Helyszín: Kórház utcai Stadion (centerpálya)

Asszisztensek: Horváth Róbert, Vígh-Tarsonyi Gergő

Békéscsaba: Ribánszki László, Bagi István, Kelemen Dávid, Fehér Zsolt, Nascimento de Oliveira Fabio, Pilán Márkó, Viczián Ádám, Nagy István, Gránicz Patrik, Szalai Dániel, Urbin Péter. Cserék: Mursits Roland, Spitzmüller István, Takács Péter, Ihrig-Farkas Sebestyén, Tóth Dániel, Kálmán Szilárd, Beszterczei Attila.

Vác: Halasi Péter, Hegedűs Csaba, Dr. Majoros Árpád, Tóth Barnabás, Kákonyi Dániel, Tóth Gergely Csaba, Gulyás Máté, Dlusztus András, Tóth Ferenc, Mátyás Zsolt, Niedermüller Ákos. Cserék: Szentpéteri Viktor, Nagy Richárd, Rusvay Gergely, Földi Máté, Rása Gergő, Görgényi Dávid, Balajti Ádám.
Vezetőedző: Nagy Tibor

Gólszerző: Nagy István (74. perc).

Sárgalapok: Dlusztus András (27. perc), Tóth Barnabás (73. perc).

Nézőszám: 882

Kisebb szünet után folytatódott a labdarúgó NB II, ahol a Békéscsaba a Vác csapatát fogadta a Kórház utcában. Küzdelmes mérkőzést hozott a találkozó, amelyet végül a lila-fehérek nyertek meg. Az első húsz percben jelentős mezőnyfölényt harcolt ki a Vác, többet birtokolták a labdát, veszélyes támadásokat is vezettek és a párharcokból is rendre győztesen jöttek ki. Ribánszki kapusnak jócskán akadt dolga, a Duna-partiak közül ekkor az egykori békéscsabai Majoros Árpád volt igazán elemében.

A folytatásban kiegyensúlyozottabb lett a találkozó, akkor már a lila-fehérek előtt is adódott több lehetőség, csak éppen a góllövéssel álltak hadilábon a csapatok. A fordulás után egy sokkal intenzívebben támadó Békéscsaba jött ki a pályára, és a labdabirtoklási arány egyre inkább a házigazdák javára billent vissza. Jellemző, hogy a viharsarkiak a mérkőzés folyamán 11 alkalommal vették tűz alá Halasi hálóját, ebből ötször el is találták a kaput, amiből egy alkalommal kapitulált is a váci portás.

A vendégek hét kísérletet tettek, négyszer el is találták a kaput, de mindannyiszor helyén volt a pályaválasztó kapusa, illetve egyszer a Gulyás Máté révén a 62. percben, 0–0-s állásnál a kapufát találták telibe. Ugyancsak érdekesség a nagyszámú szöglet-lehetőség, amely végül 9:10 arányban zárult. Összességében a második játékrészre feljavult, és a kapura több veszélyt hozó házigazdák megérdemelten tartották otthon a három pontot. A 74. perc hozta a mérkőzés egyetlen gólját, amikor Nagy István remekül futott el a jobb oldalon, és pazarul lőtte a labdát az ellenfél hálójába, 1–0.

Zoran Spisljak: – Gratulálok mindkét csapatnak: a Békéscsabának a három pontért, a Vácnak pedig a szervezett, nagyon jó játékért. Sok olyan pillanatot produkáltak, amelyből látszik a tudatosság és komolyság. Sikerült megint türelmesen és szervezetten játszanunk, amelynek meg is lett az eredménye. Voltak olyan részek, amikor az utolsó passzokat sokkal pontosabban kellett volna megjátszanunk – akkor az eredmény is még szebb lehetett volna. A lényeg azonban a három a pont és örvendek, hogy a szünetben nem veszítettünk a lendületből, amelyből ilyen módon építkezhetünk tovább. Látszik, hogy a csapatnak van tartása még úgy is, hogy három játékosomat nem tudtam a mai napon használni. Számomra mindig ezek a mérkőzések a legértékesebbek, hiszen az ilyen egygólos meccseken látszik, hogy az ellenfelek mire képesek. Fontosak a pontok és a győzelmek, hiszen csak így lehet előrébb lépni – hazai pályán hoznunk kellett a kötelezőnek nevezhető három pontot.

Nagy Tibor: – Sajnos ez történik hetek óta, most is egy gól döntötte el a találkozót – nem a mi javunkra. A kapufáról kifelé pattan a labda és a helyzeteinket továbbra sem tudjuk értékesíteni. Hiába gyakoroljuk az edzéseken módszeresen a szituációkat, amíg éles helyzetekben nem tudjuk ezeket alkalmazni – így nem lehet mérkőzéseket nyerni.

Nagy István: – Egy bedobásnál Bagi Pista gyönyőrűen tette üres területre a labdát, sikerült jól levennem a védő mellett és utána már nem volt túl nehéz dolgom – a kapus mellett a hosszúba rúgtam. Nagyon nehéz mérkőzés volt, mindkét csapat követett el hibákat – hiányzóink is voltak, ezáltal meg is kellett bontanunk a kezdő csapatunkat – nem játszottunk túl jól. A lényeg viszont a három pont, győztünk.