Időpont: 2021. május 2. (vasárnap) 17:00 óra

Cím: 8600 Siófok, Dr. Révész Géza u. 11.

Asszisztensek: Kovács Gábor, Rózsa Dávid

Siófok: Hutvágner Gergely, Deutsch Bence, Gaál Bálint, Horváth Milán Gábor, Horváth Péter, Szakály Attila, Jagodics Bence, Kiss Balázs, Izing Martin Ferenc, Balogh Bence Benitó, Tajthy Tamás. Cserék: Szmola Bálint Gábor, Kovács Dániel, Medgyesi Márk, Kecskés Tamás, Elek Bence, Tömösvári Bálint, György Nico Julian, Lapos Máté, Nikházi Márk, Cipf Dominik, Varjas Zoltán.
Sportigazgató: Mihalecz István

Békéscsaba: Krnács Richárd, Farkas Márk, Nagy Sándor, Lukács Raymond Barna, Szabó Péter, Fazekas Lóránt, Kovács Ádám Tibor, Bora György, Horváth Péter, Styecz Bence, Paudits Patrik. Cserék: Laky László, Gránicz Patrik, Nikola Pantovic, Ilyés Tamás, Hodonicki Márk, Tóth Péter, Sipaki Patrik Martin.
Vezetőedző: Preisinger Sándor

Gólszerző: Szakály Attila (14. perc).

Sárga lapok: Tajthy Tamás (36. perc), Bora György (51. perc), Gaál Bálint (57. perc), Kecskés Tamás (59. perc), Gránicz Patrik (76. perc), Styecz Bence (93. perc).

Több mindenre is fény derült ezen a játéknapon, bár csapatunk némileg szerencsétlen vereséget szenvedett Siófokon, a többi mérkőzés eredményeképpen eldőlt, hogy jövőre is egészen biztosan a másodosztályban folytatjuk. Az is kiderült, hogy a DVTK kiesett az első osztályból, így a 2021/2022-es idényben biztosan találkozunk velük is a bajnokságban.

A találkozó első helyzete a sötétkék mezes hazaiak előtt adódott, amikor a 4. percben egy visszagurított labdát bombázott a kapu fölé Horváth Péter. A Siófok birtokolta többet a labdát, amely a 14. percben megszerezte a vezetést: Balogh Bence készítette le a labdát Szakály Attilának, aki a tizenhatoson kívülről tüzelt, lövése megpattant és úgy esett a játékszer az Előre kapujába (1:0). A Békéscsaba első próbálkozása a 19. minutumig várattatott magára, amikor egy bedobást követően a hazai védő kezéről pattant tovább a labda, a vendégek heves reklamálása ellenére elmaradt a büntető. A 22. percben kényszerű cserét hajtott végre Preisinger Sándor: Nagy Sándor megsérült, helyére Hodoniczki Márk érkezett. Az Előre első lövésére a 26. percig kellett várni: Kovács Ádám Tibor veszélyeztetett mintegy 20 méterről, lövése levágódott a védőről, így szöglet következett. A 34. minutumban ismét siófoki próbálkozást jegyezhettünk fel, Gaál Bálint lőtt laposan a tizenhatoson belülről, Krnács Richárd azonban védte a lapos próbálkozást. Három perccel később szabadrúgáshoz jutott a viharsarki együttes, a távoli lövést könnyedén hárította a hazaiak hálóőre. A 42. percben közel állt a gólszerzéshez az Előre, Styecz Bence beadását szinte üresen lőhette kapura tizenegy méterről Lukács Raymond, a csatár azonban ballal a kapu fölé lőtt.

A második félidő első helyzete a 47. percben az Előre előtt adódott: Szabó Péter játszott össze Lukáccsal, majd Szabó lőtt tizenhat méterről, a középre tartó löketet Hutvágner Gergely védte. Négy egységgel később a hazaiak dolgoztak ki óriási ziccert: Horváth lőtt az ötös sarkáról, de Krnács zárta a szöget. Az 54. percben kettőt cserélt az Előre: Nikola Pantovic érkezett Hodoniczki Márk helyére, valamint Gránicz Patrik váltotta Kovács Ádám Tibort. A Békéscsaba jutott helyzethez a 61. percben, amikor Horváth Péter beadását követően Paudits Patrikig jutott el a labda, de a támadó már nem tudta erővel kapura tenni a játékszert. Az Előre a következő tíz percben két alkalommal is közel járt a büntető kiharcolásához, azonban mindkét alkalommal néma maradt a játékvezető sípja. A Békéscsaba cserélt a 77. percben, Paudits Patrik jött le, akit Ilyés Tamás váltott. A 82. minutumban összejött az egyenlítés a viharsarki együttesnek, Pantovic beadása után Farkas Márk fejelt a hazai kapuba, a partjelző azonban lest jelzett, így maradt az 1:0. Három perccel később a siófokiak veszélyeztettek: Kecskés Tamás lőtt 20 méterről, de Krnács szögletre mentett. A 89. percben Szabó Péter egy lecsorgó labdát lőtt kapura 11 méterről, de a védő mellkasát találta el, a kipattanót Horváth Péter lőtte a léc fölé. Hiába hosszabbított 5 percet a játékvezető, az extra időben már nem sikerült az egyenlítés a Békéscsabának, így a Siófok nyerte az alsóházi rangadót 1:0-ra.

Preisinger Sándor: – A nap pozitívuma, hogy a csapat jól játszott és bennmaradt a másodosztályban. Szerintem nem adtak meg egy szabályos gólunkat és szintén nem ítéltek meg egy tizenegyest a javunkra, emiatt vesztettünk.

Mihalecz István: – Játékosaim mentalitásban felülmúlták a vendégeket. Az, hogy a csapat ebből a krízishelyzetből felállt és bennmaradt a másodosztályban, csak annak köszönhető, hogy mindenki egy irányba húzta a szekeret.
A Békéscsaba vereségével visszacsúszott a tabella 15. helyére, míg a Siófok megelőzte a lilákat és a 13. pozícióból várhatja az NB II utolsó két fordulóját.

A 194/2021. (IV.26.) kormányrendelet életbe lépése esetén a BFC Siófok – Békéscsaba 1912 Előre mérkőzés már látogatható lesz nézők által. Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a stadion területére a belépés kizárólag az alábbiak szerint lehetséges:

• A sportrendezvényen nézőként a koronavírus ellen védett személy (védettségi igazolvánnyal rendelkező személy), valamint a felügyelete alatt lévő tizennyolcadik életévét be nem töltött személy.
  • A sportrendezvényre történő belépéskor a belépőnek igazolnia kell személyi azonosságát, az életkorát, illetve a koronavírus elleni védettségét. A védettség igazolását kizárólag a védettségi igazolvány bemutatásával lehet elfogadni. Ezek hiányában a sportrendezvény szervezője megtagadja a belépést.
  • A pénztárnyitás 15:30 órakor lesz és belépésre csak az jogosult, aki érvényes személyi igazolványt és védettségi igazolványt mutat be, melyeken az adatok megegyeznek!

YouTube

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat, melyeket egyedülálló módon rendszeresen és azonnal frissítünk, miután hivatalos formában megkaptuk a belépőjegyekkel és beléptetéssel kapcsolatos tájékoztatást. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM tud felelősséget vállalni abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az adott mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy adott esetben a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési feltételekért NEM tudunk felelősséget vállalni. Megértésüket és türelmüket köszönjük!