A MÉRKŐZÉS VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNY NÉLKÜL IS MEGTEKINTHETŐ!

Időpont: 2022. május 8. (vasárnap) 17:00 óra

Cím: 4060 Balmazújváros, Sporttér út 5-7.

Asszisztensek: Varga Gábor, Sinkovicz Dániel

Tartalék játékvezető: Nazsa Tamás

Nyíregyháza: Fejér Csongor Béla, Jánvári Gábor, Sigér Ákos, Paku Roland, Vass Patrik Ádám, Gengeliczki Gergő, Kovács Ádám Tibor, Gresó Mátyás, Szokol Zsolt, Hamed Yasin, Debreceni Zalán. Cserék: Nagy Sándor, Zamostny Balázs, Novák Csanád Ákos, Papucsek Barna, Amedome Godwords, Pócsik Botond Benedek, Andrei Robert Banyoi, Sztankó Dávid.
Vezetőedző: Feczkó Tamás

Békéscsaba: Winter Dániel, Farkas Márk, Kitl Miklós, Lukács Raymond Barna, Szabó Péter, Máris Dominik, Sipos Gábor, Hodonicki Márk, Bora György, Horváth Péter, Puskás Gábor Sándor. Cserék: Krnács Richárd, Gránicz Patrik, Zvara Levente Mátyás, Bor Dávid Ferenc, Ilyés Tamás, Mikló Roland, Babinyecz Balázs, Fazekas Lóránt, Tóth Dániel, Szabó Csaba.

Gólszerzők: Vass Patrik Ádám (14. perc), Lukács Raymond Patrik (59. perc – öngól), Hamed Yasin (70. perc).

Sárga lapok: Hodonicki Márk (27. perc), Paku Roland (30. perc), Sigér Ékos (89. perc).

A nyírségiek kezdtek jobban, a 7. percben Hamed lövése lepattant a békéscsabai védőkről. Két perccel később Debreceni beadása után, Hamed közelről a kapufára fejelte a labdát.  Egy perccel később ismét Hamed kerül helyzetbe, de négy méterről védője szorításában a kapu fölé lőtt. Ezután megszerezte a vezetést a hazai együttes Vass Patrik góljával, 1-0. Egy perccel később Sipos lövését bravúrral hárította Fejér kapus. A 15. percben Horváth Péter lőtt mellé. A 23. percben szöglet után Kitl fejese kerülte el a nyírségi kaput. Egy perccel később a volt csabai Kovács Ádám lőtt kapura, amit a védők mentettek, a labda Gresóhoz került, lövését követően Winter kapus lábbal tudott hárítani. A 40. percben szöglet után Debreceni fejelt fölé, de a védők beleértek a labdába. Az újabb hazai sarokrúgás után Gengeliczki lőtt fölé.

Fotó: Nyíregyháza Spartacus FC

A szünetben Brlázs Gábor cserélt, Sipos helyett Mikló, Szabó Péter helyett Zvara érkezett a pályára. Bátrabban kezdett az Előre, az 52. percben Mikló lőtt mellé, majd három perccel később Lukács veszélyeztetett. A 60. percben Lukács Raymond balszerencsés öngólja után már két góllal vezetett a Nyíregyháza, 2-0. Tíz perccel később eldőlt a mérkőzés, a nagy kedvvel játszó Hamed lőtte a harmadik hazai gólt, 3-0.

Feczkó Tamás: – Több helyzetet dolgoztunk ki már az első félidőben és bár a kapufáról ezúttal is kipattant a labda, sikerült megszerezni a vezetést. A folytatásban kicsit több területet hagytunk ellenfelünknek, de így is voltak lehetőségeink és ebben az osztályban kiemelkedő játékvezetés mellett megérdemelten győztünk.

Brlázs István Gábor: – Az első félidő nem tetszett, a szünetben és a cserékkel ugyan sikerült rendezni a sorokat, de a Nyíregyháza megérdemelten győzött. Eddig is minden találkozón nyerni akartunk, ez a hátralévő két meccsen is így lesz.

Két fordulóval a bajnokság vége előtt a helyzet változatlan, hiszen a táblázat 16. pozíciójából még mindig nem sikerült elmozdulni. A tabella továbbra is igen szoros, így az utolsó két mérkőzésnek hatalmas jelentősége lesz.