Időpont: 2021. május 16. (vasárnap) 18:30 óra

Asszisztensek: Vígh-Tarsonyi Gergő, Garai Péter

Gyirmót: Hársfalvi András, Szegi Vince, Karacs Dániel, Nagy Patrik, Széles Imre Antal, Major Martin, Simon András, Hajdú Ádám, Lencse László, Vass Ádám, Radics Márton. Cserék: Rusák Edvárd, Vogyicska Bálint, Herjeczki Kristóf Gábor, Kiss Barna Máté, Heffler Norbert, Lustyik Levente, Varga Barnabás, Hudák Dávid, Mayer Ádám.
Vezetőedző: Csertői Aurél

Békéscsaba: Laky László, Farkas Márk, Gránicz Patrik, Lukács Raymond Barna, Szabó Péter, Fazekas Lóránt, Kovács Ádám Tibor, Bora György, Horváth Péter, Kasik Ákos, Paudits Patrik. Cserék: Krnács Richárd, Nikola Pantovic, Ilyés Tamás, Styecz Bence, Sipaki Patrik Martin.
Vezetőedző: Preisinger Sándor

Gólszerzők: Karacs Dániel (6. perc), Hajdú Ádám (40. perc), Lencse László (44. és 55. perc).

Sárga lapok: Simon András (5. perc), Gránicz Patrik (32. perc), Major Martin (38. perc), Lukács Raymond Barna (60. perc), Nagy Patrik (60. perc), Farkas Márk (62. perc).

6. perc: Nagy Patrik a bal szélről, 25 méterről végezte el a szabadrúgást, középen többen is érkeztek, Karacs belecsúsztatott fejjel a labdába, amely a kapu bal oldalában kötött ki, 1–0.

40. perc: Egy jobbról érkező beadás után fejeli el Hajdú Ádám a labdát, ami a jobb kapufáról pattant a csabaiak hálójába, 2–0.

44. perc: Szegi passza után Lencse jól vette át a labdát, elvitte a kimozduló kapus mellett is, és másfél méterről a kapu jobb oldalába helyezte, 3–0.

55. perc: A gyirmóti csatárduó újabb gólt hozott össze. Lencse játszott össze Simonnal, majd a visszakapott labdát végül Lencse László az ötösről a rövid alsó sarokba lőtte, 4–0.

Fotó: gyirmotfc.hu

A hazaiak számára volt nagyobb tétje a mérkőzésnek, hiszen ha nyernek feljutnak az első osztályba. A csabaiak igencsak tartalékos összeállításban szerepeltek, mivel továbbra is sok volt a sérült a lila-fehéreknél. Már a hatodik percben vezetést szerzett a Gyirmót, ami megnyugtatta a hazaiakat. A folytatásban is a Gyirmót irányította a játékot és a félidő hajrájában szerzett két góllal el is döntötte a találkozó sorsát. Ettől függetlenül több lehetőséget is kidolgozott a vendég csapat, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott, vagy éppen a felső léc volt útban, így nem sikerült a szépítés. A szünet után gyorsan megszületett a negyedik hazai találat, és ezt követően a hajrában Lukács és Styecz veszélyeztetett még a Békéscsaba részéről, de gólt továbbra sem tudtak elérni. A 72. percben Varga Barnabás lövése után a felső lécről pattant ki a labda, így az eredmény már nem változott.

Preisinger Sándor: – Becsülettel küzdöttünk, de nem bírtunk a nálunk sokkal jobban futballozó Gyirmóttal. Sajnos a végére el is fogytunk.

Csertői Aurél: – Kijött a két csapat közötti tudásbeli különbség és jókor rúgtuk a gólokat, a második félidő elején megtörtük az ellenfelet. Természetesen valamennyien boldogok vagyunk, hogy az NB I-ben szerepelhetünk.

Véget ért a hányatott sorsú, szerencsétlen 2020/2021-es idény, és igencsak tartalékos együttesünknek sajnos nem sikerült a tisztességes búcsú – bár, tegyük a szívünkre a kezünket, nem mi voltunk az esélyesebbek ezen a mérkőzésen. Az utolsó forduló eredményeinek köszönhetően, a tavalyi szezonhoz hasonlóan a 15. pozícióban végeztünk, hiszen a Dorogi FC nyert a Kaposvár ellen (0-1), így jobb gólkülönbségüknek köszönhetően megelőztek minket. Gratulálunk a feljutást kiharcoló DVSC és Gyirmót FC Győr csapatainak!

Egy osztállyal lejjebb korábban már biztossá vált, hogy a Tiszakécske is a másodosztályban folytathatja, de a mai napon a nyugati csoportban matematikailag is a III. kerületi TVE lett az újabb feljutó. A Közép csoportban az utolsó két felvonásra maradt a döntés, hiszen a Kecskemét és az Iváncsa jelenleg azonos pontszámmal (80) áll a táblázaton.

A kiesők és a feljutók kilétének tudatában biztosak lehetünk, hogy az újabb 2021/2022-es szezon sem lesz egyszerűbb, hiszen az első osztályból kieső Budafok és DVTK, valamint szintén az NB2-ben maradt Vasas részvételével mindenképpen izmos mezőnyre lehet számítani.

YouTube Információk

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat, melyeket egyedülálló módon rendszeresen és azonnal frissítünk, miután hivatalos formában megkaptuk a belépőjegyekkel és beléptetéssel kapcsolatos tájékoztatást. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM tud felelősséget vállalni abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az adott mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy adott esetben a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési feltételekért NEM tudunk felelősséget vállalni. Megértésüket és türelmüket köszönjük!