Békéscsaba 1912 Előre – Kecskeméti TE

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 263 másodperc.

Merkantil Bank NB II Liga 2021/2022. 13. forduló

1-1 (1-0)

BELÉPÉS 18 ÉVEN FELÜLIEKNEK CSAK VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL, VAGY AZ AZT HELYETTESÍTŐ EESZT APPLIKÁCIÓVAL!

Időpont: 2021. október 24. (vasárnap) 17:00 óra

Játékvezető: Berényi Tamás

Asszisztensek: Becséri Gergely, Rózsa Dávid

Tartalék játékvezető: Farkas Tibor

Békéscsaba: Czinanó Antal Áron, Farkas Márk, Nagy Sándor, Kitl Miklós, Lukács Raymond Barna, Nikola Pantovic, Máris Dominik, Király Patrik, Sipos Gábor, Bora György, Horváth Péter. Cserék: Winter Dániel, Krnács Richárd, Gránicz Patrik, Szabó Péter, Ilyés Tamás, Fazekas Lóránt, Albert István, Varga Szabolcs, Puskás Gábor Sándor.

Kecskemét: Varga Bence, Grünwald Attila, Tóth Dániel, Vágó Levente Martin, Belényesi Csaba, Ryashko Mykhaylo, Tóth Barna, Nagy Krisztián, Gál Szabolcs, Bartha László, Szalai József. Cserék: Kersák Roland Attila, Marsa Levente, Puskás Zoltán, Lukács Dániel, Szalai Gábor Sándor, Szabó Alex, Katona Bálint Lajos, Madarász Bence, Szuhodovszki Soma, Hatvani Dániel, Győri Benjámin, Hadaró Valentin.
Vezetőedző: Szabó István László

Gólszerzők: Lukács Raymond Barna (15. perc), Szuhodovszki Soma (62. perc).

Sárga lapok: Király Patrik (13. perc), Máris Dominik (22. perc), Nikola Pantovic (36. perc), Vágó Levente Martin (36. perc), Szuhodovszki Soma (51. perc), Nagy Krisztián (90. perc), Tóth Barna (93. perc).

Piros lap: Mészáros Márk (45. perc), Gál Szabolcs (59. perc).

Nézőszám: 750

A csabai együttes továbbra is idei első hazai sikerére hajtott és egy órán keresztül úgy is tűnt, hogy sikerül megszerezni a három pontot, de az újonc kecskemétiek végül kiharcolták a döntetlent! A Békéscsaba kezdett jobban, Lukács Raymond már hetven másodperc után betalálhatott volna: Pantovic beadása után azonban öt méterről mellé fejelt. A vendégeknek ráadásul kényszerű cserét is végre kellett hajtani: Ryashko vált ki sérülés miatt az együttesből már a 8. percben. Az első negyedóra végén azonban már nem hibázott a csabaiak támadója: Máris Dominik kiváló centerezése után négy méterről, becsúszva talált a kecskeméti kapuba, Lukács idei negyedik bajnoki találatát szerezte (1-0). A Kecskemét ugyan labdabirtoklásban feljavult, de a csabaiak magabiztosan őrizték a vezetésüket. A félidő utolsó percében Czinanó hibázott óriásit, miután megfogott egy hazaadást, a játékvezető pedig közvetett szabadrúgást ítélt 10 méterre a csabai kaputól. A vendégek nem éltek a lehetőséggel: Vágó gurította le a labdát, Bartha László pedig a sorfalba bombázott, így félidőben maradt a csabai vezetés.

A szünetben hármat cserélt a Kecskemét, de az első lehetőség a csabaiaké volt, Nikola Pantovic rövid sarokra tartó lövését Varga Bence lábbal hárította. Az 53. percben két vendég szöglet okozott zavart a csabai tizenhatoson belül előbb Bora mentett, majd Czinanó és Farkas közös erővel tisztázott. Az 59. percben emberelőnybe került a Békéscsaba: Gál Szabolcs rántotta le a nagy helyzetben kapura törő Horváth Pétert, Berényi Tamás játékvezető pedig kiállította a kecskeméti védőt. A házigazda azonban csakúgy, mint a DVTK ellen, ezúttal is létszámfölényben kapott gólt: két perccel a piros lap után Tóth Barna középre passzolt labdáját a csereként beálló Szuhodovszki Soma gurította a bal alsó sarokba (1-1). Schindler Szabolcs több cserével is próbált frissíteni, de csapata igazi ziccert nem tudott kidolgozni. A legközelebb Szabó Péter állt a gólszerzéshez, de 16 méteres tekerése elkerülte a kecskeméti kaput.