Beharangozó: Békéscsaba 1912 Előre II. – BKV Előre

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 352 másodperc.

Anyák napján, egyben a munka ünnepén, azaz 2022. május 1-én (vasárnap) 12:00 órától a jelenlegi bronzérmes pozícióban álló BKV Előre csapatát fogadjuk a harmadosztályú bajnokság 33. fordulójában a Békéscsaba Labdarúgó Akadémián.

Öt pozíció és 20 bajnoki pont a pillanatnyi különbség a mérkőző felek között, tehát ismét igen nehéz feladat várhat második csapatunkra. A szezon elején az egyik bajnokaspiránsnak kikiáltott BKV Előre érkezik Békéscsabára, akiknek az idény vége felé feljutási esélyük már nem maradt. Az éllovas Kazincbarcika 87 pont birtokában, toronymagasan vezeti a táblázatot, míg a DEAC 72 egységgel (15 ponttal lemaradva), valamint a BKV 67 bajnoki pontot gyűjtve (20 ponttal lemaradva) “csak” a harmadik helyen áll. Mivel a bajnokságból hat forduló, ezáltal 18 szerezhető pont maradt, a másodosztályú tagság már egészen biztosan nem elérhető számukra. Nagy kérdés, hogy a fennmaradó időre mennyi motiváció és spiritusz maradt a fővárosiakban?! Nyilván nem érkeznek majd feltartott kézzel, hiszen sportolókhoz méltóan a téttől vagy a tétnélküliségtől függetlenül azért mindenképpen győzni szeretnének, ami természetesen csapatunkról is elmondható. Az viszont egészen biztos, hogy a Budapesti Közúti Vaspálya Társaság csapata, amelyet ugyanabban az évben (1912) alapítottak, mint a Békéscsaba 1912 Előrét, a békéscsabai mérkőzés végeredményétől függetlenül sem előre, sem hátra nem léphetne a bajnoki táblázaton. Csapatunk számára viszont maradt rizikója az összecsapásnak, hiszen közvetlenül mögöttünk, pontazonossággal (47 pont) az Újpest II. áll, de mindössze egyetlen egység hendikeppel (46 pont) ott a Putnok, kettővel (45 pont) pedig a Füzesgyarmat is az üldözők között található. Vélhetően a döntetlen eredményt, ezáltal a pontszerzést látatlanban is aláírná mindenki, ám a helyezések alakulásának függvényében nyilván sokkal optimálisabb lehetne egy nagyszerű győzelem. Annál is inkább, hiszen van miért visszavágnunk a sárga-kékeknek, hiszen a 14. fordulóban, 2021. október 24-én elszenvedett idegenbeli 4-1 arányú vereség nem esett jól.

A BKV őszi eredménysorára pillantva látható, hogy a lejátszott húsz mérkőzésükből tizenhat alkalommal győztek, emellett mindössze háromszor kaptak ki (Kazincbarcika – BKV Előre 2-0, Tiszafüred – BKV Előre 2-0, Újpest II. – BKV Előre 7-0), valamint egyszer végeztek döntetlenre (BKV Előre – DVSC II. 1-1). Jó eséllyel a koporsóba a szöget a Tiszafüred és az Újpest elleni mérkőzés verte be náluk, hiszen a feljutásért harcba szállva az ilyen eredmények végzetes hibának bizonyultak. Hozzátesszük, hogy az Újpest II. gyakorlatilag több első osztályú labdarúgóval soraiban hozta a mérkőzést, így nem biztos, hogy teljesen korrekt és az erőviszonyokat valósan tükröző végeredmény született. Az megint más kérdés, hogy a szóban forgó mérkőzést követően olyan nyilatkozatok is elhangzottak, hogy nem is akarnak feljutni, hiszen a feltételek jelen pillanatban nem állnak rendelkezésre – bár ezeket lehet, hogy akkor inkább csak a csalódottság szülte. Tavasszal aztán – ahogy ilyenkor lenni szokott – többször is becsúsztak a hibák és szépen lassan elúszott az esély, hiszen az eddig lejátszott 12 meccsből csak ötször sikerült három pontokat szerezniük, négyszer is kikaptak, három alkalommal pedig döntetlenre végeztek. Az indulás és vállalások körüli bizonytalanságra a Magyar Labdarúgó Szövetség április 29-én közzétett határozata adott választ, melyből kiderült, hogy a BKV 2013 Futball Kft. harmadosztályú, amatőr licencet igényelt és kapott. Mindentől függetlenül az összességében elért 21 győzelem, 4 döntetlen, 7 vereség, valamint az eredményekkel együtt járó 67 pont és harmadik pozíció mindenképpen nagyszerű teljesítmény.

Színes lapok miatt vendégeink keretében Gyurkó Máténak kell kihagynia a viharsarki túrát, hiszen az előző Barcika elleni összecsapás 84. percében kiállították. A Békéscsaba keretében pedig Pap Szabolcs járt ugyanígy a DEAC elleni mérkőzés 91. percében.

Békéscsaba 1912 Előre II. – BKV Előre mérkőzés játékvezetőjeként Dobai Jánost akkreditálta a szövetség. Segítőiként Bereczki Bencét és Juhász Szabolcs Olivért jelölték ki. Az 1986-os születésű sporival 2021. március 27-én, a Békéscsaba 1912 Előre II. – DVTK II. 0-2 mérkőzésen szintén játékvezetőként találkozhattunk utoljára. Pályafutása során eddig 441 sárga- és 20 piros lapot használt fel. Hasznos munkát, jó mérkőzést kívánunk!

Az NB III Keleti csoport 2021/2022-es szezon 33. fordulóját május 1-én (vasárnap) 11:00 órától Újpest FC II. – Putnok FC, 12:00 órától Békéscsaba 1912 Előre II. – BKV Előre, 14:00 órától DVSC II. – Jászberényi FC, 17:00 órától Füzesgyarmati SK – Termálfürdő FC Tiszaújváros, Aqua-General Hajdúszoboszló – Eger SE, Kolorcity Kazincbarcika SC – Kisvárda Master Good II., Tiszafüredi VSE – DEAC, Tállya KSE – Hidasnémeti VSC, Sényő Carnifex FC – Törökszentmiklósi FC, valamint Salgótarjáni BTC – DVTK II. párosításokban rendezik meg.

táblázatra pillantva látható, hogy a mezőnyt a Kazincbarcika (87 pont), a DEAC (72 pont), valamint a BKV Előre (67 pont) vezeti, a veszélyzónában pedig pillanatnyilag a Salgótarján, a Tállya, a Hidasnémeti, valamint a Törökszentmiklós csapata található.

Az előrejelzés szerint Békéscsaba térségében közepesen felhős időjárás várható, a maximális nappali hőmérséklet azonban akár 23 Celsius fok körül alakulhat. A Nap 2022. május 1-én (vasárnap) 19 óra 56 perckor nyugszik.

Arra biztatjuk közönségünket, hogy amennyiben tehetik és módjukban áll látogassanak ki a mérkőzésre és szurkoljanak a srácoknak!