A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 315 másodperc.

Időpont: 2022. július 31. (vasárnap) 19:00 óra

Cím: 7633 Pécs, Stadion u. 2.

Játékvezető: Farkas Tibor

Asszisztensek: Máyer Gábor, Nagy Viktor

Tartalék játékvezető: Katona Balázs

PMFC: Helesfay Donát, Rácz László, Katona Levente, Harsányi István, Tóth-Gábor Kristóf, Kesztyűs Barna, Terbe Botond, Mayer János, Hadaró Valentin, Nikitscher Tamás, Makrai Gábor. Cserék: Kovács Péter Ákos, Futó Zsombor, Kónya Dávid, Takács Zsolt Zsombor, Kövesdi Péter, Marques-Airosa Patrik, Vas Bence, Svedyuk Alex Pál. Átlagéletkor: 24 év.
Vezetőedző: Weitner Ádám

Békéscsaba: Bukrán Erik, Kitl Miklós, Zvara Levente Mátyás, Szabó Péter, Máris Dominik, Mikló Roland, Fazekas Lóránt, Hamed Yasin, Bora György, Puskás Gábor Sándor, Talpalló Norbert Lajos. Cserék: Czinanó Antal Áron, Oláh Ákos, Lukács Raymond Barna, Váradi Ádám, Sipos Gábor, Albert István, Mágocsi Bence, Szabó Csaba, Varga Tamás Károly. Átlagéletkor: 24 év.

Gólszerző: Tóth-Gábor Kristóf (72. perc).

Sárga lap: Kitl Miklós (43. perc), Mayer János (52. perc), Tóth-Gábor Kristóf (73. perc), Mikló Roland (91. perc).

A 4. percben Helesfay futott alá egy felívelésnek, de nem lett belőle nagyobb baj, tisztáztak a hazai védők. A 16. percig kellett várni az első csabai lehetőségre, amikor Hamed Yasint vette észre remekül Szabó Péter és jobb külsővel indította a védők lábai között, de a társ lesen volt. Igaz, Helesfay így is hárította lövését. Egy perccel később ellenakcióba kezdett a PMFC, és Makrai jobb oldalról érkező beadása kellemetlen pillanatokat okozott a vendégek kapusának, mert Fazekas Lórántról majdnem a kapuba vágódott a labda. A 25. percben Kesztyűs jobb oldali szöglete remekül tekeredett az ötös rövid sarkra érkező Katona fejére, de a pécsi védő fölé fejelt. A 26. percben gyors kontrát vezetett a Békéscsaba, de Hamed lövését bravúrral védte Helesfay. A 31. percben Makrai lábáról pattant hátra Terbe elé a labda, a középpályás kapásból lőtt 17 méterről, de Bukrán óriásit védett. A 38. percben Tóth-Gábor szépen vált le Boráról, majd Harsányi elé készített, de a társ egy cselt követően balról, 7 méterről fölé lőtt. A félidő utolsó lehetőségeként Tóth-Gábor vitt végig a jobb szélen egy támadást, befele indult az alapvonalon, majd a kapura emelt, de a kapufán csattant a labda.

Az 58. percben Nikitscher tört be baloldalról a Békéscsaba tizenhatosára, majd jobbal lőtt, de a labda keresztbe elszállt a kapu előtt. A 65. percben Szabó Péter helyére Sipos Gábor állt be. A 71. percben Tóth-Gábor remek labdát kapott az ötös vonalán, de Bukrán újabb óriási védést mutatott be. A 72. percben egy szöglet ismét Tóth-Gábort találta meg, aki az ötösről ezúttal már a kapuba bólintott (1-0). A 77. percben kettős csere a békéscsabai oldalon, Kitl helyére Lukács Raymond, míg Zvara helyére Váradi Ádám érkezett. A 83. percben Harsányi tekert nagyszerűen középre a bal oldalról, de Kesztyűs fejese fölé szállt. A 85. percben Helesfaynak kellett nagyot nyújtóznia Hamed fejesénél, de ki tudta ütni a jobb kapufa mellől. A hosszabbításban Kesztyűs 20 méteres szabadrúgása a felső lécről a gólvonal elé vágódott le.

Brlázs István Gábor: – Természetesen csalódott vagyok az eredmény miatt, viszont a srácok hozzáállására és a mutatott játék miatt büszkék lehetnek magukra. Mindenképpen szerettünk volna pontot szerezni az első fordulóban, hiszen egyáltalán nem mindegy, hogy kezdjük a bajnokságot. Sajnos ez nem sikerült, de véleményem szerint ugyanannyi esélyünk volt megnyerni a találkozót, mint az ellenfélnek. Gratulálunk a Pécsnek!

Weitner Ádám: – Nehezen indult a mérkőzés. Gyakorlatilag négy hete van együtt a csapat és hét új játékos kapott helyet a keretben, ez ilyenkor egyáltalán nem egyszerű, főleg ha tétmeccsről van szó. Az első 20-30 percben nagyon görcsösek voltunk, nem találtuk a ritmust és a Békéscsaba agresszív módon megnehezítette a játékunkat. Aztán sikerült kijönnünk a görcsösségből és a második félidőben már jól fociztunk, voltak helyzeteink is és mindent összegezve megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

Összességében elmondható, hogy a mérkőzés képe alapján bármelyik csapat megszerezhette volna a győzelmet, amely ezúttal a hazaiaknak sikerült.