Időpont: 2016. július 31. (vasárnap) 18:00 óra

Asszisztensek: Kormányos II. Gábor, Szvetnyik Bence

Cegléd: Horváth Gábor, Wild Tamás Róbert, Albert István, Makrai László, Farkas András, Csordás Szabolcs, Asztalos Dávid, Peres Csaba, Albert Ádám, Balkovszki Péter, Horváth Bence. Cserék: Verebélyi Konrád, Nánási Balázs, Jakab L. Richárd, Markó Ádám, Szkunc Vjacseszláv, Pozsár Dániel, Babolek Zoltán.
Vezetőedző: Varga Attila.

Békéscsaba: Mursits Roland, Bényei Balázs, Fehér Zsolt, Kelemen Dávid, Juhász György, Spitzmüller István, Szélpál Norbert, Viczián Ádám, Nagy István, Birtalan Botond, Szalai Dániel. Cserék: Máthé Gábor, Takács Péter, Kálmán Szilárd, Urbin Péter, Bagi István, Tóth Dániel, Ihrig-Farkas Sebestyén.
Megbízott edző: Boér Gábor

Gólszerzők: Albert Ádám (40. perc), Albert István (51. perc), Albert Ádám (91. perc).

Sárgalapok: Szélpál Norbert (52. perc), Kelemen Dávid (64. perc), Bényei Balázs (72. perc), Peres Csaba (72. perc), Albert István (79. perc).

Alberttirsán “Albert Napot” rendeztek – teltház előtt, a Cegléd ideiglenes otthonában kezdődött a szezonpremier a Lilák számára, de sajnos hidegzuhany lett a vége.

Az első félidő nagy részében a Békéscsaba birtokolta többet a játékszert és irányította a mérkőzést. Már az 5. percben Nagy István próbálkozása a hazai kapufán csattant, valamint Birtalan és Viczián előtt is adódott lehetőség, de gólt nem sikerült elérni. A nagy hőség miatt már a 24. percben ivószünetet rendelt el Radványi játékvezető és ezután szinte egy másik csapat tért vissza a pályára. Fantázia nélkül, gyenge tempóban futtballoztunk és a félidő végére teljesen magunkra húztuk a kékmezeseket. A 36. és 39. percben Mursits kapus még hárítani tudott, de egy minutummal később Albert Ádám szabadrúgása ellen már nem volt ellenszere – a labda a bal felső sarokban kötött ki: 1-0.

A második játékrészre cserék nélkül jöttek ki a felek és a hazaiak előnyük birtokában azt játszhatták, amire készültek. Próbáltuk rendbe tenni a védekezést és ebből vezetni támadásokat, de a ceglédi védők hatékonyan és rendre, még csírájában elfojtották ezeket. Az 51. percben megpecsételődni látszott sorsunk, hiszen Albert István egy sarokrúgást követően bólintott a kapunkba: 2-0. Az eredmény alakulása – bár ez a mentalitás nem lenne indokolt ilyen szinten – további hibákra, szabálytalanságokra késztette az Előrét. Az 53. percben Boér Gábor rögtön cserékkel reagált a helyzetre és Ihrig-Farkast, valamint Takács Pétert is harcba küldte – Spitzmüller és Birtalan helyére. Az 59. percben a hazaiak is cserével frissítettek: Valkovszki helyett Babolek jelentkezett játékra, majd a 63. percben Markó Ádám váltotta Asztalost. Időközben Szélpál és Kelemen, majd Bényei is besárgult. A 69. percben kihasználtuk harmadik cserénket is, Juhász helyett Urbin érkezett. A 74. percben Szalai piszkált egy belőtt labdába, mely a kapuban kötött ki – de a spori közben már lest fújt. A 82. percben Bényei adott forintos labdát Urbinnak, aki kilenc méterről a kapusba rúgta a bőrt. Hatalmas helyzet volt. A hazaiak érthető módon visszaálltak, hiszen a biztos vezetés birtokában nekik már nem volt sürgős. Még egy cserét eszközöltek a rendes játékidőben: Horváth Bence helyett Szkunc Vjaceszláv írathatta fel magát a jegyzőkönyvbe. A négyperces hosszabbításban aztán kiütés lett a vége: Albert Ádám futott el a csabai védelem mellett és higgadtan helyezett Mursits mellett a hálóba – ezzel beállította a végeredményt: 3-0.

Varga Attila: – Nagyon készültünk erre a mérkőzésre, meggyőződésem volt, hogy jól fog játszani a csapat. Kiválóan védekeztünk, amikor arra volt szükség, a szerzett labdákból pedig eredményes kontrákat vezettünk. Boldogok vagyunk a sikeres nyitány után.

Boér Gábor: – Viszonylagosan jól kezdtünk az elején több veszélyes pontrúgást is elvégeztünk és folyamatosan az ellenfél térfelén tartottuk a labdát, még egy kapufát is elértünk. Az ivószünet után érthetetlen módon leültünk és elkövettük azt a hibát, hogy elhittük: kézben van a mérkőzés. A Cegléd erre ráérzett és a félidő hajrájában több veszélyes akciót vezetett. Szünet után próbáltunk váltani, de sajnos egy újabb pontrúgás mélyütésként hatott ránk. A folytatásban próbálkoztunk, de már nagy hit nem volt a játékunkban. Jó lenne, ha a játékosok rájönnének, hogy szív és lélek nélkül esélyünk sem lehet ebben a kiegyensúlyozott mezőnyben. Azt kell mondanom, szégyellem magam a csapat nevében, de azon dolgozunk majd, hogy a jövő héten kijavítsuk ezt a szégyenteljes teljesítményt!