Időpont: 2020. augusztus 30. (vasárnap) 17:30 óra

Asszisztensek: Bertalan Dávid, Kovács Gábor (1980)

Dorog: Mursits Roland, Ryashko Mykhaylo, Tóth Barnabás, Beliczky Gergő, Mészáros Áron, Berkó Ádám, Papp Máté, Nyíri Vince Tóbiás, Zabari Dávid, Girsik Áron Róbert, Tomás Lénárt. Cserék: Tulipán Ákos, Nagyházi Dávid, Zuigéber Ákos Lajos, Vígh Ádám, Kovács Máté Krisztián, Szerencsi Miklós, Csillag Dárius.
Vezetőedző: Németh Szabolcs

Békéscsaba: Czinanó Antal Áron, Farkas Márk, Nagy Sándor, Kitl Miklós, Lukács Raymond Barna, Nikola Pantovic, Hursán György, Babinyecz Balázs, Hodonicki Márk, Bora György, Paudits Patrik. Cserék: Krnács Richárd, Gránicz Patrik, Szabó Péter, Váradi Ádám, Máris Dominik, Anton Bidzilya, Horváth Péter.
Vezetőedző: Schindler Szabolcs

Gólszerzők: Lukács Raymond Barna (79. perc), Horváth Péter (93. perc).

Sárga lapok: Berkó Ádám (25. perc), Papp Máté (37. perc), Hursán György (45. perc), Bora György (48. perc), Kitl Miklós (75. perc), Lukács Raymond Barna (78. perc), Nyíri Vince Tóbiás (86. perc).

A 2. percben Dorogi lehetőséggel indult a mérkőzés, Girsik fordult kapura a tizenhatos előterében, de Farkas Márk belelépett a lövésébe. Két perccel később Mészáros két védő szorításában fejelte le a földre a labdát, ami így lett igazán veszélyes, de Czinanó látványos vetődéssel hárítani tudott. A 11. percben az ex-dorogi Paudits használta ki kis híján a dorogi védők bizonytalanságát, ám közeli lövését szögletre tolta Mursits. A 13. percben egy baloldali szögletet követően Hursán bólintott, de Mursits kitornázta a labdát a bal alsó elől. A 18. percben Hodonicki tanári beadását követően Lukács csúsztatott az öt és feles sarkánál, a labda a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. Öt perccel később Pantovic szabadrúgását Bora fejelte kapura, a labda egy védő mellkasáról vágódott vissza a mezőnybe. A 28. percben Dorogi flipperezés végén Mészáros lőtt kapura, Czinanó könnyedén fogta a próbálkozást. A 32. percben Beliczky lőtt kapura tizennyolc méterről, félfordulatból, Czinanó szögletre tolta a bal alsó sarokba tartó kísérletet. Egy perccel később cserélt a Békéscsaba, Babinyecz helyén Szabó Péter folytatja. A jelek szerint nem kényszerűségből változtatott Schindler Szabolcs. A 35. percben Mészáros szögletét követően Berkó fejese szállt méterekkel fölé. Két perccel később Papp Máté kapott sárga lapot lerántásért. A 39. percben Pantovic kapott jó labdát a jobbon, majd éles szögből a kapu fölé bombázott. A 41. percben Paudits cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd középre gurított, az érkező Pantovic lövése Nyíri fejéről vágódott szögletre. A 45. percben Hursán állította meg Tóth Barnabást a felezővonalnál, jogosan villant a sárga lap.

Fotó: Meder István

A félidőben egyik szakvezető sem változtatott az összeállításon. A 48. percben ismét a zsebéhez nyúlt Szigetvári játékvezető, a Mészárost elkaszáló Bora kapott sárga lapot. Az 51. percben Kitl kapott jó labdát a középen, kapásból lőtt is, ám hét méterről nem talált kaput. Az 57. percben Papp Máté vitte el Farkas Márk mellett a labdát a bal oldalon, majd éles szögből kapura lőtt, a labda a gólvonalon álló Bora térdéről pattant az alapvonalon túlra. A 61. percben Paudits lépett ki a leshatárról, majd laposan keresztbe lőtte a labdát, ám a hosszú oldalon nem érkezett csabai támadó. A 64. percben újabb üzemzavar a dorogi védelemben, egy rövid felszabadításra Kitl csapott le, a középpályás félmagas lövését bravúrral hárította Mursits. A 71. percben először cserélt a Dorog, Girsiknek nem ment ma, a fiatal Zuigéber érkezett a helyére. A 73. percben Hursán lapos lövését pont középre paskolta ki Mursits, ahol három csabai támadó is érkezett, ám egyikük sem fért a labda közelébe, a dorogi védők felszabadítottak. A 74. percben cserélt a Békéscsaba, Máris folytatja Paudits helyén. A 75. percben Kitl szabálytalankodott sárga lapot érően. A 79. percben megtört a jég, megszereztük a vezetést Lukács Raymond révén, 0-1. A 81. percben kettős csere a Dorognál: Beliczky helyett Vígh, Lénárth helyett Kovács Máté a pályán a folytatásban. Ugyanebben a minutumban Horváth lépett pályára, a gólszerző Lukács helyére. A 86. percben Nyírinek mutatta fel a sárga lapot a játékvezető egy kemény belépőt követően. A 93. percben a dorogiak szabálytalanságot reklamáltak, miközben a csabaiak gyors kontrát vezettek, melynek végén Horváth Péter talált be Mursits kapujába.

Schindler Szabolcs: – Szervezetten, taktikusan játszottunk. Rengeteg helyzetet kidolgoztunk, és a végén kettőt értékesítettünk. Az egész csapat dicséretet érdemel, köszönet a szurkolók támogatásáért.

A Békéscsaba hét forduló után is veretlen, három győzelemmel és négy döntetlennel a játéknap végén is az élmezőnyben foglal helyet. Schindler Szabolcs együttese a kéthetes bajnoki szünetet követően, 2020. szeptember 13-án a Nyíregyháza ellen lép pályára a Kórház utcai Stadionban.

Készítette: Dorogi Futball Kft.

Csatlakozzon YouTube csatornánkhoz:

Fotók YouTube Információk Jegyzőkönyv Tabella

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat, melyeket egyedülálló módon rendszeresen és azonnal frissítünk, miután hivatalos formában megkaptuk a belépőjegyekkel és beléptetéssel kapcsolatos tájékoztatást. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM tud felelősséget vállalni abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az adott mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy adott esetben a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési feltételekért NEM tudunk felelősséget vállalni. Megértésüket és türelmüket köszönjük!