Élő tudósítás: Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Békéscsaba 1912 Előre

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 4 másodperc.

Takács János, Tóth Gábor, Germán Tamás, Gajdos Zsolt, Kárász Krisztián, Oláh Gergő, Mohl Dávid, Varga Szabolcs, Deák István, Kóródi Nándor, Jovanovic Aleksandar. Cserék: Aleksic Branimir, Bitó Martin, Zvara Dávid, Sóron Tibor, Andorka Péter, Moga Sergiu Ionut, Dragoner Dávid Filip. Vezetőedző: Joao Pedro de Oliveira Janeiro
0'
Ribánszki László, Farkas Márk, Nagy Sándor, Mészáros Márk, Nikola Pantovic, Olasz Dénes, Szalai Dániel, Király Patrik, Hursán György, Anton Bidzilya, Gréczi Márton Péter. Cserék: Uram János, Károly Bálint, Tóth Dániel, Máris Dominik, Ilyés Tamás, Babinycz Balázs, Burai Erik Csaba. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
1'
Elkezdődött a mérkőzés, kék-fekete színű mezben a hazai, fehér szerelésben a vendég Békéscsaba. A hazai csapat kezdte a találkozót.
6'
Farkas és Király tisztázott egy szegedi beívelés után.
6'
Olaszt rántották le a félpályánál, szabadrúgással folytathattuk.
8'
Olasz és Hursán kombinált, majd Bizilya elé került a labda, de csak egy bedobást értünk el.
10'
Zavar támadt a békéscsabai kapu előtt, majd a támadók szabálytalankodtak.
11'
Kárász beadását Farkas fejelte ki.
13'
Kárász beívelését Gajdos pöckölte a kapu felé, nem sokkal ment fölé.
15'
Pantovic próbálkozott betörni, de kiszorították, így kirúgással jöhet a hazai együttes.
16'
Előbb Pantovic, majd Király lőtt kapura - utóbbit Takács kapusnak kellett védenie.
18'
Ribánszki jött egy hazai szabadrúgásra, veszélytelen volt.
18'
Kóródi kapásból küldte a kapura a beadást, amely a csabai hálóban kötött ki.
20'
Hursán szögletét Olasz próbálta megfejelni, de csak kirúgás lett belőle.
23'
Király szögletéről Olasz Dénes maradt le centikkel.
25'
Pantovic lövése szállt jócskán fölé.
27'
Egy szegedi szabadrúgás után Kárászról pattant a labda a csabai kapu felé, szerencsére Ribánszki jól helyezkedett.
28'
Aztán az előbbi helyzet kialakítóját kellett ápolni.
29'
Pantovic készített Bidzilya elé, aki lemaradt a lehetőségről.
29'
Jovanovic lőtte be a kapu elé a pettyest, amit Nagy Sándornak sikerült kivágnia.
32'
Gréczi iramodott meg, de röviden szöktette társát, így oda lett a lehetőség.
33'
A hazai sarokrúgás messze elkerülte a csabai kaput.
33'
Gréczi volt lesen.
34'
Egy jó kényszerítőt Mészáros fülelt le, majd Ribánszkinak is játékba kellett avatkoznia.
36'
Hursán lépett túl keményen oda.
38'
Gréczi és Hursán alakított ki pompás helyzetet, majd nagy üggyel bajjal mentettek a védők - hatalmas lehetőség volt.
38'
Farkas Márk
38'
Kóródi Nándor
40'
Tóth rúgott luftot, kirúgás lett belőle.
42'
Hursán cipelte a labdát, majd némi tanácstalanság támadt és oda lett a lehetőség.
45'
Mohl Dávid
45'
1-0
46'
Elkezdődött a második félidő, a Békéscsaba indította útjára a labdát.
46'
A félidőben cserélt a hazai együttes, a sérült Kárász helyett Sóron Tibor lépett pályára.
48'
Jovanovic szerzett labdát, majd Gajdos csúnyán mellé durrantotta.
49'
Sórón szabadrúgása keltett zavart a csabai kapu előtt, végül sikerült felszabadítani.
50'
Egy perccel később Varga próbálkozott, de jócskán fölé ment a löket.
51'
Varga küldte ballal kapura a szabadrúgást, de az irányzékkal gond volt szerencsére.
52'
Hursán-Gréczi összjáték után, utóbbi elesett, így nem lett helyzet az akcióból.
54'
Játékvezetői labdával folytatódik a mérkőzés.
54'
A labda valahogy eljutott a tizenhatoson belülre, Ribánszkinak kellett jönnie.
55'
Pontatlan átadások után, ismét a szegediek vezethettek támadást, Ribánszki bravúrja kellett, hogy ne változzon az eredmény.
56'
Egy perccel később újabb hatalmas helyzet, ismét Ribánszki kapus mentett.
57'
Nagy nyomás alatt a békéscsabai kapu, gyakorlatilag a térfélen sem tudunk átjönni.
58'
Böcskei játékvezető tartott rövid osztályfőnöki órát, majd folytatódott a mérkőzés.
60'
Farkas indítása nem talált embert.
61'
Egy balról belőtt szabadrúgás után zavar támadt a hazai kapu előtt, de nem sikerült a kapuba juttatni a játékszert.
63'
Kóródi beadása két ember előtt is elsuhant, így a csabai védők felszabadítottak.
63'
Végre: Hursán lőtt kapura, amit Takács kapusnak kellett védeni.
66'
Király szabadrúgását Farkas kotorta a kapu felé, Takács azonban felszedte.
66'
Gréczi helyett Máris Dominik játszik tovább.
67'
Egy kipattanó labdát Oláh lőtt vissza a kapu felé, nem sokkal ment mellé.
69'
Máris iramodott meg és szögletet harcolt ki.
70'
Szalai fejelt egy beadásba, amely a kapufán csattant. Nincs szerencsénk.
70'
Király szögletét öklözte ki Takács kapus.
72'
Pantovic szabadrúgása után fejpárbaj alakult ki, majd Király kapott sárga cédulát.
73'
Deák is besárgult szövegelésért.
76'
Máris került ajtó-ablak helyzetbe, Takács kapus hatalmasat mentett. Tényleg nincs szerencsénk.