Időpont: 2023. május 21. (vasárnap) 19:45 óra

Helyszín: Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum

Asszisztensek: Szécsényi István, Máyer Gábor

Tartalék játékvezető: Juhász Bálint

Ajka: Horváth Dániel Márk, Kenderes Zoltán, Zsolnai Richárd Tibor, Vogyicska Bálint, Présinger Ádám, Gaál Bálint, Sejben Viktor, Csizmadia Zoltán, Tóth Gergely Csaba, Jagodics Bence, Doncsecz Levente. Cserék: Balogh Márton, Szabados István, Rabatin Richárd, Dragoner Dávid Filip, Berzsenyi Kevin, Csemer Gyula, Görgényi Dávid, Tajthy Tamás, Szarka Ákos, Molnár Márkó Miklós, Szűcs Kristóf, Nagy Benjámin..
Vezetőedző: Jeney Gyula

Békéscsaba: Póser Dániel, Futó Zsombor, Máris Dominik, Ilyés Tamás, Mikló Roland, Fazekas Lóránt, Albert István, Czékus Ádám, Bora György, Horváth Péter, Puskás Gábor Sándor. Cserék: Krnács Richárd, Zvara Levente Mátyás, Lukács Raymond Barna, Váradi Ádám, Kóródi Nándor, Hodonicki Márk, Hamed Yasin, Zádori Krisztián, Szalai Dániel, Talpalló Norbert Lajos.
Megbízott vezetőedző: Pásztor József

Gólszerzők: Kenderes Zoltán (9. perc), Zsolnai Richárd Tibor (26. perc), Máris Dominik (48. perc).

Sárga lapok: Fazekas Lóránt (20. perc), Futó Zsombor (36. perc), Albert István (93. perc), Berzsenyi Kevin (95. perc).

Piros lap: Mikló Roland (95. perc).

Szerencsétlenül kezdődött az összecsapás a Békéscsaba számára, az Ajka már a 9. percben megszerezte a vezetést: egy hazai szabadrúgás után Zsolnai Richárd fejese már majdnem elhagyta az alapvonalt, ám Kenderes Zoltán próbálta meg játékban tartani a labdát, a játékszer megpattant egy csabai védőn és a vendég kapuban labdolt (1-0). A 26. percben megduplázta előnyét a házigazda: egy ajkai akció végén Zsolnai Richárd tört a viharsarkiak kapujára, majd a támadó higgadtan passzolta el a labdát az ellenkező irányba vetődő Póser Dániel mellett (2-0). Tíz perccel később majdnem háromra nőtt a csapatok közötti különbség, az Ajka a bal oldalon indított támadást, az onnan érkező beadásra Tóth Gergely érkezett, a hazai játékos közelről fejelhetett, ám a csabaiak hálóőre reflexmozdulattal hárított.

Jól kezdődött a második félidő a Békéscsaba számára: a 48. percben gyors ellentámadást indított az Előre a feltolt ajkai védelem ellen, Ilyés Tamás harciasan szerezte meg a labdát, majd Máris Dominik elé tálalt, aki magabiztosan lőtt a hazaiak kapujába (2-1). A 80. percben óriási lehetőséghez jutott az Ajka, Doncsecz Levente bal oldali beadása után Dragóner Dávid teljesen üresen érkezve fejelhetett mintegy öt méterről, a kísérletet azonban Póser Dániel hárítani tudta. A Békéscsaba a hátralévő tíz percben és a hosszabbításban próbálkozott, azonban komolyabb lehetőség nem adódott, ráadásul a 94. percben Mikló Roland begyűjtötte második sárgáját, így kiállították.

Pásztor József: – Két tizenegyest nem kaptunk meg, az egyik esetben ráadásul piros lap is járt volna az ajkai játékosnak. Ettől függetlenül jobban futballozott a hazai csapat, de ha az első félidőben emberelőnybe kerülünk, akkor egy teljesen más mérkőzést játszottunk volna. A folytatás kapcsán majd le kell ülni a tulajdonossal, ám az biztos, hogy én már nem szeretnék edzősködni, így nélkülem kell majd a csapatnak visszajutnia a másodosztályba.

Jeney Gyula: – Nagyot küzdött a Békéscsaba, nekünk pedig feküdt az, hogy az ellenfélnek jönnie és támadnia kellett, így jó néhány helyzet adódott előttünk. Egyszer meginogtunk hátul, amiből szépítettek a vendégek, de azt gondolom, ez benne van, és ennek ellenére jó meccset játszottunk, amelyen kiszolgáltuk a közönségünket.

A mai mérkőzés végeredménye sajnos azt jelenti számunkra, hogy 37 bajnoki pont birtokában a 19. helyen végeztünk a 2022/2023-as bajnokságban, ennek értelmében a 2023/2024-es szezont a harmadosztályban kezdi meg a Békéscsaba 1912 Előre.

A klub hivatalos közleményei a kialakult helyzettel kapcsolatban a jövő hét folyamán várhatók.

Esemény, jegyzőkönyv, tabella:

JegyzőkönyvTabella

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM vállal felelősséget abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az aktuális mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési sajátosságokért NEM vállalhatunk felelősséget. Megértésüket és türelmüket köszönjük!