Időpont: 2024. augusztus 4. (vasárnap) 19:00 óra

Asszisztensek: Sinkovicz Dániel, Szabó Dániel

Békéscsaba: Uram János (26), Kovács Gergő (3), Szabó Bálint (5), Tóth Máté (6), Zádori Krisztián (9), Mikló Roland (19), Kuzma Hunor Álmos (22), Viczián Ádám (23), Csató Martin (24), Czékus Ádám (37), Kővári Róbert (77). Cserék: Póser Dániel (90), Komáromi Csongor (2), Pintér Norbert (7), Vólent Roland (10), Hulicsár Máté (14), Hodonicki Márk (16), Kóródi Nándor (27), Gyenti Kristóf (42), Sármány Kristóf (70), Maronyai Zalán Gábor (71), Pelles Patrik András (78).
Vezetőedző: Csató Sándor

Ajka: Horváth Dániel Márk (31), Frák Marcell Milán (04), Zsolnai Richárd Tibor (09), Pantovic Nikola (10), Csemer Gyula (13), Kovács Nikolasz (14), Csizmadia Zoltán (19), Tóth Gergely Csaba (20), Jagodics Bence (25), Szarka Ákos (27), Tar Zsolt (34). Cserék: Szabados István (97), Kenderes Zoltán (05), Borsos Filip (07), Nagy Mihály Krisztián (08), Kopácsi Áron (11), Bobál Gergely (12), Sejben Viktor (18), Major Gergő György (23), Szvoboda Dániel (28), Doncsecz Levente (30), Horváth Péter (77), Garai Zétény Péter (99).

Gól Gólszerzők: Kővári Róbert (16. perc), Vólent Roland (84. és 91. perc).

Sárga lap Sárga lapok: Tóth Gergely (20. perc), Zsolnai Richárd Tibor (49. perc), Csizmadia Zoltán (63. perc), Sármány Kristóf (95. perc), Szabó Bálint (96. perc).

Nézőszám: 1.260

Lendületesen kezdett a vendég csapat, Uramnak kétszer is játékba kellett avatkoznia. A 8. percben Pantovic vezette a labdát, majd lövésre szánta el magát, de Uram kapus biztos kézzel védett. Tíz perc elteltével sem szűnt az ajkai nyomás, a csabai térfélen folyt a játék. A 14. percben gólt szerezhetett volna a vendég csapat, de a támadójuk egyértelműen lesen volt. A 16. percben egy  szöglet utáni kipattanót Kővári lőtt el kapásból, a labda megpattant egy védőn, majd a hálóban kötött ki (1-0). A 24. percben meleg volt a helyzet, Uram védett egy próbálkozást, majd a kipattanót Szarka irányította a kapunk felé, Mikló mentett gyakorlatilag a gólvonalról. Próbáltak egalizálni az ajkaiak és a 30. percben majdnem össze is jött nekik, de Pantovic újabb próbálkozásánál ismét lest mutatott az asszisztens. A 32. percben Czékus ugrott ki a szélen, majd kiszorított helyzetben lőtt kapura, Horváth kapus védett. A 36. percben Mikló maradt lesen egy ígéretes támadásnál. A 43. percben egy zöld-fehér szabadrúgás után ismét veszélybe került a kapunk, de ismét jó működött a lestaktika. Az egyperces hosszabbításban már nem változott az eredmény, így csabai előnnyel mehettek pihenőre az együttesek.

Békéscsaba 1912 Előre - FC Ajka 3-0 (1-0)

Fotó: Jenei Péter

A második játékrészt változatlan felállásban kezdték a csapatok. A 47. percben Zádori lőtt laposan, a labda kicsivel kerülte el az ajkai kaput. Érezhetően visszaesett a mérkőzés lendülete, ezért elsőként Schindler mester szánta el magát cserére: Tóth Gergely helyett Borsos Filip lépett pályára. A sorozatos kemény belépőket megunva, a játékvezető Csizmadia Zoltánnak mutatott fel sárgát a 63. percben. A 66. percben Vólent és Sármány kapott lehetőséget Zádori, valamint Czékus helyén. Néhány perccel később újra változtattak a vendégek: Pantovic és Szarka helyén Bobál, valamint Nagy Mihály folytatta. Újabb frissítések a 71. percben: Hodonicki és Kóródi léphetett pályára, Mikló Roland és Viczián helyett. A 73. percben Csemer lőtt távolról, talán a kelleténél nagyobb önbizalommal. Túl sok történést nem lehetett lejegyezni ebben az időszakban, de a cserék továbbra is érkeztek: Major és Sejben, Csizmadia és Jagodics helyett, a megsérült Tóth Mátét pedig Hulicsár Máté váltotta. A 80. percben aztán egy furán pattanó labda majdnem megtréfálta Uram kapust, végül fölé ment, de les is volt. Egy perccel később Hulicsár majdnem első érintéséből gólt szerzett, Vólent beadásáról kicsivel késett le. A 84. percben Hodonicki és Sármány egymás után tornáztatta a vendég kapust, de Vólent már nem hibázott, mattolta az Ajkát (2-0). A vendégek nem adták fel és a 88. percben egy szöglet után fejjel veszélyeztettek. A rendes játékidő letelte után a játékvezető még öt percet hosszabbított. A 91. percben a kinyíló ajkai védelmet, Sármány beadása után Vólent második találata sokkolta (3-0). A 96. percben még tizenegyest ítélt a játékvezető Kovács Gergő kezezése után, amit Uram bravúrral hárított, így a végeredmény maradt 3-0.

Schindler Szabolcs: – A mérkőzés nagy részét kontroll alatt tartottuk, dominált a csapat. A Békéscsaba az első félidőben egyszer lőtt kapura és az meghatározta a mérkőzés kimenetelét. A második félidőben felborult a pálya, rengeteg lehetőségünk volt. Az ellenfél viszont jól kihasználta a lehetőségeit.

Csató Sándor: – Hamar megszereztük a vezetést egy nagyon jó csapat ellen. Védekeznünk kellett, de ezt azt hiszem jól megoldottuk. A második félidőben beszorultunk, el is fáradtunk, de a cserékkel sikerült frissíteni, Vólent Roland is jól szállt be a mérkőzésbe. Örülök, hogy a végén nem kaptunk gólt és mi szereztünk kettőt.