Időpont: 2024. március 3. (vasárnap) 14:00 óra

Cím: 1026 Budapest, Pasaréti út 124-126.

Asszisztensek: Szabó Ferenc Szilárd, Kovács Zoltán

Pénzügyőr: Steer Bence, Kiss Dávid, Tóth Dávid, Tóth Kristóf, Farkas Balázs Zoltán, Bene Marcell, Bartos Norbert, Karacs Roland, Stoiacovici Dávid Tibor, Simon Krisztián Zoltán, Labát Krisztofer. Cserék: Molnár Dávid Dániel, Zöld Bálint Domonkos, Balázs Bálint József, Gajda Márkó Gábor, Urbin Martin, Molnár Milán, Bánki József Ferenc, Qasim Amir, Megyeri Márk.
Vezetőedző: Seres Zsolt

Békéscsaba: Póser Dániel, Kovács Gergő, Farkas Márk, Mihály Bálint, Zádori Krisztián, Hodonicki Márk, Pusztai Olivér, Albert István, Tóth Máté, Bora György, Sármány Kristóf. Cserék: Krnács Richárd, Komáromi Csongor, Óvári Balázs, Pintér Norbert, Vólent Roland, Hulicsár Máté, Himics László, Mikló Roland, Kuzma Hunor Álmos, Szabó Csaba.
Vezetőedző: Csató Sándor

Gólszerző: Zádori Krisztián (34. és 58. perc).

Sárga lapok: Hodonicki Márk (36. perc), Labát Krisztofer (41. perc), Stoiacovici Dávid Tibor (54. perc), Karacs Roland (59. perc), Vólent Roland (60. perc), Balázs Bálint József (63. perc).

Az első öt percben nem tudott kialakulni folyamatos játék a kisebb szabálytalanságok miatt, ezt követően azonban inkább a Pénzügyőr tudta felvenni a fonalat. A 13. percben Labát szabadrúgása veszélyeztette a csabai kaput, majd Sármány került helyzetbe a másik oldalon, de mindkét lehetőség kimaradt. Hamarosan ismét Sármány Kristóf próbálkozott, azonban Steer kapus védeni tudott. A 19. percben Tóth Dávid lövését Póser hárította és ettől kezdve már a Békéscsaba irányította a játékot. A 30. percben egy szélről beívelt szabadrúgás okozott veszélyt a vendég kapu előtt, egy perccel később viszont már az Előre tudott kontrázni, de kimaradt az újabb lehetőség. A 34. percben egy formás támadás végén a szélről beadott labdát Zádori bólintotta a kapuba (0-1).

A szünetben egyik mester sem cserélt. A fordulást követően egyből egy hazai lehetőség adódott, de kimaradt a ziccer. Az 52. percben Póser kapus védett ismét, majd az 57. percben Sármány harcolt ki egy büntetőt, amit Zádori értékesített (0-2). Ezt követően főképp mezőnyben folyt a játék, a kapuk nem forogtak különösebb veszélyben. A 91. percben még Himics beadását Hulicsár lőtte kapura, de a hazai hálóőr védett.

Csató Sándor: – A hosszú felkészülés után már nagyon vártuk ezt a mérkőzést. Fegyelmezett, harcos ellenféllel játszottunk nehéz talajú pályán, a győzelmünk teljesen megérdemelt. Köszönjük szurkolóinknak, hogy Pasaréten is jó hangulatot teremtettek!

Összességében elmondható, hogy a Békéscsaba mindenképpen rászolgált a győzelemre, a gólkülönbség szerénysége viszont inkább a Pénzügyőr szempontjából hízelgő, hiszen több ajtó-ablak helyzetet is sikerült kidolgoznunk, ám ezeket továbbra is kisebb százalékban sikerült értékesíteni. Ettől függetlenül a győzelmet nyilván nem kell magyarázni, továbbra is jó úton haladunk, hiszen az újabb három pont a zsebünkben van.

Esemény, jegyzőkönyv, tabella:

JegyzőkönyvTabella

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM vállal felelősséget abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az aktuális mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési sajátosságokért NEM vállalhatunk felelősséget. Megértésüket és türelmüket köszönjük!