A MÉRKŐZÉS ZÁRT KAPUK MÖGÖTT KERÜLT MEGRENDEZÉSRE!

Időpont: 2020. november 29. (vasárnap) 13:00 óra

Asszisztensek: Garai Péter, Tőkés Róbert

Békéscsaba: Uram János, Farkas Márk, Kitl Miklós, Mészáros Márk, Szabó Péter, Máris Dominik, Babinyecz Balázs, Kovács Ádám Tibor, Bora György, Horváth Péter, Paudits Patrik. Cserék: Krnács Richárd, Nagy Sándor, Gránicz Patrik, Nikola Pantovic, Váradi Ádám, Kasik Ákos, Hursán György, Fazekas Lóránt, Lukács Raymond Barna, Oláh László Dávid, Anton Bidzilya.
Vezetőedző: Preisinger Sándor

Gyirmót: Rusák Edvárd, Vogyicska Bálint, Nagy Patrik, Szatmári István, Széles Imre Antal, Major Martin, Hajdú Ádám, Heffler Norbert, Nagy Kristóf, Vass Ádám, Hudák Dávid. Cserék: Iváncsics Péter, Kiss Barna Máté, Somogyi-Bakos Bence, Orbán Balázs Ákos, Mayer Máté, Ominger Bence.
Vezetőedző: Csertői Aurél

Gólszerző: Mayer Máté (92. perc).

Sárga lapok: Kitl Miklós (52. perc), Kovács Ádám Tibor (54. perc), Mészáros Márk (67. perc), Hursán György (78. perc).

A 11. helyen álló csabai együttes öt vereség után szerzett pontot a Szolnok elleni hétközi találkozón, de a rúgott gól nélküli sorozat immár 557 játékpercre duzzadt. Preisinger Sándor csapata arra készült, hogy megtörje ezt a csendet: a Máris-Paudits kettős kapott lehetőséget támadóként, hogy újra csabai gólnak örülhessenek a szurkolók, egyelőre persze csak otthon, a tévéképernyő előtt.

Fotó: Imre György

A Gyirmót az 5. pozícióból várta a meccset, de a kiegyensúlyozatlan teljesítmény Csertői Aurél gárdájára is jellemző, a Debrecen és a Vasas legyőzése mellett becsúszott egy 4-1-es vereség is a ETO FC Győri elleni rangadón.

Az első helyzet a Gyirmóté volt, Heffler Norbert megpattanó lövése azonban nem találta el a kaput. A csabaiak a 18. percben voltak közel a vezető találathoz: Paudits kiugratása után Szabó Péter vezethette a kapusra a labdát, de nem tudta értékesíteni a helyzetet, Rusák bravúrral szögletre mentett. A 32. percben Nagy Patrik került kétszer is lövőhelyzetbe, de kétszer is blokkal segítette a védelem Uram Jánost. Egy perccel később Máris tette középre a labdát, Paudits azonban nem tudta az ötösről kapura tenni a labdát, Hudák segített Rusáknak. Az első félidő kevés helyzetet hozott, ennek ellenére mindkét együttes vezethetett volna 45 perc játék után.

A csabaiak kettős cserével frissítettek szünetben, Babinyecz és Paudits helyére Hursán György, valamint a hosszú kihagyás után visszatérő Lukács Raymond érkezett. A második játékrészből tíz perc telt el az első helyzetig: Nagy Patrik a rövid sarokra tekert egy szabadrúgást, de Uram ismét a helyén volt. A csabaiak újabb kettős cseréje is a támadójáték erősítését célozta, Nikola Pantovic és Gránicz Patrik jött Márist és Kovácsot váltva. Ez sem sokat segített azonban, az összjátékba sok hiba csúszott, Rusáknak nem akadt védeni valója. A másik oldalon Hajdú egyéni akcióját egy gyengébb lövéssel fejezte be, a csabai kapus könnyedén hárított. A 75. percben két csabai helyzetet is rögzíthettünk: előbb jött egy kiváló csabai kontra, Pantovic gyalogolhatott volna lövésig, azonban egy gyirmóti védő az utolsó pillanatban szerelte már a tizenhatoson belül. Pár pillanattal később Gránicz keresztbe lőtt labdájáról Lukács maradt le középen. Négy perccel később a legaktívabb vendégjátékos, Nagy Patrik próbálkozott, Uram ezúttal is védett. Amikor úgy tűnt, hogy marad a 0-0, jött egy csere, Mayer érkezett Szatmári helyére a 91. percben. Pár másodperccel később pedig kísértett a Siófok elleni csata: Vass szabadrúgása után Mayer Máté első labdaérintésével Uram felett a kapuba emelt (0-1). Nem is volt már másra idő, a Gyirmót használta ki a kevés lehetőség egyikét és elvitte a három pontot a Kórház utcából.

A mérkőzés további negatív folyománya, hogy az összegyűlt sárga céduláknak köszönhetően Kitl Miklós és Hursán György is egészen biztosan kihagyja a Szeged elleni következő mérkőzést, hiszen az eltiltás sorsára jutottak.

Csertői Aurél: – Úgy gondolom, hogy nagyot küzdött egymással a két csapat. Szerencse nélkül nincs futball, ami most mellénk állt.

Preisinger Sándor: – Amikor egy csapat harmadszor kap pontrúgásból gólt egy élet-halál szituációban az utolsó pillanatokban, az nem szerencse kérdése. Kialakítottunk három-négy helyzetet, de az már a kvalitás hiánya, hogy nem tudjuk berúgni a gólt.

A Békéscsaba 647 játékperce gólképtelen és folytatódott a nyeretlenségi sorozat is. Preisinger Sándor együttese egy hét múlva a szezon elején már legyőzött Szeged-Csanád Grosics Akadémia ellen játszik, ismét a Kórház utcai stadionban, a találkozót pedig szintén közvetítjük a 7.Tv-n és a behir.hu online felületein!