Békéscsaba 1912 Előre – Soroksár SC

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 213 másodperc.

Merkantil Bank NB II Liga 2021/2022. 7. forduló

2-3 (1-2)

BELÉPÉS 18 ÉVEN FELÜLIEKNEK CSAK VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL, VAGY AZ AZT HELYETTESÍTŐ EESZT APPLIKÁCIÓVAL!

Időpont: 2021. szeptember 12. (vasárnap) 17:00 óra

Játékvezető: Veizer Roland

Asszisztensek: Horváth Róbert, Szilágyi Norbert

Tartalék játékvezető: Szilágyi Sándor

Békéscsaba: Krnács Richárd, Farkas Márk, Nagy Sándor, Szabó Péter, Király Patrik, Mikló Roland, Sipos Gábor, Varga Szabolcs, Bora György, Horváth Péter, Paudits Patrik. Cserék: Winter Dániel, Laky László, Kitl Miklós, Gránicz Patrik, Mészáros Márk, Lukács Raymond Barna, Nikola Pantovic, Máris Dominik, Fazekas Lóránt, Kovács Ádám Tibor, Albert István, Puskás Gábor Sándor .

Soroksár: Varga Ádám Gábor, Lőrinczy Attila, Hudák Martin, Ternován Patrik, Csernik Kornél Bonifác, Pászka Lóránd, Gyömbér Gábor, Lovrencsics Balázs, Kovác Alan, Nagy Olivér Zoltán, Valencsik Dávid. Cserék: Major Barnabás, Kópis Róbert, Lipcsei Krisztián, Ladányi Gergő, Magyari Szilárd, Redzic Damir, Orosz Marcell Pál.
Vezetőedző: Lipcsei Péter

Gólszerző: Paudits Patrik (10. perc), Hudák Martin (18. perc), Csernik Kornél Bonifác (33. perc), Horváth Péter (54. perc), Lőrinczy Attila (66. perc).

Sárga lap: Csernik Kornél Bonifác (23. perc), Hudák Martin (27. perc), Ternován Patrik (74. perc), Nagy Sándor (76. perc).

Nézőszám: 860

10. perc: Mikló robogott el a bal oldalon, mintaszerűen tálalt középre és az érkező Paudits a kapu közepébe pörgetett, 1–0.

18. perc: A tizenhatoson belül tartózkodó Lőrinczy visszapasszolta a labdát Hudáknak, aki 25 méterről a bal sarokba lőtt, 1–1.

33. perc: Egy balról magasan beívelt labdára Csernik Kornél érkezett és közelről a kapuba fejelt, 1–2.

54. perc: Horváth Péter lőtt középről, de éppen az egyik játékostársát találta el, ismételt lövése nyomán a jobb alsó sarokba vágódott a labda, 2–2.

66. perc: Pantovic adta el a labdát a saját térfele közepén, Lőrinczy kapura fordult és kilőtte a jobb alsó sarkot, 2–3.

Három gólt hozott a tempós, hajtós, nyíltsisakos játékot hozó első 45 perc, igaz nem olyan leosztásban, mint aminek a hazai szurkolók örültek volna. Az örökmozgó Paudits góljára hamar jött a válasz Hudák révén, majd Csernik pontos fejese már a sárga mezben játszó vendégeknek jelentett vezetést.

Az iramra a második félidőben sem lehetett panasza a nézőknek és a gólgyártás is folytatódott. Horváth Péter újra egyenlővé tette az állást, de a 66. percben Lőrinczy belőtte csapata harmadik és mint kiderült győzelmet jelentő találatát. A soroksáriak idei első győzelmüknek örülhettek, Békéscsabán viszont még várat magára a siker.