A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 327 másodperc.

Időpont: 2018. november 25. (vasárnap) 17:00 óra

Asszisztensek: Varga Zsolt, Márkus Tamás

Békéscsaba: Ribánszki László, Zahorán Balázs, Nagy Sándor, Lustyik Levente, Szatmári István, Gránicz Patrik, Urbin Péter, Szalai Dániel, Hursán György, Viczián Ádám, Szélpál Norbert. Cserék: Uram János, Mezei Szabolcs, Mészáros Márk, Máris Dominik, Király Patrik, Pilán Márkó, Sinanovic Sinan.

Gyirmót: Rusák Edvárd, Szilvási Péter, Nagy Patrik, Széles Imre Antal, Strestik Marek, Heffler Norbert, Szarka Ákos, Varga Péter, Villám Balázs, Lázár Patrik, Herjeczki Kristóf Gábor. Cserék: Rengel Péter, Gelencsér György, Présinger Ádám, Sandal Dominik, Horváth Roland, Krebsz Máté László, Vólent Roland.
Vezetőedző: Szepessy László

Gólszerző: Strestik Marek (3. perc).

Sárga lapok: Nagy Sándor (8. perc), Zahorán Balázs (14. perc), Urbin Péter (41. perc), Szalai Dániel (53. perc), Pilán Márkó (63. perc), Mészáros Márk (69. perc), Varga Péter (69. perc), Király Patrik (80. perc), Lázár Patrik (83. perc), Présinger Ádám (93. perc).

Piros lapok: Szarka Ákos (63. perc), Hursán György (85. perc), Viczián Ádám (91. perc).

Nézőszám: 321

Kártyaparti, kihagyott helyzetek, esős idő és negatív nézőcsúcs – szummázhatnánk a vasárnap esti rangadót.

A liláknak rosszul kezdődött a találkozó: a bajnoki éllovas Marek Strestik távoli lövésével már a 3. percben megszerezte csapatának a vezetést (0-1). A Csaba gyorsan felébredt, a 7. percben már Urbin került helyzetbe, de Rusák könnyedén védett. Ezt követően Szatmári István került a főszerepbe: a 11. és a 17. percben is ígéretes helyzetben lőtt a kapu mellé. A támadó a legnagyobb lehetőséget a 31. percben hibázta el: ekkor egy az egyben állt a kapussal szemben és Rusák bravúrral védett. A félidő hajrájában már nem volt nagyobb csabai helyzet, de a hazaiak uralták a játékot.

A második játékrészt Hursán György kapufája vezette fel az 50. percben, így ekkor is elmaradt az egyenlítés. Az 55. és az 57. percben pedig a vendégek duplázhatták volna meg az előnyüket. Bognár Tamás játékvezető már eddig is osztogatta a sárga lapos figyelmeztetéseket – végül tizenkettőig jutott (!) – azonban ezután már a pirosak is előkerültek. A 65. percben Szarka Ákos már másodszor kapott lapot, így a vendégek csatára volt az első búcsúzó. Az emberelőnyben játszó csabaiaknak a legnagyobb egyenlítési lehetősége egy szabadrúgás volt a 84. percben: Szatmári 17 méteres próbálkozását Rusák védte.

A hajrában “kártyapartit” rendezett Bognár játékvezető: Hursán Györgyöt második sárgával, Viczián Ádámot pedig egy szigorú piros lappal küldte le a pályáról. A hosszabbításban a Gyirmót másodszor is betalálhatott volna, de az eredmény már nem változott.

A Gyirmót 1-0-ra győzött és továbbra is éllovas, míg a Békéscsaba tizedik hazai találkozóján elveszítette veretlenségét a Kórház utcában és a 4. helyen áll.

Boér Gábor: – Sajnos kipontoztak bennünket a hátralévő fordulókra. A kihagyott helyzetek miatt magunkat, a kártyapartiért mást is hibáztathatunk.

Szepessy László: − Úgy gondolom, hogy célunkat elértük a mai napon, hiszen azért jöttünk ide, hogy megnyerjük a mérkőzést és tovább erősítsük pozíciónkat. Ennek szellemében játszottunk és gólig fölényben is játszottunk. Az első félidőben is voltak olyan periódusok, amikor gyakorlatilag kiegyenlített volt a játék és mindkét csapatban benne volt a gólratörés. A kiállítás után már nem tudtunk igazán mást csinálni, mint védeni az eredményt, így kontrajátékra rendezkedtünk be. Elég túlfűtött lett a mérkőzés, ami nyilván abból is adódott, hogy a Békéscsabának menni kellett egyenlítésért. Nagy erőket mozgósítottak, ebből adódóan rengeteg párharc alakult ki, így nyilván – de nem szeretnék a bíróval foglalkozni, hiszen ez az ő dolga – de elég parázs meccs kerekedett. Az utolsó percekben, amikor a kapussal álltunk szemben és mellé rúgtuk a labdát, eldönthettük volna végleg a mérkőzést. Mindenképpen gratulálok a csapatomnak, hiszen egy nagyon kemény, harcos mérkőzésen van túl és úgy gondolom, hogy a tavaszi szezonra megszereztük azt a stratégiai előnyt – függetlenül attól, hogy még három forduló van hátra – az üldözőinkkel szemben, amelyre nyugodtan lehet építkezni, hogy céljainkat elérjük.