A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 249 másodperc.

Időpont: 2021. május 9. (vasárnap) 17:00 óra

Asszisztensek: Szilágyi Norbert, Baghy Csaba

Békéscsaba: Laky László, Farkas Márk, Nikola Pantovic, Szabó Péter, Fazekas Lóránt, Lukács Raymond Barna, Bora György, Horváth Péter, Styecz Bence, Kasik Ákos, Paudits Patrik. Cserék: Krnács Richárd, Gránicz Patrik, Pap Szabolcs, Ilyés Tamás, Kovács Ádám Tibor, Sipaki Patrik Martin.
Vezetőedző: Preisinger Sándor

Szolnok: Csáki Kálmán, Rokszin Ádám, Bárdos Bence Zsolt, Kotula Máté, Horgosi Donát, Tisza Kálmán, Csirmaz István, Kovács Olivér, Kónya Márk, Novák Csanád Ákos, Tamás László Hunor. Cserék: Tóth Benjamin, Szabó Balázs, Vólent Roland, Berdó Péter, Molnár F. Tamás, Kurdics Levente, Lakatos István, Tajti Balázs József, Irmes Dávid Zsolt, Szekszárdi Tamás, Sitku László, Haris Ádám.
Vezetőedző: Csábi József

Gólszerzők: Bárdos Bence Zsolt (3. perc), Paudits Patrik (19. perc), Novák Csanád Ákos (41. perc), Gránicz Patrik (71. perc), Fazekas Lóránt (83. perc).

Sárga lapok: Bárdos Bence Zsolt (48. perc), Kotula Máté (59. perc), Kovács Ádám Tibor (92. perc), Vólent Roland (93. perc), Tamás László Hunor (93. perc), Kasik Ákos (93. perc), Szekeres Adrián (93. perc).

Piros lap: Ulviczki Attila (89. perc).

Nézőszám: 520

3. perc: Tisza távoli bombája kipattant a kapufáról éppen Bárdos elé, aki közelről a kapuba fejelt, 0–1.

19. perc: Lukács tolta ki jobbra a labdát Pauditsnak, aki egy igazítás után a jobb alsó sarokba helyezte a labdát, 1–1.

41. perc: Kotula ívelte be balról mintaszerűen a labdát, Novák pedig a védők szorításában magasra felemelkedve a hálóba fejelt, 1–2.

71. perc: Horváth tálalt gyönyörűen a tizenhatoson belül őrizet nélkül hagyott Gránicz elé, aki látványosan emelt Csáki fölött a szolnoki kapuba, 2–2.

83. perc: Paudits belőtt labdáját a kapu előtt jól helyezkedő Fazekas Lóránt közelről a hálóba helyezte, 3–2.

Fotó: Imre György

Alig kezdődött el a mérkőzés és Bárdos Bence szemfüles találatával máris vezetett a Szolnok. Kellett néhány perc, mire a békéscsabaiak „megemésztették” a történteket, ám ezután egyre többször jutottak el Csáki Kálmán kapujáig és a 19. percben a házi gólkirály-jelölt Paudits Patrik kiegyenlített. Mindkét csapat nyílt sisakos játékot folytatott, ennek persze megvolt a kockázata és egy szép gyors szolnoki akciót követően Novák Csanád ismét a Tisza-partiakat juttatta vezetéshez.

Változatos, jó iramú második félidőt láthattunk, méghozzá csabai találatokkal. Előbb a csereként beállt Gránicz Patrik egyenlített a hajrához közeledve, majd az előremerészkedő védő, Fazekas Lóránt a győztes találatot is megszerezte a feszült légkörben záruló összecsapáson. Végre megtört a szolnoki átok és hat év után ismét le tudtuk győzni a Tisza-partiakat!

A győzelemnek és a forduló többi mérkőzésének köszönhetően egy helyezéssel feljebb léptünk a táblázaton és az utolsó fordulóra is maradt további javítási lehetőség. Az is eldőlt, hogy az idei három kieső a DEAC, a Kaposvár és a Kazincbarcika lesznek.