A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 336 másodperc.

Időpont: 2019. április 7. (vasárnap) 17:00 óra

Cím: 7400 Kaposvár, Pécsi u. 4.

Játékvezető: Pillók Ádám

Asszisztensek: Huszár Balázs, Király Krisztián

Tartalék játékvezető: Horváth Tibor

Kaposvár: Slakta Balázs, Vachtler Csaba, Bíró Dominik, Hadaró Valentin, Szakály Attila, Ur László, Hegedűs Dávid, Tömösvári Bálint, Nagy Krisztián, Ádám Martin, Nagy Richárd. Cserék: Pogacsics Krisztián, Fodor Marcell, Godzsajev-Telmán Rabil Ogli, Rajczi Péter, Beliczky Gergő, Borbély Ákos, Csernák Martin Tibor.
Vezetőedző: Waltner Róbert

Békéscsaba: Ribánszki László, Zahorán Balázs, Nagy Sándor, Mezei Szabolcs, Mészáros Márk, Szatmári István, Szalai Dániel, Hursán György, Babinyecz Balázs, Szélpál Norbert, Sinanovic Sinan. Cserék: Uram János, Dávid Zoltán Gergő, Urbin Péter, Máris Dominik, Ilyés Tamás, Pilán Márkó, Vólent Roland.

Gólszerzők: Zahorán Balázs (9. perc), Nagy Sándor (42. perc).

Sárga lapok: Sinan Sinanovic (15. perc), Bíró Dominik (63. perc), Hursán György (74. perc), Hegedűs Dávid (82. perc), Vólent Roland (88. perc).

Fotó: Lang Róbert

Csapatunkból sérülés miatt hiányzott Viczián Ádám, Lustyik Levente, Mácsai László, Gránicz Patrik, eltiltás miatt pedig Király Patriknak kellett kihagynia a vasárnapi találkozót, Urbin Péter viszont már annyira rendbe jött, hogy leülhetett a kispadra. Az első percek tapogatózó játéka után Zahorán bombagóljával megszereztük a vezetést, 0-1. A gól után a vendégek próbáltak irányítani, de védelmünk fegyelmezett játékkal semlegesítette a támadásokat. A 26. percben Hursán lőtt 19 méterről mellé, majd a félidő hajrájában Nagy Sándor találatával megdupláztuk előnyünket, 0-2.

Fordulás után a hazaiak próbáltak többet támadni, mi pedig azt játszottuk, amit ilyen helyzetben kell: gyors kontrákra építettük a támadásainkat. A kaposváriak mindent megpróbáltak, mentek előre, de ezen a napon nem volt orvosságuk a szervezetten és egységes csapatként futballozó csabaiakkal szemben.

Fegyelmezett és taktikus játékkal nagyszerű győzelmet arattunk Kaposvárott, amivel bár pozíciót nem fogtunk – hiszen a többi mérkőzés eredményeképpen nem változott az élmezőnyben a csapatok sorrendje -, de faragtunk lemaradásunkból, így egy hét múlva nyugodtan várhatjuk a Tiszakécske csapatát, amikor visszavághatunk az őszi fiaskóért.

Waltner Róbert: − A csapatjáték és a mentalitás sem olyan, mint ősszel. Ez is a mi csapatunk. Sok ember szenvedett ezen a meccsen, a nagy akarásnak pedig nyögés lett a vége. Az, hogy kifütyültek a saját szurkolóink eléggé fájó. Gödörben vagyunk, ez még nem fordult elő, hiszen kétszer egymás után még nem kaptunk ki. Összefogásra lenne szükség ahhoz, hogy ebből ki tudjunk jönni. Nem tudom, hogy mi a realitás, de ősszel erőn felül teljesítettünk, sok ember, akár szurkoló, akár játékos pedig elhitte, hogy jók vagyunk, de nem vagyunk. Itt a bizonyíték rá. Alázattal kell tovább dolgoznunk, s ha ez megvan, akkor előre tudunk lépni.

Boér Gábor: − A látottak alapján kétség sem férhetett csapatunk sikeréhez, hiszen a Kaposvárt szinte helyzet nélkül tudtuk tartani a mai napon – fegyelmezett játékkal nagyon kevés lehetőséget engedtünk nekik. Betartottunk minden taktikai utasítást, amelyeket megbeszéltünk és voltak lehetőségeink az ellenakciókból, melyekből kettőt igen jó hatásfokkal ki is használtunk. Sokat futottak és jól dolgoztak a srácok, így megérdemelten nyertünk – nagyon örülünk annak, sikerült ismét egy idegenbeli bravúrt bemutatnunk. Bízom benne, hogy a maradék hét mérkőzésre még maradt bennünk erő és tartalék, hiszen szeretnénk még feljebb lépegetni.

YouTube Információk

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat, melyeket egyedülálló módon rendszeresen és azonnal frissítünk, miután hivatalos formában megkaptuk a belépőjegyekkel és beléptetéssel kapcsolatos tájékoztatást. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM tud felelősséget vállalni abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az adott mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy adott esetben a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési feltételekért NEM tudunk felelősséget vállalni. Megértésüket és türelmüket köszönjük!