Időpont: 2023. január 29. (vasárnap) 13:00 óra

Asszisztensek: Varga Gábor, Szilágyi Norbert

Tartalék játékvezető: Horváth Tibor

Kazincbarcika: Megyeri Gábor, Hleba Tamás, Szemere Balázs, Szekszárdi Milán, Ádám Ferenc József, Nagy János Patrik, Pálinkás Gergő János, Csatári Gergő, Süttő Attila, Kurdics Levente, Ur László. Cserék: Megyeri Gábor József, Takács Tamás, Szabó Balázs, Kovács Bence, Székely Krisztián Sándor, Nagy Ákos Attila, Puska Péter, Székely Dávid, Lippai Tibor, Benkő Péter, Kállai Zalán.
Vezetőedző: Varga Attila

Békéscsaba: Póser Dániel, Kitl Miklós, Zvara Levente Mátyás, Lukács Raymond Barna, Váradi Ádám, Mikló Roland, Albert István, Czékus Ádám, Bora György, Horváth Péter, Puskás Gábor Sándor. Cserék: Krnács Richárd, Futó Zsombor, Máris Dominik, Mágocsi Bence, Hodonicki Márk, Hamed Yasin, Szabó Csaba, Zádori Krisztián, Talpalló Norbert Lajos.

Gólszerzők: Puskás Gábor Sándor (6. perc), Lukács Raymond Barna (45+2. perc), Czékus Ádám (51. perc), Süttő Attila (93. perc).

Sárga lapok: Lukács Raymond Barna (43. perc), Zvara Levente Mátyás (59. perc), Bora György (93. perc).

A fehérben játszó Békéscsaba gyorsan magához ragadta a vezetést: a 6. percben Czékus Ádám passzolt a szélről Kitl Miklósnak, aki Puskás Gáborhoz juttatta el a labdát és a játékszer a hazaiak kapujában végezte (0-1). A következő helyzet a 10. percben adódott, amikor Ádám Ferenc próbált gólt szerezni, ám a csabai kapu mellé lőtt.

A Kazincbarcika a 19. percben szépíthetett volna: Szemere Balázs passzolt Kurdics Leventének, ám a labdáról lemaradva a lehetőségnek is búcsút inthetett. Néhány perccel később Czékus próbálkozott, ám kísérlete nem járt ererdménnyel. A 33. percben, egy szabálytalanságot követően a csabaiaknak szabadrúgást ítéltek, ám nem sikerült értékesíteni a helyzetet. Alig néhány momentummal később ismét szabadrúgást végezhettek el a vendégek, ám ebből sem sikerült gólt elérni.

A barcikaiak a továbbiakban sem tétlenkedtek, előbb Kurdics maradt le a passzról, egy perccel később pedig Pálinkás Gergő rúgott mellé. Az első félidő hosszabbításában a csabaiak domináltak, első próbálkozásukból nem, de a másodikból már gól született: Czékus és Lukács Raymond összjátékának köszönhetően a hazaiak üresen maradt kapujába juttatták a labdát (0-2).

A második félidőben is az Előre dominált: az 51. percben ismét a Lukács-Czékus duó volt eredményes (0-3). A következő percekben a kék-sárga hazaiak tovább próbálkoztak, de Póser Dániel rendre védte a lövéseket. A vezetőedzők mindkét oldalon cserékkel próbáltak frissíteni, de a Kazincbarcika továbbra sem tudott módosítani az eredményen. A 92. percben Szekszárdi ellen szabálytalankodtak a csabaiak a tizenhatoson belül, a játékvezető azonnal a büntetőpontra mutatott. A labda mögé Süttő állt és magabiztosan lőtte jobb alsó sarokba, beállítva a végeredményt (1-3).

Brlázs István Gábor: – Nagyon jól kezdtük a mai mérkőzést szerencsére az első helyzetet sikerült értékesíteni, amely meghatározta a továbbiakat. A második félidőben kicsit átengedtük a területet a hazai csapatnak, megpróbáltunk kontrákból veszélyeztetni, ez többé-kevésbé sikerült is. Természetesen elégedett vagyok az eredménnyel, egy apró lépést tettünk a céljaink elérése érdekében. Gratulálok a srácoknak!

Varga Attila: – Amikor heteken keresztül gyakorolsz valamit és jól sikerül a felkészülésed, működnek a dolgok, majd elérkezik a bajnoki mérkőzés és ennek talán tíz százalékát sem kapod vissza edzőként, annak ez az eredménye. Volt tíz-tizenkét szögletünk, legalább harminc beadásunk, amikből talán egyetlen egy labdát sikerült elfejelnünk. A Békéscsabának lehet kevesebb lehetősége volt, de nagyon jó százalékban használta ki őket. Ezért nem is marad más hátra, szeretnék szívből gratulálni az ellenfelünknek! Nyilván nem lehet ilyen rosszul kezdeni mérkőzést és természetesen nem lehet ilyen rosszul kezdeni a bajnokságot sem. Van mit átbeszélnünk, úgyhogy holnap egy húzós nap elé nézünk.

Fotók, élő közvetítés, esemény, jegyzőkönyv, tabella:

FotókÉlő közvetítés

JegyzőkönyvTabella

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM vállal felelősséget abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az aktuális mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési sajátosságokért NEM vállalhatunk felelősséget. Megértésüket és türelmüket köszönjük!