A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 340 másodperc.

Időpont: 2022. augusztus 7. (vasárnap) 19:00 óra

Asszisztensek: Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert

Tartalék játékvezető: Nagy Norbert

Békéscsaba: Bukrán Erik, Kitl Miklós, Zvara Levente Mátyás, Lukács Raymond Barna, Máris Dominik, Mikló Roland, Fazekas Lóránt, Albert István, Horváth Péter, Puskás Gábor Sándor, Talpalló Norbert Lajos. Cserék: Czinanó Antal Áron, Farkas Márk, Oláh Ákos, Váradi Ádám, Sipos Gábor, Mágocsi Bence, Hamed Yasin, Czékus Ádám, Szabó Csaba, Varga Tamás Károly. Átlagéletkor: 24 év.

Kazincbarcika: Megyeri Gábor, Szemere Balázs, Heil Valter, Nagy János Patrik, Pálinkás Gergő János, Csatári Gergő, Süttő Attila, Kurdics Levente, Ur László, Székely Dávid, Szekszárdi Tamás. Cserék: Megyeri Gábor József, Hleba Tamás, Sztankó Dávid, Arday Dominik Alex, Ádám Ferenc József, Szabó Balázs, Dvorschák Gábor, Nagy Ákos Attila, Laczkó Milán, Lippai Tibor, Kálnoki-Kis Zsombor, Rédling Kevin. Átlagéletkor: 25 év.
Vezetőedző: Varga Attila

Gólszerzők: Heil Valter (25. perc), Lukács Raymond (28. perc), Kitl Miklós (54. perc), Váradi (74. és 84. perc), Horváth Péter (82. perc), Czékus Ádám (92. perc).

Sárga lapok: Kitl Miklós (12. perc), Megyeri Gábor (27. perc), Lukács Raymond Barna (43. perc), Ur László (53. perc), Varga Attila (54. perc), Kurdics Levente (58. perc), Szekszárdi Tamás (89. perc), Süttő Attila (89. perc).

Piros lap: Heil Valter: 51. perc.

Nézőszám: 1.340

A Békéscsaba 1912 Előre idei első hazai meccsén hátrányból fordítva, 6-1-re kiütötte a második félidő nagy részében emberhátrányban játszó újonc Kazincbarcikát.

Fotó: Für Henrik

Brlázs Gábor együtteséből többen is hiányoztak sérülés miatt, a két új igazolás, Szalai Dániel és Fülöp István bemutatkozására még várniuk kell a Lilák szurkolóinak, de Bora György sem állhatott a vezetőedző rendelkezésére, így Albert István és Fazekas Lóránt alkotta a védelem közepét, ami viszont pozitív, hogy Horváth Péter visszatérhetett a kezdőbe. A frissen feljutó Kazincbarcika győzelemmel indította az NB II-es szezont, így az önbizalommal nem lehetett gond a borsodiaknál.

Szinte említésre méltó esemény nélkül telt el az első félidő fele, majd a vendégek rögtön az első helyzetüket gólra váltották: Nagy János hosszú átadása után Heil Valter mintegy 6 méterről fejelt a jobb alsó sarokba (0-1). A csabaiak azonban gyorsan reagáltak: a középkezdést követően Fazekas ívelt előre, Máris lépett ki, Megyeri Gábor azonban gyakorlatilag elütötte a nagy helyzetben lévő támadót. A kapus megúszta egy sárga lappal, de a megítélt büntetőből Lukács Raymond egyenlíteni tudott (1-1). Új erőre kapott a Csaba, a 30. percben Lukács, négy perccel később pedig Máris rontott nagy helyzetben, így  a hazaiak akár már a félidőben is vezethettek volna.

A fordulást követően nagy bajba került a Kazincbarcika, miután az 51. percben Heil Valter buktatta Zvarát, a játékvezető pedig jogosan mutatta fel a vendégek gólszerzőjének a második sárga lapot. Az emberelőnyt villámgyorsan gólra váltotta az Előre: a megítélt szabadrúgást Kitl Miklós 18 méterről ballal lőtte a kapuba úgy, hogy a labda a léc segítségével jutott a hálóba (2-1). A vendégek emberhátrányban szétestek, míg a Békéscsaba parádés második félidőt produkált és kiütötte ellenfelét! A 74. percben a frissen, öt perccel korábban beállt Váradi Ádám egy szögletet követően éles szögből volt eredményes, megszerezve első NB II-es gólját (3-1). A 81. percben ismét büntetőhöz jutott az Előre: a szintén csereként beszálló Hamed jobb oldali beadását követően Rédling kezezett, ezúttal pedig Horváth Péter volt az ítéletvégrehajtó, aki a jobb alsó sarokba gurított (4-1). Három perccel később ismét Hamed volt akcióban, most a bal oldalon, pontosan középre lőtt labdájára Váradi Ádám érkezett, aki duplázni is tudott (5-1). A hajrában Hamed rontott el egy nagy ziccert, miután ahelyett, hogy Czékussal rúgatott volna egy gólt, egyedül fejezte be az akciót, a kapus bravúrral védett. De még így sem volt vége: a hosszabbításban a nagy kedvvel játszó Hamed gyorsan javított, az egy hete igazolt Czékus Ádám pedig hat méterről helyezett a jobb alsó sarokba és beállította a 6-1-es végeredményt!

A Békéscsaba javított a Pécs elleni vereséget követően és megszerezte idei első győzelmét. Brlázs Gábor együttese egy hét múlva az egyetlen százszázalékos csapat, az élvonalból tavasszal kieső Gyirmót FC Győr otthonába utazik.