A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 286 másodperc.

A MÉRKŐZÉS VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNY NÉLKÜL IS MEGTEKINTHETŐ!

Időpont: 2022. április 17. (vasárnap) 17:00 óra

Asszisztensek: Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert

Tartalék játékvezető: Berényi Tamás

Békéscsaba: Czinanó Antal Áron, Farkas Márk, Kitl Miklós, Lukács Raymond Barna, Nikola Pantovic, Máris Dominik, Király Patrik, Fazekas Lóránt, Hodonicki Márk, Horváth Péter, Puskás Gábor Sándor. Cserék: Winter Dániel, Szabó Péter, Bor Dávid Ferenc, Ilyés Tamás. Mikló Roland, Sipos Gábor, Tóth Dániel, Farkas Botond Gergő, Varga Szabolcs, Bora György.

Szolnok: Hegedüs Lajos, Gohér Gergő, Sipos Zoltán, Tisza Kálmán, Busa Bence Zoltán, Kurdics Levente, Lakatos István, Kovács Olivér, Szekszárdi Tamás, Tóth Bence, Földi Marcell Sándor. Cserék: Kovács Péter Ákos, Dudok Tamás, Tóth László, Tömösvári Bálint, Kónya Márk, Csörgő Raul, Antal Gábor.
Vezetőedző: Romanek János

Gólszerzők: Busa Bence Zoltán (23. perc), Máris Dominik (27. perc), Sipos Zoltán (60. perc).

Nézőszám: 930

Az első félidőben gyorsan egyenlített, végül 2-1-re mégis kikapott a Békéscsaba az utolsó helyezett Szolnoktól, ezzel még nehezebb helyzetbe került a bennmaradásért vívott csatában. Schindler Szabolcs mérkőzés utáni nyilatkozatában azt mondta, hogy ez volt az utolsó mérkőzése Békéscsabán!

Fotó: Such Tamás

A csabaiak a Budafok szombati sikere után a 16. helyről várták az utolsó helyezett, Szolnok elleni összecsapást. Romanek János csapata az előző fordulóban 1-0-ra nyert a tizenegyest is hibázó Nyíregyházával szemben és megőrizték esélyüket a bennmaradásra. Az Előre egy hete 4-1-es vereséget szenvedett Kecskeméten, Schindler Szabolcs pedig négyet változtatott a kezdőcsapaton, Winter helyett ezúttal Czinanó védte a kaput.

Erős szél fogadta a csapatokat a Kórház utcában, amely az első félidőben a szolnokiakat támogatta. De nem ez hozta meg a vezetést a vendégeknek: a határozatlan csabai védők között Busa Bence bátran tört kapura és lőtt az ötösről a rövid felső sarokba a 23. percben (0-1). Gyorsan jött a csabai egyenlítés: nem telt el négy perc, Máris Dominik jó csellel lépett ki három szolnoki védő között, majd higgadtan gurított a jobb alsó sarokba (1-1). A hazaiak ugyan többet birtokolták a labdát, de további nagy helyzetet nem tudtak kidolgozni az első félidőben.

A fordulás után is a vendégek veszélyeztettek először, Sipos beadásszerű lövése a kapufáról pattant ki az 51. percben. Tíz perccel később másodszor is megszerezte a vezetést a sereghajtó: egy kis szögletet követően Gohér passzolt Sipos Zoltánhoz, aki mintegy 11 méterről lőtt a bal felső sarokba (1-2). A csabaiak nagy bajba kerültek, azonban a folytatásban is lassú, elképzelés nélküli játékot nyújtottak, a cserék sem tudtak lendületet vinni a játékba. Az egyetlen igazi egyenlítési lehetőséget a 89. percben lehetett feljegyezni, de Farkas Márk 16 méteres lövését Hegedűs Lajos ütötte ki a bal alsó sarokból. Az eredmény már nem változott, a Szolnok sorozatban második mérkőzését nyerte meg és ugyan továbbra is az utolsó, de most már csak négy pont a lemaradása a bennmaradó, 17. helyen álló Csákvárral szemben.

A Békéscsaba maradt a mérkőzés előtti 16. pozícióban, de a szolnokiak és a csákváriak sikerével tovább sűrűsödött a tabella vége, a Lilák jelenleg három pontra vannak a kiesést jelentő 18. helytől.

Az újabb vesztes mérkőzés után Schindler Szabolcs vezetőedző bejelentette távozását. A Békéscsaba 1912 Előre vezetősége a kialakult helyzettel kapcsolatban kedden ad majd hivatalos tájékoztatást.