Időpont: 2022. október 30. (vasárnap) 15:00 óra

Cím: 9027 Győr, Nagysándor József u. 31.

Asszisztensek: Varga Gábor, Ország Péter

Tartalék játékvezető: Derdák Marcell

Győr: Fadgyas Tamás László, Papp Milán, Szujó Attila, Fodor Ferenc, Toma György, Vitális Milán, Priskin Tamás, Benczenleitner Barna, Kiss Bence András, Lacza Alex, Kovács Krisztián, . Cserék: Ruisz Barnabás, Babati Benjamin, Vincze Ádám Ottó, Tuboly Máté, Kiss Balázs, Kovács István Ádám, Kiss Máté, Bacsa Patrik. Átlagéletkor: 24 év.
Vezetőedző: Tímár Krisztián

Békéscsaba: Bukrán Erik, Farkas Márk, Kitl Miklós, Zvara Levente Mátyás, Lukács Raymond Barna, Mikló Roland, Hamed Yasin, Czékus Ádám, Bora György, Szalai Dániel, Horváth Péter. Cserék: Krnács Richárd, Váradi Ádám, Máris Dominik, Rajsli Tamás, Ilyés Tamás, Fazekas Lóránt, Szabó Csaba, Puskás Gábor Sándor, Talpalló Norbert Lajos. Átlagéletkor: 24 év.

Gólszerzők: Horváth Péter (10. perc), Lacza Alex (17. perc), Benczenleitner Barna (36. perc), Priskin Tamás (40. perc), Babati Benjamin (73. perc).

Sárga lap: Szalai Dániel (13. perc), Zvara Levente Mátyás (25. perc), Kitl Miklós (58. perc), Tuboly Máté (75. perc).

Győri támadások után váratlanul a Békéscsaba szerzett vezetést, Horváth Péter szabadrúgásból talált be (0-1). Hét percig tartott a csabai előny, amikor egy kapu előtti kavarodás végén a fiatal Lacza vette be Bukrán kapuját (1-1). Lendületben maradtak a győriek és az előző gól előkészítéséből is részt vállaló Benczenleitner fejesével már a zöld-fehérek vezettek (2-1), akik nem sokkal később egy szép támadás végén Priskin révén növelték előnyüket (3-1).

Fotó: eto.hu

A 2. félidőben már messze nem láttunk akkora rohamokat a Győr részéről, a csabaiak is többször eljutottak a kapujukig, egy ízben Hamed sarkazása után csak a kapufa mentette meg a hazaiakat a góltól. A hajrában a csereként beállt Babati látványos találattal állította be a végeredményt (4-1).

Brlázs István Gábor: – Sajnos az első félidőben nem voltunk egy súlycsoportban, sokkal dinamikusabban és jobban játszott az ellenfél. Amellett, hogy a párharcokat elvesztettük, helyenként fegyelmezetlenek is voltunk, amit kihasznált az ETO és megérdemelten szerzett vezetést. A második félidőre kicsit rendeztük a sorokat, de ez nem volt elég ma a pontszerzéshez.

Tímár Krisztián: – Örülök, hogy sikerült magabiztos győzelmet aratnunk, sokat dolgoztunk már ezért. Annak is örülök, hogy van foganatja annak, hogy sokat gyakoroljuk a támadójátékot. Nem indult jól számunkra a mérkőzés, mert egy elkerülhető, felesleges szabálytalanság után az ellenfél értékesített egy szabadrúgást, ezáltal hátrányba kerültünk, de a csapat magabiztossága és tartása megmaradt, ugyanolyan bátran játszottunk. A meccs bizonyos periódusaiban kimondottan szép támadó focit játszottunk, gratulálok a csapatomnak, a Békéscsabának pedig további sok sikert kívánok!