Időpont: 2023. április 2. (vasárnap) 13:00 óra

Asszisztensek: Benkő Róbert, Sztányi Tibor

DVSC: Kovács Péter Ákos, Szabó Kornél Sándor, Sárosi Norbert, Cibla Flórián, Bökönyi Adrián, Batai Tamás, Kócs-Washburn Erik Endre, Sipos Szabolcs Vince, Horváth Zalán, Fábián Bence, Tordai Balázs. Cserék: Lisztes Bence, Kozma Bence, Doktor Zsolt, Tovmasyan Vardan, Füzfői Márk, Osikov Andrii, Takács Bence, Pelles Gábor, Hornyák Csaba, Lyskov Danyil.
Vezetőedző: Máté Péter

Békéscsaba: Tóth Alexander Máriusz, Belanka Dávid, Sipaki Patrik Martin, Pap Szabolcs, Ilyés Tamás, Sztankó László Márk, Orvos Levente, Oláh Ákos, Bónus Marcell, Babinyecz Balázs, Marik Soma. Cserék: Zábráczki Szabolcs László, Borbély Bence Boldizsár, Komáromi Csongor, Rajsli Tamás, Csák Albert, Varga Roland.
Vezetőedző: Nagy Sándor

Gólszerzők: Horváth Zalán (5. perc), Bökönyi Adrián (12. perc), Sipaki Patrik Martin (22. perc), Oláh Ákos (30. perc), Szabó Kornél Sándor (89. perc).

Sárga lapok: Belanka Dávid (1. perc), Jakab Péter (31. perc), Szabó Kornél Sándor (62. perc), Borbély Bence Boldizsár (92. perc), Horváth Zalán (93. perc).

Mondhatni a buszon marad a csabai csapat, amely 12 perc leforgása alatt két akciógólt is kapott (2-0). Azután viszont összeállt a játéka, ennek eredményeként jöttek is a helyzetek és a gólok. A 22. percben Sipaki fejelte a hálóba Orvos jobb oldali szögletét, majd félóra után Oláh Ákos lépett ki a védők között, és a kapus mellett laposan helyezett a jobb sarokba (2-2).

A második félidőben a kapuk már kevésbé forogtak veszélyben, a labda többnyire a mezőnyben folyt. Már-már mindenki a meccs végét várta, amikor egy szögletnél nem figyeltek kellően a lilák védői, közöttük kibújva Szabó Kornél fejesből szerezte a hazaiak győztes találatát (3-2). Csabai szempontból több volt ebben a mérkőzéseben, de az elején és a végén is hiányzott a koncentráció, amit a debreceniek gólokkal büntettek.

Nagy Sándor: – Nagyon rosszul kezdtünk, nem találtuk a játékunkat, ennek lett az eredménye, hogy jelentős hátrányba kerültünk az elején. Ezután szerkezetet váltottunk, összeállt a játékunk és hamarjában sikerült egyenlítenünk. Sajnos a második félidőben nem tudtuk kihasználni az ebből adódó lélektani előnyt, a helyzeteink megvoltak, de azok rendre kimaradtak, a végén pedig elég volt egy figyelmetlenség ahhoz, hogy tönkretegye a mai munkánkat.

Esemény, jegyzőkönyv, tabella:

Facebook eseményJegyzőkönyvTabella

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM vállal felelősséget abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az aktuális mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési sajátosságokért NEM vállalhatunk felelősséget. Megértésüket és türelmüket köszönjük!