Időpont: 2022. december 4. (vasárnap) 13:00 óra

Asszisztensek: Tóth II. Vencel, Kovács Gábor

Békéscsaba: Krnács Richárd, Farkas Márk, Kitl Miklós, Zvara Levente Mátyás, Máris Dominik, Albert István, Hamed Yasin, Czékus Ádám, Bora György, Horváth Péter, Puskás Gábor Sándor. Cserék: Bukrán Erik, Lukács Raymond Barna, Váradi Ádám, Rajsli Tamás, Ilyés Tamás, Fazekas Lóránt, Hodonicki Márk, Szabó Csaba, Zádori Krisztián, Talpalló Norbert Lajos. Átlagéletkor: 24 év.

Ajka: Horváth Dániel Márk, Kenderes Zoltán, Zsolnai Richárd Tibor, Présinger Ádám, Gaál Bálint, Sejben Viktor, Csizmadia Zoltán, Tajthy Tamás, Tar Zsolt, Doncsecz Levente, Kovács Nikolasz. Cserék: Balogh Márton, Dragoner Dávid Filip, Berzsenyi Kevin, Vogyicska Bálint, Csemer Gyula, Görgényi Dávid, Tóth Gergely Csaba, Jagodics Bence, Molnár Márkó Miklós, Fodor Péter. Átlagéletkor: 29 év.
Megbízott vezetőedző: Jeney Gyula

Gólszerző: Zsolnai Richárd Tibor (40. perc).

Sárga lapok: Csizmadia Zoltán (49. perc), Farkas Márk (51. perc).

Nézőszám: 460

A Békéscsaba kezdte aktívabban a mérkőzést, tíz percen belül Hamed kétszer is ígéretes helyzetbe került, de próbálkozásaiból nem született gól, miként Czékus és Horváth kísérleteiből sem. Az ajkaiak a kontrákra építettek és a csabaiak számára figyelmeztetés volt Csizmadia elfutása, aki elhibázott egy órási lehetőséget. Nem úgy Zsolnai, aki egy rossz hazaadást kihasználva ügyesen helyezte a labdát a kapuba (0-1).

Fotó: Such Tamás

Okosan, taktikusan futballozott az ajkai együttes a második félidőben is. Amellett, hogy sikeresen őrizték meg kapujukat a góltól, szórványos ellentámadásaikban rendre ott volt a veszély. A vendégek annyira már nem akartak futballozni, inkább a védekezésre összpontosítottak, a csabaiak pedig hiába igyekeztek, nem tudtak érvényesülni, a rendkívül szervezetten védekező ellenfelükkel szemben. Az Ajka teljesen rászolgált a három bajnoki pontra.

Brlázs Gábor: – Az első félidőben jól működött, amit kitaláltunk, sok helyzetet sikerült kialakítani, de ezeket be is kell fejezni. Az ellenfél ezután egy óriási egyéni hibánkat kihasználta. Szünet után próbáltunk menni az eredmény után, de ez felőrölt bennünket és elfogytunk a végére. Sajnos ma a cseréink sem tudtak új lendületet hozni a játékunkba és a végén már nem volt meg az átütőerő, hogy ki tudjunk egyenlíteni. Ez a mérkőzés az első félidőben ment el.

Jeney Gyula: – Az első félidőben ránk tudta erőltetni az akaratát a Békéscsaba, éppen azt játszotta, amit mi szerettünk volna. A támadózónában rengeteg labdát szereztek, nagyon jól mentek be mélységből. A második félidőben azonban már megfelelően reagáltunk a hazaiak játékára.