WKW ETO FC Győr – Békéscsaba 1912 Előre

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 371 másodperc.

Merkantil Bank NB II Liga 2021/2022. 16. forduló

0-1 (0-0)

BELÉPÉS 18 ÉVEN FELÜLIEKNEK CSAK VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL, VAGY AZ AZT HELYETTESÍTŐ EESZT APPLIKÁCIÓVAL!

Időpont: 2021. november 21. (vasárnap) 13:00 óra

Helyszín: ETO Stadion

Cím: 9027 Győr, Nagysándor József u. 31.

Játékvezető: Németh Ádám

Asszisztensek: Szalai Dániel, Király Zsolt

Tartalék játékvezető: Gaál Ákos

Győr: Fadgyas Tamás László, Csonka Bonifác, Bagi István, Óvári Zsolt Levente, Fodor Ferenc, Vincze Ádám Ottó, Tuboly Máté, Toma György, Berki István, Kovács Krisztián, Bacsa Patrik. Cserék: Ruisz Barnabás, Lipták Zoltán, Szimcso Viktor, Kulcsár Kornél, Forgács Dávid Péter, Priskin Tamás, Erdei Milán, Vernes Richárd, Kiss Máté.
Vezetőedző: Klausz László

Békéscsaba: Czinanó Antal Áron, Farkas Márk, Nagy Sándor, Kitl Miklós, Lukács Raymond Barna, Nikola Pantovic, Szabó Péter, Király Patrik, Sipos Gábor, Bora György, Horváth Péter. Cserék: Winter Dániel, Krnács Richárd, Gránicz Patrik, Zvara Levente Mátyás, Varga Szabolcs, Ilyés Tamás, Fazekas Lóránt, Hodonicki Márk, Paudits Patrik.

Gólszerző: Gránicz Patrik (74. perc).

Sárga lapok: Lukács Raymond Barna (41. perc), Tuboly Máté (49. perc), Bagi István (56. perc), Kitl Miklós (66. perc), Farkas Márk (92. perc).

Kiegyenlített játékkal kezdődött a mérkőzés, mindkét csapat próbálta mezőnyben járatni a labdát. Az első lehetőség a vendégek előtt adódott, amikor Király kapott egy pontos labdát a leshatáron, amivel a kapu felé tudott fordulni, ám középre adását tisztázni tudták a hazai védők. Öt perccel később Berki egy pattanás után lövéssel próbálkozott a békéscsabai tizenhatoson belül, a labda szögletre vágódott egy védőről. Ezután a Békéscsaba volt aktívabb, ám a félidő közepére újra kiegyenlítődött a játék. A 28. percben Toma próbálkozott távolról lapos lövéssel, Czinanó bravúrral tolta szögletre a bal alsóba tartó labdát. Az első félidőben komolyabb lehetőség már nem alakult ki.

Fotó: facebook.com/etofcgyor

Az 57. percben jó szögből végezhetett el szabadrúgást a Békéscsaba, amit Király lőtt kevéssel a felső léc fölé. Szűk egy óra játék után Kovács Krisztián lőtt kapura egy lecsorgót, ám Czinanó hatalmasat védett. A 62. percben pályára lépett a hosszabb sérülés után visszatérő Priskin Tamás, aki nem sokkal a beállása után helyzetbe is került. A 74. percben megszerezte a vezetést a Békéscsaba. A két perccel korábban pályára lépő Gránicz elé került a labda a bal oldalon, aki középre cselezte magát, majd kilőtte a hosszút (0-1). Ezután már hiába próbált mindent megtenni az ETO, nem sikerült egalizálniuk az eredményt, így a Békéscsaba elvitte a három pontot és megszerezte szezonbeli második győzelmét.

Klausz László: – Abszolút nem tetszett a mérkőzés, de az az igazság, hogy a hét elején, amikor a játékosok visszatértek a válogatott szünetről, éreztem rajtuk, hogy egy kicsit tompábbak és ez sajnos a mérkőzésen is megmutatkozott, mert nem éreztem azt az akarást, hogy ezt a mérkőzést meg akarjuk nyerni. A párharcokban alulmaradtunk, talán megelégedtünk magunkkal, hogy három meccset nyertünk, holott végig erről beszéltünk, hogy ugyanaz a csapat vagyunk, ugyanúgy kell mennünk tovább. A 60. perc környékéig azt a játékot játszottuk, amivel eddig sikeresek voltunk, de nem volt meg az az átütőerő a támadásokban, az a frissesség, amivel eljutottunk volna a kapuig. Utána váltottunk, egy ki-ki mérkőzés alakult ki, ahol várható volt, hogy amelyik csapat előbb gólt szerez, az meg is nyeri a mérkőzést.

Schindler Szabolcs: – Jó tett a csapatomnak a válogatott szünet, nagyon sokat edzettünk. Alaposan felkészültünk az ETO-ból, sokat foglalkoztunk velük. A mérkőzést nagy részét tekintve úgy gondolom, hogy nagyon szervezett futballt mutattunk be és véleményem szerint megérdemelten nyertünk, mert kihasználtuk a hazaiak hibáit. Már az első félidőben is fölényben játszottunk, igaz ellenfelünk nagyon mélyen védekezett. Többet kockáztattunk, mint a korábbi mérkőzéseken, a második félidőben már kiegyenlítettebb játék volt, de az összkép alapján megérdemelt a győzelmünk.

Forrás: WKW ETO FC Győr

Információk Jegyzőkönyv Tabella

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat, melyeket egyedülálló módon rendszeresen és azonnal frissítünk, miután hivatalos formában megkaptuk a belépőjegyekkel és beléptetéssel kapcsolatos tájékoztatást. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM tud felelősséget vállalni abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az adott mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy adott esetben a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési feltételekért NEM tudunk felelősséget vállalni. Megértésüket és türelmüket köszönjük!