A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 295 másodperc.

3-0 (1-0)

Időpont: 2023. november 26. (vasárnap) 13:00 óra

Játékvezető: Dobai János

Asszisztensek: Juhász Szabolcs Olivér, Pálinkás Donát Ferenc

Békéscsaba: Póser Dániel, Komáromi Csongor, Farkas Márk, Pintér Norbert, Zvara Levente Mátyás, Zádori Krisztián, Váradi Ádám, Hodonicki Márk, Mikló Roland, Albert István, Sármány Kristóf. Cserék: Krnács Richárd, Bacsa Krisztián, Futó Zsombor, Mihály Bálint, Vólent Roland, Máris Dominik, Ilyés Tamás, Kuzma Hunor Álmos, Kóródi Nándor, Geiger Norbert Attila, Bora György.
Vezetőedző: Csató Sándor

Cegléd: Zima Ádám, Enyedi Péter, Schmidtka Balázs, Takács Zsolt, Papp György, Juhász András, Annus Árpád, Fekete Krisztián, Bodor Zoltán, Markó Ádám, Juhász Bálint Dániel. Cserék: Klemenc Gergő, Kuchta Gábor Benedek, Oldal Tibor, Simon Dominik, Ungureán Zsombor, Barna Máté Attila, Olgyay Benjámin, Tóth Roland, Ványi Zsombor.
Szakmai vezető: Ványi Zsolt

Gólszerzők: Sármány Kristóf (40. perc), Ilyés Tamás (74. és 76. perc).

Sárga lapok: Schmidtka Balázs (26. perc), Mihály Bálint (58. perc), Bora György (68. perc).

Nézőszám: 330

A 4. percben Juhász András futott el a bal oldalon, beadását azonban Póser hárította. A mérkőzés első veszélyesebb helyzetét a lila mezes Békéscsaba alakította ki a 14. percben, amikor Zádori Krisztián és Sármány kényszerítőzött, előbbi kisodródott helyzetben a kapufát találta el. A 16. percben Zádorit ugratták ki a társak, lövését Zima Ádám bravúrral hárította. A 22. percben a vendégek veszélyeztettek: Takács Zsolt lőtte be a labdát az ötös vonal irányába, Hodonicki Márk azonban felszabadított. A 28. percben Mikló Roland beadását követően Sármány fejelt a kapu mellé. A 32. percben Váradi Ádám ütközött játékostársával, a játékvezető azonban nem állította le a játékot, az ellentámadásból pedig a vendég együttes majdnem gólt szerzett: Papp György lövését Póser hatástalanította.

A 40. percben Sármány szalad el a baloldalon és cselezte ki a kapust, majd Zádorihoz passzolt, akinek közeli lövése elakadt a gólvonalon álló védőben, a labda Sármány Kristófhoz pattant vissza, aki kilőtte a bal felső sarkot (1–0). A Cegléd gyorsan egy kontrából próbált egyenlíteni, azonban Annus Árpád távoli lövését Póser Dániel védte. A 44. percben ismét Sármány cselezte be magát a tizenhatoson belülre, azonban lövése a gólvonalon álló Enyedi Péterről szögletre pattant. A 45. percben Váradi ívelte be a labdát, amit Sármány mellé fejelt, így 1–0-ás eredménnyel mentek szünetre csapatok.

Békéscsaba 1912 Előre - Ceglédi VSE 3-0 (1-0)

Fotó: Such Tamás

A második játékrész első percében a Cegléd egyenlíthetett volna, azonban Annus Árpád a keresztlécet találta el. Az 52. percben Pintér Norbert próbálkozott távolról, de lövése mellé szállt. Az 56. percben Váradi 18 méteres lövése veszélyesen pattant szögletre az egyik védőről. A 63. percben ismét Sármány próbálkozott, de lövését a kapus kiöklözte. A 74. percben érkezett a békéscsabaiak régóta várt második találata, amikor a csereként beálló Ilyés Tamás szerezte meg első gólját a bajnokságban (2–0). A Csaba két perccel később végleg bebiztosította győzelmét, amikor Zima Ádám kapus hibája után Ilyéshez pattan vissza a labda, aki duplázott és beállította a 3–0-ás végeredményt. Ezzel a Békéscsaba 46 ponttal, hét egység előnnyel vezet a második ESMTK-val szemben, míg a Cegléd maradt a kieső 15. pozícióban.

Csató Sándor: – A játékosok nem voltak annyira felszabadultak, mint amennyire szerettem volna. Az egyik leggyengébb mérkőzésünk volt ezen az őszön, ettől függetlenül a 3–0-nak örülök. Ami bosszantó, hogy mindig kihagyjuk a helyzeteinket, illetve lehetőséget adunk az ellenfélnek a gólszerzésre, de ma a kapufa is velünk volt. Bízok benne, hogy tavaszra ki tudjuk javítani a hibáinkat.

A mérkőzés után nem ér még véget a szezon a Csaba számára, egészen december 8-ig közös edzések zajlanak, így csak ezek után kapnak majd némi szabadságot játékosok. A harmadosztályban decembertől egészen márciusig, három hónapig lesz téli szünet, a szurkolóknak március első vasárnapjáig kell kibírniuk NB III-as mérkőzés nélkül. A Békéscsaba majd Budapestre látogat a Pénzügyőrhöz, március 3-án. A következő mérkőzés a Kórház utcában március 10-én, vasárnap lesz a Monor ellen.