A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 287 másodperc.

Időpont: 2018. szeptember 25. (kedd) 19:00 óra

Asszisztensek: Varga Zsolt, Márkus Tamás

Békéscsaba: Ribánszki László, Zahorán Balázs, Mezei Szabolcs, Szatmári István, Gránicz Patrik, Urbin Péter, Szalai Dániel, Király Patrik, Hursán György, Viczián Ádám, Szélpál Norbert. Cserék: Uram János, Nagy Sándor, Lustyik Levente, Mészáros Márk, Máris Dominik, Ilyés Tamás, Babinyecz Balázs.

Győr: Horváth Tamás, Tajthy Tamás, Magasföldi József, Bagi István, Baracskai Roland, Szimcsó Viktor, Tar Zsolt, Hamar Ádám, Andric Nemanja, Vukasovic Marko, Kovács Krisztián. Cserék: Gyurákovics Erik Zoltán, Tóth Dávid, Mervó Bence, Jakab Dávid Csaba, Szánthó Regő, Vadász Viktor, Koltai Tamás.
Vezetőedző: Király József

Gólszerző: Szalai Dániel (16. perc).

Sárga lap: Viczián Ádám (7. perc), Baracskai Roland (14. perc), Tajthy Tamás (37. perc), Gránicz Patrik (86. perc), Nagy Sándor (89.perc), Jakab Dávid (90. perc).

Nézőszám: 920

A 17. percben egy szép akció végén előnyhöz jutottak a csabaiak. Egy balról átívelt, tért ölelő labdát Szalai Dániel a jobb szöglet zászlónál lestoppolt, majd Baracskai Rolandot kicselezve beverekedte magát a tizenhatoson belülre. Mindenki beadást várt, nem úgy Szalai, aki éles szögből laposan kilőtte a hosszú sarkot, 1—0.

Rövid tapogatózó játék után magához vette a kezdeményezést a házigazda. Korszerűbb futballt mutattak be a csabaiak, gyakran eljutottak a vendégek kapujáig és sokszor alaposan megmozgatták Horváth Tamás kapust, aki derekasan állta a sarat egészen a 17. percig, amikor egy kicsit ő is elnézte, mire is készül Szalai Dániel, aki felismerve a lehetőséget, vezetéshez juttatta csapatát. A hazaiak gólja után kiegyensúlyozottabb lett a játék – de jellemző, hogy a kisalföldiek csupán a 33. percben próbálkoztak első ízben kapura lövéssel. A lila-fehérek továbbra is aktívabbak maradtak a zöldek kapuja előtt és akár további gólokat is elérhettek volna. Fölényükre jellemző, hogy már az első játékrészben 8:0 volt a szögletarány az Előre javára.

Szünet után bátrabb lett a győriek játéka, ám továbbra is kevés vizet zavartak Ribánszki László kapuja előtt. Az egykori válogatott, illetve első osztályú játékosok zöme ezen a napon csődöt mondott. A mezőnyben még úgy ahogy elfutballoztak, ám ennél többre senki sem volt képes soraikból. A csabaiakat nemcsak a remek védekezésük, hanem a sokkal veszélyesebb és színesebb támadójátékuk is dicséri, de ötletben sem volt hiány. Ráadásul a 65. percben növelhették volna előnyüket, ám Hursán György remek, 18 méterről leadott lövését ujjheggyel a kapufára tolta a kisalföldiek portása.

A lila-fehérek minden tekintetben ellenfelük fölé nőttek, teljesen megérdemelten tartották itthon a három pontot, amivel az is eldőlt, hogy függetlenül a forduló holnapi további kilenc mérkőzésétől, továbbra is az élről várják a hétvégét, amikor ismét hazai környezetben játszanak, ellenfelük pedig a Budafok gárdája lesz.

Boér Gábor: — Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, óriási iramot diktáltunk, több pontrúgás után veszélyeztettük a győriek kapuját. Vezető gólunk után is megnyílt a terület és a lehetőség az újabb találatra, de nem sikerült. Sebaj, a lényeg hogy győztünk és szerintem megérdemelten. Elégedett vagyok, de nincs idő ünnepelni, a hétvégén újabb feladat vár a csapatra.

Király József: — Megérdemelten nyert a Békéscsaba. Az első félidő hamar elment számunkra, végig nyomás alatt tartott bennünket a házigazda, csak idő kérdése volt, hogy mikor kapunk gólt. A második játékrészben éledezett a csapat, bizakodtunk, de csak halvány lehetőségeink voltak. Igyekszünk újra rendezni sorainkat, fogunk még jól játszani.