A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 231 másodperc.

3-0 (1-0)

Időpont: 2023. szeptember 30. (szombat) 15:00 óra

Játékvezető: Takács Ákos

Asszisztensek: Dobos Dávid, Benkő Róbert

Békéscsaba: Póser Dániel, Futó Zsombor, Mihály Bálint, Pintér Norbert, Vólent Roland, Váradi Ádám, Hodonicki Márk, Mikló Roland, Albert István, Bora György, Sármány Kristóf. Cserék: Krnács Richárd, Komáromi Csongor, Farkas Márk, Zvara Levente Mátyás, Zádori Krisztián, Máris Dominik, Kóródi Nándor, Kuzma Hunor Álmos, Geiger Norbert Attila.
Vezetőedző: Csató Sándor

Dabas: Berta Csaba, Forgács András, Forrai Zoltán, Lettner Lóránt László, Surman Ádám, Kristóf Márk Patrik, Kotroczó Péter, Mayer Máté, Józsa Marcell Ádám, Földes Milán, Domokos Bálint. Cserék: Ispán Csanád Attila, Erhardt Dominik, Zsuppán Donát, Dudás Dániel, Benkő Márton, Balogh József Dániel, Molnár Bence.
Vezetőedző: Tóth László

Gólszerzők: Mikló Roland (29. perc), Sármány Kristóf (50. perc), Pintér Norbert (60. perc).

Sárga lapok: Forrai Zoltán (8. perc), Földes Milán (10. perc), Tóth László (31. perc), Domokos Bálint (32. perc), Hodonicki Márk (46. perc).

Nézőszám: 620

A találkozó előtt a Honvéd II. ellen 100. lila-fehér bajnoki mérkőzését játszó Bora Györgyöt köszöntötte a klub.

Bora György

Fotó: Such Tamás

A vendégek szervezett védekezéssel érkeztek a Kórház utcába, az Előre ugyan többet birtokolta a labdát, de nehezen tudta megbontani az ellenfél védelmét. Az első lehetőség egy pontrúgás után alakult ki: a 9. percben Váradi beívelését követően Albert fejelt a jobb kapufa mellé. Bő tíz perccel később a hazaiak jól kombináltak a bal oldalon, Mikló beadására Sármány Kristóf érkezett lendületből, azonban az ötösről fölé fejelt. Több keresztmozgással próbálta megzavarni ellenfelét a Csaba, a 25. percben Pintér lépett be a védők mögé, de végül a jobb kapufára sodorta a labdát az ellenfél szorításában. Négy perccel később már megszületett a hazaiak vezető gólja: ezúttal éppen Pintér löbbölt a védők mögé, Mikló Roland átvette a labdát, majd higgadtan lőtt a léc alá (1-0). A 34. percben a gólszerző ütközött Albert Istvánnal, utóbbi járt rosszabbul, fejsérülése miatt nem tudta folytatni a játékot, helyére Farkas Márk érkezett. A félidő utolsó harmadában is az Előre birtokolta többet a labdát, de újabb helyzetet nem dolgozott ki.

Békéscsaba 1912 Előre - Meton-FC Dabas SE 3-0 (1-0)

A szünet utáni percekben mindkét kapusnak volt dolga: előbb Mihály lövését védte Berta, majd Józsa próbálkozását hárította Póser. Az 50. percben megduplázta vezetését a Csaba: Vólent harcolt meg a labdáért, majd a keresztbe tett labdát Sármány Kristóf passzolta a hálóba (2-0). Tíz perccel később már három volt a csapatok között: Mikló beadása után Berta alászaladt a labdának, a hosszú oldalon pedig Pintér Norbert könnyen fejelt a kapuba (3-0). Csató Sándor hármas cserét is végrehajthatott a magabiztos előny tudatában, többek között a 17 éves Kuzma Hunor is debütálhatott az első csapatban. A folytatásban a távoli lövéseké volt a főszerep: a 72. percben egy jó összjátékot követően Hodonicki kísérletezett mintegy 18 méterről, Berta magabiztosan védett. Ismét tíz perc telt el, amikor Váradi vállalkozott átlövésre, Berta azonban kiütötte a labdát a jobb alsó sarokból. Az utolsó percekben is a Csaba irányított, de az eredmény már nem változott.