A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 354 másodperc.

Időpont: 2020. március 1. (vasárnap) 14:30 óra

Asszisztensek: Kis Zoltán, Legeza László

Tartalék játékvezető: Zám Zsolt

Budafok: Póser Dániel, Margitics Andor, Oláh Bálint, Gohér Gergő, Zsolnai Richárd Tibor, Ihrig-Farkas Sebestyén, Kovács Dávid, Vaszicsku Gergő, Romic Danijel, Soltész István Zoltán, Szabó Máté Norbert. Cserék: Kovács Zoltán, Opavszky Balázs Szilárd, Micsinai Miklós, Veszelinov Vladimir, Skribek Alen Martin, Horváth Roland, Kulcsár Kornél.
Vezetőedző: Csizmadia Csaba

Békéscsaba: Uram János, Nagy Sándor, Mészáros Márk, Nikola Pantovic, Váradi Ádám, Szalai Dániel, Király Patrik, Babinyecz Balázs, Polényi Gábor, Lukács Raymond Barna, Oláh László Dávid. Cserék: Ribánszki László, Zahorán Balázs, Dávid Zoltán Gergő, Gránicz Patrik, Gréczi Márton Péter.

Gólszerzők: Lukács Raymond Barna (10. perc), Kovács Dávid (34. perc), Kovács Dávid (61. perc), Szabó Máté Norbert (77. perc), Gréczi Márton Péter (90. perc).

Sárga lap: Póser Dániel (24. perc), Mészáros Márk (72. perc), Babinyecz Balázs (72. perc).

Piros lap: Vaszicsku Gergő (24. perc).

Sajnos nem sikerült az előnyt győzelemre váltani

10. perc: Lukács Raymond vette el a labdát a budafokiak belső védőjétől, rávezette a kapusra, aki nem tudott mit tenni ellene, 0–1.

24. perc: Vaszicsku Gergő számára ért véget idő előtt a találkozó. A hazaiak védője durván „beleszállt” Király Patrikba, ezért villant számára a piros cédula.

34. perc: Szabó Máté bal oldali beívelését a hazaiak gólkirály-jelöltje, Kovács Dávid bólintotta a csabai kapuba, 1–1.

61. perc: Nagy Sándor és Polényi együttes hibájára Kovács Dávid csapott le a kapu előterében, és már helyezkedhettek is középkezdéshez a csapatok, 2–1.

77. perc: A tizenegyes pont tájékáról megeresztett lövés vágódott ki a csabai kapufáról, a labda Szabó Máté elé került, aki közelről nem hibázott, 3–1.

91. perc: Póser kapusról pattant ki egy lövés, a labdát pedig a jókor jó helyen tartózkodó Gréczi Márton terelte a budafoki kapuba, 3–2.

A Békéscsaba szemszögéből nézve aligha kezdődhetett volna jobban a találkozó, hiszen Lukács szemfülessége révén már a találkozó elején előnyre tettünk szert. A vezetés, majd az emberelőny birtokában komoly lehetőség állt a Lilák előtt, amit gyakorlatilag csak a 34. percig sikerült életben tartani. A házigazda lélektanilag abszolút jó időpontban szerezte meg az egyenlítést, ezzel bizonyos szintig kiegyenlítette a küzdelmet a játékrész végére.

A második félidőre Schindler Szabolcs cserélt, Oláh helyett Gréczi kapott lehetőséget. A 61. percig a mezőnyben gyűrték egymást a felek különösebb lehetőség nélkül, bár utólag szemlélve a látottakat, lehet ez is volt a budafokiak célja. Az altatásnak meg is lett az eredménye az esőtől csúszóssá vált pályán, így a fővárosiak megtalálták a rést a pajzson és könyörtelenül kihasználták az adódó lehetőségeket. Az önbizalomtól közel sem mentes budafoki gárda összességében, még emberhátrányban sem adta fel, sőt megfordította a találkozót és begyűjtötte a három pontot.

Ezzel együtt és a forduló többi mérkőzésének eredményeképpen egy helyet visszaléptünk a tabellán (11.) és talán mindenki számára jól jön majd a következő héten esedékes üresjárat – a Balmazújváros kizárása miatt jövő héten az Előre ellenfél nélkül marad -, és lesz idő arra, hogy sikerüljön rendet tenni a fejekben. El kell hinnünk és határoznunk a győzelmet, enélkül továbbra sem lehet három pontokat gyűjteni, a sport és a labdarúgás már csak ilyen!

Schindler Szabolcs: – Sajnos egy megnyert mérkőzést veszítettünk el, ehhez egyelőre nem tudok mást hozzáfűzni.

YouTube Információk

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat, melyeket egyedülálló módon rendszeresen és azonnal frissítünk, miután hivatalos formában megkaptuk a belépőjegyekkel és beléptetéssel kapcsolatos tájékoztatást. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM tud felelősséget vállalni abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az adott mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy adott esetben a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési feltételekért NEM tudunk felelősséget vállalni. Megértésüket és türelmüket köszönjük!