Kupacsata

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 466 másodperc.

A Békéscsaba 1912 Előre számára is megkezdődik a 2024/2025-ös MOL Magyar Kupa szezon, hiszen a 3. fordulóban 2024. szeptember 14-én (szombat) 19:00 órától a Debreceni Vasutas SC első osztályú együttesét látjuk vendégül.

Aki esetleg még nem tudná, a mérkőzést az M4 Sport Televízió is műsorra tűzte és élőben közvetíti a békéscsabai Kórház utcai Stadionból – ezért a villanyfényes kezdési időpont. A kommentátor Knézy Jenő, a pályaszéli riporter pedig Bobák Róbert lesz.

Meccsről-meccsre igyekszünk többet nyújtani és komfortosabbá, látványosabbá, élvezhetőbbé tenni szurkolóink számára a hazai találkozókat. Ennek egyik fontos eleme volt, egyelőre csak a Körgát felőli oldalon létrehozott mobil büfé, amely osztatlan sikert aratott. A DVSC elleni meccsen a Liget oldalán még nem, de a Körgát felőli oldalon továbbra is üzemelni fog és az üzemeltető jelzése szerint jó eséllyel a következő hazai bajnokin már a ligeti oldalon is sikerül ezt megvalósítani. Szintén lényeges lépés és hosszú hónapok munkájának eredményeképp végre megvalósulhat, hogy a televízió a Kórház utca felőli oldalról közvetítsen, így nem az üres lelátó látható majd az adásban. Számtalan apróbb fejlesztés, korszerűsítés mellett a ligeti oldalon már látható, sőt érezhető lesz, hogy a lépcsőház fedést kapott, így csapadékos időjárásban is biztonságos lesz a lépcsőkön való közlekedés.

Természetesen a kupameccs is részt vesz nyereményjátékunkban, amelyen valaki megnyerheti a szezon végén a Körös Autócentrum Kft. által felajánlott Opel Corsa típusú személygépkocsit. Érdemes tehát kilátogatni a mérkőzésre és az ellenőrző szelvényeket bedobni a pénztáraknál kihelyezett urnákba! A félidei nyereményjátékunk is folytatódik és ezúttal belépőjeggyel rendelkező látogatóink között kisorsolunk egy Békéscsaba 1912 Előre címerrel ellátott Saller márkájú, prémium minőségű pólót. A másik nyertes hűséges, bérlettel rendelkező drukkereink közül kerül ki, így valaki a Bora Kft. felajánlását, egy 25.000,- forint értékű Panoráma Étterem ajándékutalványt vihet haza.

Aki olvassa megjelenéseinket és követ minket az láthatta, hogy az elmúlt napokban áttekintettük a két mérkőző fél közös történelmét, megnéztük ellenfelünk keretét, próbáltunk a statisztikákból erőt meríteni, de nyilván tisztában van mindenki azzal, hogy ezúttal nem mi vagyunk az esélyesebbek. De, mivel egy kupameccsről van szó és tudjuk, hogy ezeken bármi megtörténhet, a lelátókról érkező támogatás pedig extra erőt és motivációt adhat, így nem feltartott kézzel, hanem elszántan lépünk majd pályára. Elég csak a 2019. december 4-én megrendezett Békéscsaba 1912 Előre – Ferencvárosi TC mérkőzésre gondolnunk – amely azért még mindig melengeti a szívünket -, melyen akkori vendégeinket 2-0 arányban ejtettük ki úgy, hogy az osztálykülönbségen kívül számtalan egyéb tényező is az FTC oldalára billentette a mérleg nyelvét. Gyakorlatilag tét nélkül, felszabadultan játszhat majd az, aki lehetőséget kap szombat este, bár hozzátesszük sérültjeink száma sajnos tovább nőtt, úgyhogy lassan már kihívás lesz pályára küldeni tizenegy teljesen egészséges labdarúgót, ami azért nem túl jó előjel.

Mivel mindkét együttes most kezdi a kupasorozatot, így színes lapok vagy bármilyen más oknál fogva eltiltott játékos nyilván nincs egyik oldalon sem – tehát tiszta lappal indul mindenki.

Természetesen az is benne van a pakliban, hogy hosszú esténk lesz, hiszen egy mérkőzésen dől el a továbbjutás. Az a csapat jut tovább, amelyik a mérkőzésen több gólt szerez. Ha a lejátszott mérkőzésen mindkét csapat ugyanannyi gólt szerzett, a mérkőzés rendes játékidejének leteltét követően 2 x 15 perces hosszabbítás következik. A hosszabbításban több gólt szerző csapat jut tovább. Ha a hosszabbítás során mindkét csapat ugyanannyi gólt szerez, vagy nem születik gól, akkor a továbbjutás a büntetőpontról végzett rúgásokkal dől el. Ha hosszabbításra van szükség, öt perc szünetet kell tartani a rendes játékidő vége és a hosszabbítás kezdete között. A büntetőpontról történő rúgásokat az IFAB játékszabályaiban meghatározott eljárásnak megfelelően kell végrehajtani.

Máté Csaba: – Egyértelmű, hogy a továbbjutásra törekszünk. Elmondtam a játékosoknak, hogy szerintem az idény egyik legszebb mérkőzése a kupadöntő, éppen ezért az legyen a célja mindenkinek a csapatnál, hogy oda eljussunk. Ennek az útnak egy egyik állomása az, hogy nyerni kell Békéscsabán. Tudom, hogy presztízsmérkőzésről van szó, tudom mit jelent ez a meccs a szurkolóink számára. A drukkereink megtöltik majd a vendégszektort, ez óriási felelősséget jelent számunkra, de ennek meg kell tudni felelni. Vannak sérültjeink, de a lehető legjobb felállásban megyünk neki a találkozónak, hiszen tovább akarunk lépni a kupasorozatban.

Csató Sándor: – Mindig rangja volt a Békéscsaba–Debrecen csatáknak, nincs ez másként most sem, ennek megfelelően igyekeztünk felkészülni rá. Vélhetően telt ház előtt léphetünk pályára, hiszen a Hajdúságból is nagy az érdeklődés a meccs iránt, mindez a televíziós közvetítéssel és az ellenféllel együtt komoly ösztönző tényező számunkra. Az előző héten különösen sokat dolgoztunk. Minden megmutatkozó hiányosságunkat igyekeztünk alaposan átgyakorolni, hogy hasonló szituációkban ne hibázzunk. Ez azonban nyilván a fejekben dől el, és persze képesség kérdése is. A BVSC elleni edzőmeccsen fáradtan mozgott a csapat, elő is jöttek a hibák fárad, ezekre külön felhívtuk a figyelmet az e heti munka során, amely alapvetően már a Debrecenről szólt. Az edzőváltás óta kevés információ szivárgott ki a klubtól, de tisztában vagyunk azzal, hogy eddig is jó csapata volt a Lokinak, ezután is az lesz. Agresszív, gyors támadó focit játszik a piros-fehér gárda, igyekszik sokat birtokolni a labdát és mindenhol győzelemre tör. Biztosak vagyunk benne, hogy azok a játékosok számára különösen nagy motivációt jelent majd ez a meccs, akik az előző érában kevesebb bizalmat élveztek, de most megkapják a lehetőséget.

Békéscsaba 1912 Előre – DVSC mérkőzés játékvezetőjeként Bogár Gergőt, segítőiként Garai Pétert és Berényi Ákost, tartalék játékvezetőként pedig Nagy Róbertet akkreditálta a szövetség. Az 1991-es születésű sporival 2019. augusztus 12-én, a Békéscsaba 1912 Előre – Vasas FC 2-0 mérkőzésen szintén játékvezetőként találkozhattunk utoljára. Pályafutása során eddig 1.031 sárga- és 76 piros lapot használt fel. Hasznos munkát, jó mérkőzést kívánunk!

A MOL Magyar Kupa 2024/2025-ös szezonjának 3. fordulóját három nap alatt 2024. szeptember 14-16. között rendezik meg.

Az előrejelzés szerint Békéscsaba térségében szombaton gyenge eső, illetve akár viharos szél is várható, a legmagasabb hőmérséklet mindössze +16 Celsius fok körül is alakulhat. A Nap 2024. szeptember 14-én (szombat) 18 óra 58 perckor nyugszik.

Arra biztatjuk közönségünket, hogy amennyiben módjukban áll, látogassanak ki a mérkőzésre és szurkoljanak a srácoknak!