Időpont: 2023. január 22. (vasárnap) 13:00 óra

Soroksár SC: Holczer Ádám, Ternován Patrik, Ikonomou Konstantinos, Valencsik Ádám, Pintér Dominik, Németh Erik, Hudák Martin, Sipos Zoltán, Halmai Ádám, Lisztes Krisztián, Hegyi Péter. Cserék: Kovács Marcell, Lipcsei Krisztián, Kékesi Alexander, Nagy Olivér, Varga Stefán, Köböl Krisztián, Erdélyi László, Lovrencsics Balázs, Hajdú Roland.
Vezetőedző: Lipcsei Péter

Békéscsaba: Póser Dániel, Puskás Gábor Sándor, Albert István, Farkas Márk, Bora György, Mikló Roland, Váradi Ádám, Kitl Miklós, Zvara Levente Mátyás, Horváth Péter, Czékus Ádám. Cserék: Krnács Richárd, Hodonicki Márk, Ilyés Tamás, Bónus Marcell, Kóródi Ádám, Zádori Krisztián.

Gólszerzők: Czékus Ádám (49. perc), Lovrencsics Balázs (52. perc).

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, mindkét oldal a stabilitásra helyezte a hangsúlyt, ennek ellenére azért akadtak helyzetek, de a befejezések nem sikerültek. A második félidő elején Puskás centerezésére érkezett jó ütemben Czékus és 13 méterről kapásból helyezte a labdát a kapuba (0-1). Nem sokat váratott az egyenlítés sem, hiszen három perccel később egy előrevágott labdánál bizonytalankodtak a csabai védők, ezt kihasználva a rutinos Lovrencsics Balázs bevette Póser kapuját (1-1). A folytatásban Czékus előtt adódott a meccs legnagyobb lehetősége, amit végül mellé belsőzött. Összességében jó iramú, kiegyenlített meccset zártak döntetlenre a felek.

Soroksár SC - Békéscsaba 1912 Előre 1-1 (0-0)

Fotó: Soroksár SC

Brlázs István Gábor: – A tervezettek szerint azok kaptak játéklehetőséget, akik két napja kevesebbet játszottak. A terhelés miatt csak minimális változtatást hajtottunk végre. Jó iramú mérkőzést tudtunk játszani, maradt még egy hetünk, hogy az apróbb részleteket helyre tudjuk tenni.

A másodosztályú bajnokság pillanatnyilag kilencedik pozícióját elfoglaló Soroksár SC lát minket vendégül a téli felkészülés utolsó edzőmérkőzésén. Újabb ellenfelünk őszi teljesítményére nem lehetett túl sok panasz, egyáltalán nincsenek veszélyeztetett helyzetben, így nagyobb mértékű átalakításra sem volt szükségük. Információink szerint távozott Lőrinczy és Haris Attila, érkeztek Sipos Zoltán (Haladás), Szabó Valentin (Puskás Akadémia), valamint Német Erik (Zalaegerszeg). Előző felkészülési mérkőzésükön pedig 1-1 arányú döntetlent értek el a Dunaszerdahely vendégeként.