a BVSC-Zugló behozza lemaradását a Mosonmagyaróvárral szemben. Ehhez a zuglóiaknak hibátlan mérlegre van szüksége a hátralévő három fordulóban, a Győr-Moson-Sopron megyeieknek viszont botlani kell. A Keleti csoportban biztosan eldőlt az is, hogy a Salgótarján, a Tállya és a Törökszentmiklós búcsúzik a harmadosztálytól, hiszen matematikailag sem ledolgozható hátrányuk. A jelenleg 17. helyezett Hidasnémeti előtt még egy halvány reménysugár él, de ebben a fordulóban már erre a kérdésre is pont kerülhet.

Az előrejelzés szerint Tiszaújváros térségében közepesen felhős időjárás várható, magas UV-B sugárzással és a maximális nappali hőmérséklet akár 27 Celsius fok körül is alakulhat. A Nap 2022. május 15-én (vasárnap) 20 óra 15 perckor nyugszik.

Arra biztatjuk közönségünket, hogy amennyiben tehetik és módjukban áll utazzanak el a mérkőzésre és szurkoljanak a srácoknak!