A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 172 másodperc.

Időpont: 2023. január 14. (szombat) 11:00 óra

Asszisztensek: ?????

A mérkőzés időtartama: 2 x 50 perc.

Hódmezővásárhely: Deczki Máté, Orosz Márk, Hunya Krisztián, Szabó Péter, Zámbori Dániel, Juhász Jónás, Hegedűs Martin, Barta Norbert, Fődi Zsolt, Rabecz Valter, Imres Dávid Zsolt. Cserék: Bogdán Bence, Tóth Ádám, Tapiska Géza, Schildkraut Krisztián, Vladul Stefan, Ondrejó Tamás, Vastag Richárd, Boda Kristóf.
Vezetőedző: Antal Krisztián

Békéscsaba: Póser Dániel, Hodonicki Márk, Farkas Márk, Bora György, Mikló Roland, Ilyés Tamás, Futó Zsombor, Zvara Levente, Horváth Péter, Lukács Raymond Barna. Czékus Ádám. Cserék: Krnács Richárd, Puskás Gábor, Szabó Csaba, Albert István, Kitl Miklós, Talpalló Norbert Lajos, Váradi Ádám, Bónus Marcell, Farkas Botond Gergő, Zádori Krisztián, Kóródi Nándor.
Vezetőedző: Brlázs István Gábor

Gólszerzők: Barta Norbert (21. perc), Lukács Raymond Barna (33. perc), Irmes Dávid (44. perc), Vladul Stefan (73. perc).

Az egész hetes algyői edzőtábort tesztmérkőzéssel zártuk szombat délelőtt. Az ellenfél a harmadosztályú bajnokság Közép csoportjának második helyén telelő Hódmezővásárhely volt. A csongrádi partner elsősorban jobb helyzetkihasználásának köszönhetően 1-3 arányban tudta legyőzni a meglehetősen fáradtan mozgó lila-fehéreket.

Hódmezővásárhelyi FC - Békéscsaba 1912 Előre 3-1 (2-1)

A szakmai stáb a terhelés elosztása végett két félidőre osztotta a rendelkezésre álló játékosokat. Fazekas és Hamed a táborban szenvedett kisebb sérülést, ezért ők kihagyták a találkozót. Társaik viszont az egész hetes fárasztó munka után érthetően tompábban mozogtak. A pályán kiegyenlített játék folyt, a vásárhelyiek azonban a kapu előtt pontosabbnak bizonyultak. Az első félidőben kétszer is eredményesek tudtak lenni, a két találatuk között Lukács büntetőből jegyezte a csabaiak gólját. A sor- és térfélcserét követően sem állt be jelentős változás a játékban, a labda legtöbbször a mezőnyben pattogott. Helyzetből kevés adódott, végül egy fejessel Vladul állította be a végeredményt.

Brlázs Gábor: – Számítottam rá, hogy nem a legfrissebben fogunk játszani, hiszen kemény héten van túl a csapat, ennek ellenére illett volna megnyernünk a mérkőzést. A lényeg persze a terhelésen volt, ezt a célt pedig elérte a hét.

Csapatunkra jövő héten is erőltetett menet vár, hiszen szerdán este a Körösladányt, szombaton délben a DVSC második csapatát fogadjuk, vasárnap pedig a bajnokság főpróbájára kerül sor a fővárosban.