A MÉRKŐZÉS VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNY NÉLKÜL IS MEGTEKINTHETŐ!

Időpont: 2022. április 6. (szerda) 18:00 óra

Helyszín: Kórház utcai Stadion (centerpálya)

Asszisztensek: Szilágyi Norbert, Szabó Ferenc Szilárd

Békéscsaba:  Winter Dániel, Farkas Márk, Lukács Raymond Barna, Nikola Pantovic, Máris Dominik, Király Patrik, Fazekas Lóránt, Sipos Gábor, Hodonicki Márk, Horváth Péter, Puskás Gábor Sándor. Cserék: Krnács Richárd, Kitl Miklós, Szabó Péter, Bor Dávid Ferenc, Váradi Ádám, Ilyés Tamás, Babinyecz Balázs, Albert István, Tóth Dániel, Farkas Botond Gergő, Varga Szabolcs, Bora György.
Vezetőedző: Schindler Szabolcs

Siófok: Hutvágner Gergely, Deutsch Bence, Medgyesi Márk, Varga Bence, Elek Bence, Szakály Attila, Jagodics Bence, Kiss Balázs, Balogh Bence Benitó, Benczenleitner Barna, Varjas Zoltán. Cserék: Boros Roland, Szmola Bálint Gábor, Horváth Milán Gábor, Farkas Gábor László, György Nico Julian, Horváth Péter, Polényi Gábor.
Vezetőedző: Domján Attila

Gólszerzők: Varjas Zoltán (8. perc), Lukács Raymond Barna (19., 40., 48. és 56. perc).

Sárga lapok: Jagodics Bence (16. és 17. perc – kiállítva), Benczenleitner Barna (44. perc).

Nézőszám: 620

A Békéscsaba 1912 Előre ugyan gyorsan hátrányba került a Siófokkal szemben, azonban Jagodics Bence kiállítása miatt előbb emberelőnybe került, majd a gólkirály-jelölt Lukács Raymond négy góljával fordított és nyert a labdarúgó Merkantil Bank Liga 31. fordulójában.

Fotó: Such Tamás

A Vasas elleni súlyos, 6-0-ás vereség után kevés ideje volt a csabaiaknak, hogy felkészüljenek a Siófok elleni összecsapásra, Schindler Szabolcs négyet változtatott a csapaton, eltiltása után Király Patrik és Lukács Raymond is visszatért a kezdőbe. Az 5. helyre fellépő, tavasszal remekül szereplő, utolsó négy mérkőzésén gólt sem kapó Siófok azonban nem ígérkezett könnyű ellenfélnek a kieső helyektől távolodni igyekvő lilák számára.

A Balaton-partiak kiválóan kezdték az összecsapást: a 8. percben Varjas Zoltán mintegy 25 méterről lőtt a bal alsó sarokba, Winternek esélye sem volt a hárításra (0-1). A hazaiak gyorsan reagáltak, ám ebben nagy segítségre volt a vendégek védője, Jagodics Bence, aki két percen belül szedett össze két sárga lapot, kiállíttatta magát, ráadásul a második szabálytalanság utáni büntetőből Lukács Raymond a 19. percben ki is egyenlített (1-1). Emberelőnyben többet birtokolta a labdát a Békéscsaba, de igazi helyzetet a félidő hajrájáig nem tudott kidolgozni. A 40. percben azonban Király Patrik ugratta ki Lukácsot, aki jobb külsővel tette el a labdát a kivetődő Hutvágner mellett (2-1).

A siófokiak pontszerzési esélye gyorsan elszállt a második félidő elején. Horváth Péter kapufája után ugyan még szerencséje volt a vendégek kapusának, mert Hutvágner hátáról szögletre pattant a labda. A sarokrúgást követően ismét Horváth lőtt, Hutvágnerről azonban Lukács elé került a labda, aki nem kegyelmezett (3-1). Az 57. percben végleg lezárta a meccset a Csaba: Máris szaladt el a jobb oldalon, centerezésére ki más, mint az este főszereplője, Lukács Raymond érkezett, aki elsőre még rontott, de a kipattanónál már higgadt volt és mesternégyest szerzett. A lilák támadója 20. gólját szerezte a bajnokságban és megerősítette első helyét a góllövőlistán! A folytatásban már nagy izgalmak nem történtek, a hazaiak magabiztosan játszottak, Horváth Péter révén még veszélyeztettek is, a siófokiak pedig inkább a meccs végét várták.

A Békéscsaba Lukács Raymond kiváló egyéni teljesítményének köszönhetően 4-1-re nyert és feljött a 13. helyre a tabellán, a Balaton-parti gárda november után másodszor kapott négy gólt egy bajnoki meccsen, de megőrizte 5. helyét a tabellán.

Domján Attila: – Jól kezdtük a meccset, az első tizenöt percben az történt, amit szerettünk volna, ám azután csináltunk egy butaságot. Tudtuk, hogy Lukács Raymond szereti ezeket a szituációkat, több ilyen helyzetből is kiharcolt már tizenegyest idén, mégsem tudtuk elkerülni a büntető előtti helyzetet.

Schindler Szabolcs: – Óriási bravúr felállni egy 6-0-ás vereség után. A csapat bebizonyította, hogy van tartása és jó közösséget alkot. Csak így lehet eredményt elérni, gratulálok a csapatnak.