A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 287 másodperc.

A MÉRKŐZÉS VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNY NÉLKÜL IS MEGTEKINTHETŐ!

Időpont: 2022. április 24. (vasárnap) 17:00 óra

Cím: 7633 Pécs, Stadion u. 2.

Játékvezető: Farkas Tibor

Asszisztensek: Baghy Csaba, Kulman Tamás

Tartalék játékvezető: Gaál Ákos

PMFC: Helesfay Donát, Sági Milán, Rácz László, Futó Zsombor, Katona Levente, Kónya Dávid, Bíró Bence Balázs, Hegedűs Márk, Marques-Airosa Patrik, Nikitscher Tamás, Szabó Zalán. Cserék: Bukrán Erik, Dávid Zoltán Gergő, Zsemlye Balázs, Adamcsek Máté, Grabant Bence, Károly Bálint, Tihanyi Olivér László, Svedyuk Alex Pál, Bachesz Edvin, Kövesdi Péter.
Vezetőedző: Vas László

Békéscsaba: Czinanó Antal Áron, Farkas Márk, Kitl Miklós, Lukács Raymond Barna, Máris Dominik, Király Patrik, Sipos Gábor, Hodonicki Márk, Bora György, Horváth Péter, Puskás Gábor Sándor. Cserék: Winter Dániel, Gránicz Patrik, Szabó Péter, Bor Dávid Ferenc, Ilyés Tamás, Mikló Roland, Babinyecz Balázs, Tóth Dániel, Farkas Botond Gergő.

Gólszerzők: Farkas Márk (2. perc), Lukács Raymond (44. perc), Károly Bálint (60. perc).

Sárga lapok: Máris Dominik (20. perc), Tóth Dániel (73. perc), Vas László (87. perc).

Kiválóan nyitott a Békéscsaba, már a 2. percben megszerezte a vezetést: egy szöglet után a rövid sarokra berobbanó Farkas Márk csúsztatott a hosszú alsó sarokba, a védő harmadszor volt eredményes az idei bajnokságban (0-1). Ezt követően a vendégek magabiztosan álltak a lábukon, inkább a csabaiak akarata szerint alakult az első félidő. Sőt! A játékrész utolsó előtti percében ismét egy sarokrúgás után született gól: a hazaiak kapusa, Helesfay Donát az első kísérletet még védte, de a lecsorgót Lukács Raymond bombázta a kapuba, aki a huszonegyedik gólját jegyezhette a szezonban (0-2).

Fotó: Kurdi József

Nem lehetett elégedett a látottakkal a Pécs vezetőedzője, Vas László ennek megfelelően hármas cserével frissített a szünetben, ám az áttörést mégis a negyedik változtatás hozta meg: egy óra elteltével az egy perccel korábban beálló Károly Bálint első labdaérintéséből szépített (1-2). A hazaiak védelme nem volt határozott ezen az összecsapáson, hét perccel később Helesfay és Katona nem értette meg egymást, de Lukács ezúttal nem élt a lehetőséggel. Brlázs Gábor is cserélt, Lukácsot és Márist, Ilyés, valamint Tóth Dániel váltotta húsz perccel a vége előtt. Utóbbi öt perccel később óriási ziccert hagyott ki, majd a 83. percben Ilyés is eldönthette volna a meccset, de Helesfay hárított. Öt perccel a vége előtt Czinanó kapus sérült meg egy ütközésnél, így az utolsó percekben Winter Dániel állt a gólvonal előtt. Az eredmény viszont már nem változott, Brlázs Gábor sikerrel mutatkozott be a Lilák kispadján!

Sajnos az összecsapás véráldozattal is járt, hiszen Czinanó kapus a mérkőzés végén egy ütközés után az elsődleges diagnózis alapján bordatörést szenvedett és kórházba is szállították, így jó eséllyel számára idejekorán véget ért a szezon.

Vas László: – Gratulálok a Békéscsabának, hiszen összességében megérdemelten vitte el a három pontot. Két olyan szituációból kaptunk elkerülhető gólokat, amely eddig nem volt ránk jellemző. Mentünk becsülettel az eredmény után, de ez ma csak ennyire volt elég.

Brlázs István Gábor: – A srácok maximálisan betartották a megbeszélt taktikai utasításokat, így aztán jól működött, amit elterveztünk. Megvoltak a lehetőségeink, hogy korábban lezárjuk a mérkőzést, de természetesen így is elégedett vagyok a végeredménnyel és a hozzáállással is. Egész héten remekül dolgozott mindenki és ha így folytatjuk akkor biztosan elérjük minimális célunkat.

A Békéscsaba sikerével javított a helyzetén, a 14. helyen áll és jelenleg öt pont az előnye a már kieső helyen álló Szolnokkal szemben. A csapat legközelebb pénteken 18:00 órától lép majd pályára, amikor az ETO FC érkezik a Kórház utcába.