Időpont: 2019. október 6. (vasárnap) 17:00 óra

Asszisztensek: Garai Péter, Sinkovicz Dániel

Szeged: Takács János, Tóth Gábor, Germán Tamás, Gajdos Zsolt, Kárász Krisztián, Oláh Gergő, Mohl Dávid, Varga Szabolcs, Deák István, Kóródi Nándor, Jovanovic Aleksandar. Cserék: Aleksic Branimir, Bitó Martin, Zvara Dávid, Sóron Tibor, Andorka Péter, Moga Sergiu Ionut, Dragoner Dávid Filip.
Vezetőedző: Joao Pedro de Oliveira Janeiro

Békéscsaba: Ribánszki László, Farkas Márk, Nagy Sándor, Mészáros Márk, Nikola Pantovic, Olasz Dénes, Szalai Dániel, Király Patrik, Hursán György, Anton Bidzilya, Gréczi Márton Péter. Cserék: Uram János, Károly Bálint, Tóth Dániel, Máris Dominik, Ilyés Tamás, Babinycz Balázs, Burai Erik Csaba.

Gólszerző: Kóródi Nándor (18. perc).

Sárga lapok: Hursán György (37. perc), Farkas Márk (39. perc), Kóródi Nándor (39. perc), Mohl Dávid (45. perc), Király Patrik (72. perc), Deák István (73. perc), Varga Szabolcs (79. perc).

18. perc: A korábban az Előrében is megfordult Gajdos baloldali beadása után, Kóródi megelőzte védőjét és bepörgette a labdát a hosszú sarokba, 1–0.

Mintegy négyezer néző várta a két csapatot vasárnap a negyvenedik másodosztályú dél-alföldi rangadón, amelyen a szurkolótáborok végig biztatták a kedvenceiket a Szent Gellért Fórumban. A békéscsabaiaknál sérülés miatt hiányzott Faragó, Pilán és Szélpál.

A 13. percben Kárász pontosan centerezett, Kóródi kapásból fölé lőtte a labdát. Három perccel később Király lövését védte a hazai kapus. A 18. percben megszerezte a vezetést a Szeged, majd öt perccel később Király szögletéről centiméterekkel maradt le a kapu torkában Olasz. A Tisza-partiak a vezetés tudatában nyugodtabban játszhattak és több helyzetet is kialakítottak. A 38. percben tűzijáték alakult ki a hazai kapunál, Olasz beadása után Gréczi lőtt kapura, Jovanovic önfeláldozóan mentett. A 45. percben Király szabadrúgása után védett Takács kapus.

Fordulás után a hazaiaknál a sérült Kárász helyett Sóron folytatta. A szegediek irányították a játékot az első percekben. Az 52. percben Oláh Gergő szerelte az ígéretes helyzetben kilépő Gréczit. Az 55. percben Gajdos már csak a kapussal állt szemben, de Ribánszki bravúrral védeni tudott. Beszorult a Békéscsaba, a házigazda állandóan a vendégek térfelén tartotta a labdát. A 63. percben Hursán lövését biztosan védte a fiatal Takács kapus. Két perccel később Schindler Szabolcs cserélt, Gréczi Márton helyére Máris Dominikot küldte a pályára. A hajrában a Békéscsaba mindent megtett az egyenlítésért, a 70. percben Szalai fejelt a kapufára, majd a 78. percben Máris lövését védte bravúrral Takács, majd a 86. percben Hursán lövését hárította a hazai hálóőr.

Joao Pedro de Oliveira Janeiro: – A Békéscsaba rendkívül kemény és sportszerű ellenfél volt, örülök a győzelemnek és annak, hogy egy rossz sorozatot adtunk át a múltnak. Hetven percig ismét rengeteg helyzetünk volt és szerencsére egyet be is lőttünk! Külön szeretném kiemelni a vendégek sportszerűségét a második félidőben, egy szituációnál megmutatták, mi a fairplay.

Schindler Szabolcs: – Sajnos hétről-hétre ilyen meccseket játszunk. Meg kell értenie minden játékosnak és mindenkinek a klubnál is, hogy amíg nem rúgunk gólt, addig a kiesés ellen fogunk küzdeni – ez a realitás. Végigtámadtuk a mérkőzést, megvoltak a helyzeteink, amelyeket egyszerűen nem tudunk gólra váltani. Nagyon csalódottak vagyunk.

YouTube Fotók Élő szöveges tudósítás Információk

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat, melyeket egyedülálló módon rendszeresen és azonnal frissítünk, miután hivatalos formában megkaptuk a belépőjegyekkel és beléptetéssel kapcsolatos tájékoztatást. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM tud felelősséget vállalni abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az adott mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy adott esetben a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési feltételekért NEM tudunk felelősséget vállalni. Megértésüket és türelmüket köszönjük!