A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 236 másodperc.

Időpont: 2022. október 22. (szombat) 17:00 óra

Asszisztensek: Bede Tamás, Bertalan Dávid

Tartalék játékvezető: Horváth Tibor

Békéscsaba: Bukrán Erik, Farkas Márk, Zvara Levente Mátyás, Lukács Raymond Barna, Mikló Roland, Albert István, Hamed Yasin, Czékus Ádám, Bora György, Szalai Dániel, Horváth Péter. Cserék: Krnács Richárd, Váradi Ádám, Máris Dominik, Ilyés Tamás, Fazekas Lóránt, Hodonicki Márk, Farkas Botond Gergő, Szabó Csaba, Puskás Gábor Sándor, Talpalló Norbert Lajos. Átlagéletkor: 24 év.

Nyíregyháza: Fejér Csongor Béla, Jánvári Gábor, Sigér Ákos, Novák Csanád Ákos, Gengeliczki Gergő, Márkus Attila Márk, Gresó Mátyás, Pantovic Nikola, Baki Ákos, Pekár László, Farkas Bendegúz Bence. Cserék: Nagy Sándor, Szerető Krisztofer, Kovács Ádám Tibor, Pataki Bence, Szokol Zsolt, Deutsch Bence, Csősz Richárd, Artner Dávid. Átlagéletkor: 27 év.
Vezetőedző: Huszák Géza

Gólszerzők: Pekár László (5. perc), Hamed Yasin (7. és 47. perc), Szalai Dániel (19. perc), Kovács Ádám (64. perc), Horváth Péter (67. perc), Novák Csanád Ákos (81. perc).

Sárga lapok: Baki Ákos (25. perc), Lukács Raymond Barna (32. perc), Farkas Bendegúz Bence (37. perc), Deutsch Bence (71. és 74. perc) – kiállítva, Váradi Ádám (78. perc), Albert István (80. perc), Csősz Richárd (86. perc), Máris Dominik (90. perc).

Nézőszám: 860

A csabaiak kilenc nyeretlen bajnoki mérkőzés után sikerre készültek, azonban mégis a Nyíregyháza kezdett jobban: az 5. percben Pekár László kiváló kapáslövéssel szerzett vezetést (0-1). Két perc múlva azonban jött is az egyenlítés: Zvara távoli lövése után a Fejérről kipattanó labdát Yasin Hamed passzolta a kapuba (1-1). A 19. percben már hazai vezetést mutatott az eredményjelző: Szalai Dániel kiváló szóló végén 18 méterről lőtt a bal alsó sarokba (2-1). A folytatásban is jó iramú, változatos összecsapást láthattak a szurkolók, de újabb találat nem született a szünetig.

Fotó: Such Tamás

A fordulást követően villámrajtot vett a Csaba: Horváth Péter indította Hamedet, aki a kapujából rossz ütemben kilépő Fejér felett átemelve duplázta meg az előnyt (3-1). Szinte a semmiből szépített a Nyíregyháza, a csereként beálló Kovács Ádám volt eredményes a 64. percben (3-2). Gyorsan reagált a házigazda, ráadásul nem is akármilyen góllal: Horváth Péter az alapvonal közeléből végzett el szabadrúgást és bombázott Fejért meglepve a hosszú felső sarokba, minden bizonnyal a forduló legszebb találatát szerezve (4-2). A Nyíregyháza még nehezebbé tette magának a meccset, Deutsch Bence három perc alatt szedett össze két sárga lapot és a kiállítás sorsára jutott. A hajrá mégis izgalmasan alakult: Novák Csanád büntetőből szerezte meg idei nyolcadik bajnoki gólját (4-3). A csabaiak az utolsó percekben taktikus játékkal megőrizték a vezetésüket és sikerükkel elléptek a tabella utolsó helyéről!