A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 279 másodperc.

Időpont: 2023. augusztus 19. (szombat) 17:30 óra

Cím: 2200 Monor, Balassi Bálint utca 36.

Játékvezető: Újhelyi Tamás

Asszisztensek: Gordos Árpád Mihály, Bense Milán

Monor: Bozsó Antal, Erdélyi Botond, Majzik Adrián, Szabó Bence, Urbán Péter, Kovács Dominik, Farkas Ádám, Szin Ferenc, Hulicsár Máté, Puskás Norbert Tibor, Horváth László Dávid. Cserék: Tóth Bertold, Agóts Tamás, Rácz Milán, Knolmár Milán, Szabó Csaba, Kávai Dominik.
Vezetőedző: Halgas István

Békéscsaba: Póser Dániel, Komáromi Csongor, Futó Zsombor, Pintér Norbert, Zvara Levente Mátyás, Mikló Roland, Fazekas Lóránt, Albert István, Geiger Norbert Attila, Bora György, Sármány Kristóf. Cserék: Krnács Richárd, Göblyös Sándor Robin, Mihály Bálint, Zádori Krisztián, Váradi Ádám, Rédling Kevin, Ilyés Tamás, Babinyecz Balázs, Kóródi Nándor.
Vezetőedző: Csató Sándor

Gólszerzők: Albert István (28. perc), Mikló Roland (77. perc).

Sárga lapok: Geiger Norbert Attila (39. perc), Hulicsár Máté (58. perc), Rácz Milán (65. perc), Szin Ferenc (83. perc), Mihály Bálint (89. perc), Váradi Ádám (94. perc).

A Monor otthonában lépett pályára a férfi labdarúgó NB III. Dél-Keleti csoport 4. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre, szombaton. A lilák magabiztos győzelmet arattak, így továbbra is hibátlan mérleggel állnak a harmadosztályban.

Az összecsapás a fekete-kék szerelésben pályára lépő hazaiak helyzetével kezdődött, a 4. percben egy alapvonalról érkező beadás után Horváth László lőhetett közelről, de a próbálkozás erőtlen volt, így Póser Dániel könnyedén védett. Az első vendég helyzetre a 8. percig kellett várni, amikor Mikló Roland éles beadására Sármány Kristóf érkezett, de a támadó az ötösön belülről mellé lőtt. A 27. percben megszerezte a vezetést a Békéscsaba: egy vendég szögletet követően, a kapu előtti kavarodás után Albert István juttatta előnyhöz csapatát (0-1). A félidő hátralévő részében is a viharsarkiak birtokolták többet a labdát, komolyabb helyzetet azonban nem sikerült kialakítani.

A fordulást követően öt perc játék után a hazaiaké volt az első lehetőség: Szin Ferenc erős távoli lövését Pósernek kellett védenie ahhoz, hogy ne egyenlítsen ki a Monor. Szinte egy perc sem telt el a csabai válaszig, egy kontratámadás végén Geiger Norbert cselezte magát üresbe, azonban a támadó lövése kiszorított szögből csupán a kapust találta el. A Békéscsaba a 74. percben közel állt az előny megduplázásához: egy beadást követően Ilyés Tamás lőhetett szabadon a tizenhatoson belül, de a próbálkozás a hazai kapu fölé szállt. Két perccel később büntetőhöz jutott az Előre, miután Mikló Rolanddal szemben szabálytalankodott a monori védő, Szabó Bence. A tizenegyest a sértett értékesítette, így a Békéscsaba beállította a 2-0 arányú végeredményt.

Csató Sándor: – Örülök, hogy folytatni tudtuk a győzelmi szériát, hiszen minden idegenbeli sikernek nagy értéke van. Pici hiányérzet ezúttal is a kihagyott helyzetek miatt van bennem, de összességében véve a terveink szerint alakult minden.

Csató Sándor együttese négy fordulót követően hibátlan mérleggel áll az NB III. Dél-Keleti csoportjában, holtversenyben az első helyen a Meton-FC Dabas SE gárdájával.

Esemény, jegyzőkönyv, tabella:

JegyzőkönyvTabella

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM vállal felelősséget abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az aktuális mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési sajátosságokért NEM vállalhatunk felelősséget. Megértésüket és türelmüket köszönjük!