Időpont: 2023. február 26. (vasárnap) 14:00 óra

Asszisztensek: Kulman Tamás, Király Zsolt

Tartalék játékvezető: Juhász Bálint

Dorog: Molnár Zsombor, Albert Ádám, Preklet Csaba, Kapornai Ákos Bertalan, Papp Máté, Kotula Máté, Sztojka Dominik Balázs, Szerencsi Miklós, Barna Gergő Ákos, Szalai József, Tomás Lénárt. Cserék: Borsos Vilmos, Kárász Krisztián, Papp Marcell, Lustyik Levente, Magyari Szilárd, Berkó Ádám, Szedlár Zoltán, Vígh Ádám, Király Patrik, Krunc Márió, Hesz Olivér, Paudits Patrik.
Vezetőedző: Sluka Marián

Békéscsaba: Póser Dániel, Kitl Miklós, Zvara Levente  Mátyás, Lukács Raymond Barna, Váradi Ádám, Mikló Roland, Albert István, Czékus Ádám, Bora György, Horváth Péter, Puskás Gábor Sándor. Cserék: Krnács Richárd, Futó Zsombor, Marik Soma, Máris Dominik, Fazekas Lóránt, Mágocsi Bence, Kóródi Nándor, Hodonicki Márk, Hamed Yasin, Szabó Csaba.

Gólszerzők: Szalai József (17.perc), Czékus Ádám (87. perc).

Sárga lapok: Puskás Gábor Sándor (49. perc), Zvara Levente Mátyás (55. perc), Papp Máté (63. perc), Futó Zsombor (90. perc).

Egy pontot szerzett a Békéscsaba 1912 Előre a sereghajtó, több mint hetven percig vezető Dorog otthonában.

Dorogi FC - Békéscsaba 1912 Előre 1-1 (1-0)

Fotó: Sersztnyev Richárd

Az első igazán nagy helyzet a dorogi kapu előtt alakult ki, Czékus éles szögből, hét méterről leadott lövése után Molnár szögletre tolta a labdát. A követező nagy helyzetből már gól született, egy gyors dorogi akció végén Szalai talált be Póser kapujába (1-0). Három perccel később növelhette volna előnyét a hazai csapat, de Szalai lövését Póser védte. A csabaiak is próbálkoztak, Váradi kísérlete után Molnár kapusnak védett. Kicsivel később ismét Póser vált főszereplővé, ezúttal Szerencsi lövését hatástalanította.

A második felvonás első harmadában szinte semmi nem történt a pályán, a mezőnyben adogattak a csapatok, egyetlen komolyabb helyzetet sem tudtak kidolgozni. Albert Ádám lövése ébresztette fel a hidegben is elszunnyadó nézőket, nem sok hiányzott, hogy megduplázza előnyét a Dorog. Sztojka és Kapornai próbálkozása is azt mutatta, hogy csapatuk akar és mielőbb biztossá szeretné tenni a győzelmet. A 78. percben mégis a csabaiak veszélyeztettek: Hamed 14 méteres lövése után Molnár minden tudására szükség volt, hogy hárítson. A hajrában megszületett az egyenlítő találat is Czékus révén (1-1), sőt a győztes gólt is belőhette volna az Előre, ám Futó hibázott. A hosszabbításban Czékus lábában volt a meccs, ám lövése után a oldalhálóban kötött ki a labda.

Brlázs Gábor: – A minimálisan elvártat teljesítettük. Bár nyerni szerettünk volna, de a döntetlennel legalább nem engedtük közelebb magunkhoz riválisunkat. A hajrában megtettünk mindent az egyenlítés érdekében, a cseréink jól szálltak be. Megérdemelten egyenlítettünk ki abban az őrült rohanásban, amit az utolsó percekben láthattunk.

Marián Sluka: – Az eredmény ellenére nem sajnálom a fiúkat, hiszen ma is nyolcvanöt percen keresztül a mi akaratunk érvényesült, lefociztuk ellenfelünket, gólokkal kellett volna nyernünk. Sajnálom, hogy nem sikerült lezárnunk a meccset, ellenfelünk a semmiből tudott egyenlíteni az utolsó percekben egy szerencsés góllal. Örülök, hogy elmozdultunk az utolsó helyről, remélem ez a fiúknak is nagy lökést ad a következő mérkőzésekre.

Élő közvetítés, esemény, jegyzőkönyv, tabella:

Élő közvetítésJegyzőkönyv

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM vállal felelősséget abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az aktuális mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési sajátosságokért NEM vállalhatunk felelősséget. Megértésüket és türelmüket köszönjük!