A MÉRKŐZÉS VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNY NÉLKÜL IS MEGTEKINTHETŐ!

Időpont: 2022. május 15. (vasárnap) 17:00 óra

Asszisztensek: Szilágyi Norbert, Kiss Balázs

Budafok: Horváth András, Margitics Andor, Csonka András Mátyás, Beke Péter, Kovács Dávid, Horgosi Donát, Adorján Krisztián, Soltész István Zoltán, Jagodics Márk, Fótyik Dominik, László Dávid. Cserék: Bese Balázs, Romic Danijel, Nándori Botond, Györgyi Arthur, Filkor Attila, Takács Ronald, Zuigéber Ákos Lajos, Szabó Levente, Kalmár Olivér, Kotula Máté, Kulcsár Kornél, Varga Donát.
Vezetőedző: Csizmadia Csaba

Békéscsaba: Winter Dániel, Farkas Márk, Kitl Miklós, Zvara Levente Mátyás, Lukács Raymond Barna, Máris Dominik, Mikló Roland, Hodonicki Márk, Szabó Csaba, Bora György, Horváth Péter. Cserék: Krnács Richárd, Gránicz Patrik, Nikola Pantovic, Szabó Péter, Bor Dávid Ferenc, Ilyés Tamás, Király Patrik, Babinyecz Balázs, Fazekas Lóránt, Sipos Gábor, Tóth Dániel, Puskás Gábor Sándor.

Gólszerzők: Kovács Dávid (41. perc), Szabó Levente (66. perc).

Sárga lapok: Máris Dominik (29. perc), Horgosi Donát (39. perc), Kovács Dávid (41. perc), Farkas Márk (57. perc), Zvara Levente Mátyás (67. perc), Tóth Dániel (74. perc).

Az összecsapás első helyzete a hazai csapat előtt adódott, amikor a 11. percben egy bedobás után a kifejelt labda Beke Péter elé pattant, aki 17 méterről kapásból lőtt, de a próbálkozása magasan elszállt a kapu felett. A 20. percben óriási helyzet adódott a Budafok előtt: Kovács Dávid mintegy 20 méterről végzett el szabadrúgást, de a lövése a keresztlécen csattant. Nyolc perccel később ismét a házigazda dolgozott ki lehetőséget: Adorján Krisztián gyorsan elvégzett szabadrúgása után Soltész István szakadt el védőjétől, de Winter Dániel jó ütemben lépett ki kapujából, a hálóőr jól zárta a szöget és nagyot védett. A 40. percben megszerezte a vezetést a Budafok: egy csabai labdavesztést követően Beke Péter beadására érkezett Kovács Dávid, aki higgadtan lőtt a csabai kapuba (1:0).

A fordulást követően is a házigazda irányította a játékot és a 66. percben megduplázta az előnyt: Beke Péter labdát szerzett a csabai térfélen és ugyan az ő lövését még hárították a védők, a kipattanó Szabó Levente elé pattant, aki az alsó sarokba gurított (2:0). A 73. percben az első komolyabb helyzetét dolgozta ki a Békéscsaba: Ilyés Tamás robogott el a baloldalon, majd lőtt a tizenhatoson belülről, de a próbálkozását hárította a budafoki kapus. A mérkőzés hátralévő részében már nem változott az eredmény, így a támadó felfogásban pályára lépő Budaörs 2:0-ra győzte le a Békéscsabát és a 3 megszerzett ponttal nagy lépést tett afelé, hogy a következő szezonban is az NB II-ben szerepeljen.

Brlázs Gábor együttese 2022. május 22-én (vasárnap) 17:00 órától zárja a másodosztály küzdelmeit a 19. helyezett III. Ker. TVE ellen, ahol az eredmény tükrében dől el, hogy melyik osztályban kezdi meg a következő idényt a Békéscsaba 1912 Előre.