Békéscsaba 1912 Előre – PMFC

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 339 másodperc.

Merkantil Bank NB II Liga 2021/2022. 15. forduló

1-1 (0-0)

BELÉPÉS 18 ÉVEN FELÜLIEKNEK CSAK VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL, VAGY AZ AZT HELYETTESÍTŐ EESZT APPLIKÁCIÓVAL!

Időpont: 2021. november 7. (vasárnap) 19:30 óra

Játékvezető: Nazsa Tamás

Asszisztensek: Horváth Róbert, Tőkés Róbert

Tartalék játékvezető: Nagy Norbert

Békéscsaba: Czinanó Antal Áron, Farkas Márk, Nagy Sándor, Kitl Miklós, Lukács Raymond Barna, Nikola Pantovic, Szabó Péter, Király Patrik, Fazekas Lóránt, Hodonicki Márk, Bora György. Cserék: Winter Dániel, Krnács Richárd, Gránicz Patrik, Zvara Levente Mátyás, Ilyés Tamás, Sipos Gábor, Albert István, Varga Szabolcs, Horváth Péter.

PMFC: Helesfay Donát, Sági Milán, Rácz László, Dávid Zoltán Gergő, Futó Zsombor, Katona Levente, Kónya Dávid, Adamcsek Máté, Tihanyi Olivér László, Hegedűs Márk, Hursán György. Cserék: Bukrán Erik, Grabant Bence, Károly Bálint, Sajnovics Milán, Preklet Csaba, Bíró Bence Balázs, Svedyuk Alex Pál, Tölgyesi Viktor, Kövesdi Péter, Szabó Zalán.
Vezetőedző: Vas László

Gólszerzők: Katona Levente (73. perc), Pantovic Nikola (82. perc).

Sárga lap: Sági Milán (28. perc), Hodonicki Márk (31. perc), Rácz László (37. perc), Bora György (40. perc), Nagy Sándor (53. perc), Futó Zsombor (56. perc), Svedyuk Alex (79. perc), Hegedűs Márk (89. perc).

Nézőszám: 420

A mérkőzés első helyzete a vendégek előtt adódott, a 3. percben mintegy 20 méterről elvégzett szabadrúgás elkerülte a hazai kaput. A 23. percben egy gyorsan elvégzett csabai szabadrúgás után alakult ki kavarodás, Király Patrik beadásánál Nikola Pantovic maradt egyedül, a kapáslövés azonban gyengére sikerült, a vendégek hálóőre fogta a kísérletet. Az első játékrész következő említésre méltó helyzete a Békéscsaba előtt adódott a 38. percben: szabadrúgást követően kétszer is kapura lőhetett a házigazda, másodjára Fazekas Lóránt tüzelt mintegy 18 méterről, lövését könnyedén hárította Helesfay Donát.

Fotó: Such Tamás

A második félidő első helyzetét a Békéscsaba alakította ki, amikor az 52. percben Pantovic beadása után Lukács Raymond előtt adódott óriási lehetőség, a támadó azonban nem tudta jól megfejelni a labdát, így kimaradt a ziccer. Az 56. percben Adamcsek Máté veszélyeztette a csabai kaput, lövése egy hazai védőben akadt el, amely éppen csak a léc fölé szállt. Két perccel később ismét Adamcsek volt veszélyes, egy beadást követően tüzelt a támadó, Czinanó Áron azonban jó helyen állt, így védeni tudott. A 61. percben kettős cserét eszközölt Schindler Szabolcs: Zvara Levente váltotta Nagy Sándort, valamint Horváth Péter érkezett Hodoniczki Márk helyére. A 73. percben megszerezte a vezetést a Pécs: egy nagy bedobást követően csúsztatott az egyik vendég játékos, majd Czinanó nem tudta kiöklözni a labdát, a lepattanót Katona Levente bólintotta a kapuba (0-1). A 76. percben Adamcsek ugyan háttal állt a csabai kapunak, de zavartalanul átvehette a labdát, lefordult majd 11 méterről lőtt, ám a csabaiak kapusa odaért a próbálkozásra. A 81. percben Sipos Gábor érkezett Fazekas Lóránt helyére. A 82. percben nagy lehetőséghez jutott a Békéscsaba: Lukácsot rántotta le a tizenhatoson belül egy pécsi védő, a játékvezető a tizenegyes pontra mutatott. A büntetőt Pantovic végezte el, amelyet kivédett a kapus, majd a támadó a kipattanót befejelte a kapuba (1-1). A 85. percben az utolsó cseréjét is kihasználta a hazai együttes, Lukács helyére Ilyés Tamás érkezett. Alig fél perccel később Horváth lőhetett szinte üres kapura a tizenhatos sarkáról, az utolsó pillanatban Katona lépett bele a kísérletbe. A szögletet követően Szabó lőtte élesen be a labdát, de a társak lemaradtak, így elmaradt az újabb csabai gól. A 91. percben a pécsiek is óriási helyzetet dolgoztak ki, az alapvonalról beérkező labdára Futó Zsombor érkezett, a lövést Czinanó reflexmozdulattal hárította. A kimaradt ziccer után kontratámadást vezetett a Békéscsaba, Horváth beadás helyett a rövid oldalt célozta meg, lövése éppen csak a kapu fölé szállt, így 1-1-es végeredménnyel zárult a Békéscsaba és a Pécs összecsapása.

Schindler Szabolcs: – Defenzívebb játékkal kezdtünk és az első félidőben nagyon jól védekeztünk. A másodikban szerettük volna megnyerni a mérkőzést, meg is voltak a lehetőségeink, de sajnos így sem sikerült. Győzelemre játszottunk a végén, de az az igazság, hogy az egy pontok nem érnek semmit ebben a helyzetben.

Vas László: – Végig irányítottuk a mérkőzést, begyötörtünk egy gólt, lehetőségünk volt újabbak szerzésére is, helyette egyenlített az ellenfél, azután pedig örülnünk kellett a döntetlennek. Ha bátrabban vagyunk, nagyon önbizalommal játszunk, akkor sikerrel járhattunk volna, de sajnos ez a mai napon elmaradt.