Békéscsaba 1912 Előre – Budaörs

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 274 másodperc.

Merkantil Bank NB II Liga 2021/2022. 25. forduló

0-0 (0-0)

BELÉPÉS 18 ÉVEN FELÜLIEKNEK CSAK VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL, VAGY AZ AZT HELYETTESÍTŐ EESZT APPLIKÁCIÓVAL! KIFEJEZETTEN JAVASOLJUK AZ ORROT ÉS SZÁJAT ELTAKARÓ MASZK HASZNÁLATÁT!

Időpont: 2022. február 27. (vasárnap) 14:00 óra

Játékvezető: Nazsa Tamás

Asszisztensek: Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert

Tartalék játékvezető: Nagy Norbert

Békéscsaba: Czinanó Antal Áron, Farkas Márk, Lukács Raymond Barna, Nikola Pantovic, Szabó Péter, Bor Dávid Ferenc, Máris Dominik, Király Patrik, Sipos Gábor, Bora György, Puskás Gábor Sándor. Cserék: Winter Dániel, Gránicz Patrik, Váradi Ádám, Ilyés Tamás, Mikló Roland, Albert István, Tóth Dániel, Hodonicki Márk, Farkas Botond Gergő, Varga Szabolcs.

Budaörs: Slakta Balázs, Tányéros Ádám, Gyurácz András, Molnár Csaba, Winkler András, Molnár Tibor, Petneházi Márk, Murai Sándor Márk, Tóth Keve, Halácsi Fülöp Mirkó, Galambos Ádám. Cserék: Tóth Gábor Vilmos, Kapronczai Gergely, Papp Kristóf, Zsidai László, Csillag Dárius, Molnár Márkó Miklós, Balázs Zsolt, Kojnok Zsolt, Fényes Szabolcs, Vankó Imre, Gula Boldizsár, Lengyel Béla.
Vezetőedző: Toldi Gábor

Sárga lapok: Molnár Csaba (44. perc), Farkas Márk (59. perc), Nikola Pantovic (81. perc).

Nézőszám: 410

Nem jutottak dűlőre a felek a labdarúgó NB II 25. fordulójában, ugyanis 0–0-ás döntetlent játszott a Békéscsaba 1912 Előre hazai pályán a Budaörsi SC-vel. A pontosztozkodás egyik csapatnak sem kedvez, hiszen ezzel nem sikerült elmozdulniuk a kiesőzóna közeléből.

Fotó: Imre György

A mérkőzést megelőzően a két csapat azonos pontszámmal, 25 egységgel állt a bajnokság 16., illetve 17. helyén. A 18. pozíció szezon végén már a kiesést jelentené, így mindkét együttesnek csak a győzelem lett volna elfogadható teljesítmény. Schindler Szabolcsnak már a kezdő sípszó előtt változtatnia kellett a csapatán, mivel a Czinanó Áron kapus megsérült a bemelegítés során, így Winter Dániel védett a találkozón. A vezetőedzőnek alapemberei közül Horváth Pétert is nélkülöznie kellett kisebb sérülés miatt.

Az összecsapást a lila-fehér mezes Békéscsaba 1912 Előre kezdte nagyobb iramban, hiszen szerette volna korán eldönteni a meccset: az 5. percben Szabó Péter előtt adódott egy lehetőség, de nem találta el a kaput. A másik oldalon Winkler András lőhetett, de csak az oldalhálóig jutott. A 17. percben Winter Dániel védte Winkler lövését, majd két perccel később Murai Sándor fejelt kapu mellé. A 28. percben ismét Winkler adta be a labdát, amit Murai ismét mellé fejelt. A 37. percben a Békéscsaba veszélyeztetett, azonban Sipos Gábor fejesét Slakta Balázs hárította. Megjegyzendő, hogy az Előre az első félidőben kétszer is kontrázhatott három a kettő elleni szituációban, de mindkét alkalommal eladta a labdát a tizenhatos előterében.

A második félidő elején Winkler és a csereként beálló Vankó Imre is lövéssel próbálkozott, de egyikőjük sem találta el a kaput. A 77. percben Nikola Pantovic lőtt, de nem volt jó a próbálkozás. A Budaörs az utolsó negyedórában beszorította ellenfelét a saját térfelére. A 80. percben a vendégek szabadrúgáshoz jutottak, Vankó beívelését fejelte kapura egy vendég csatár, amit Winter védett. A 89. percben tűzijáték alakult ki a hazai csapat kapuja előtt, három lövés is elakadt a csabai blokkban, mire sikerült felszabadítani. Maradt a 0–0-ás végeredmény, amelynek egyik csapat sem örülhet igazán. A mérkőzés ráadásul “áldozatokkal” is járt, hiszen Pantovic és Farkas is kihagyja majd a soroksári túrát, 5-5 sárga cédulája miatt.